Feeder gum

Модератор: Paublo_Eskobar

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Feeder gum

Мнение от feedermania »

Здравейте колеги!
Имам питане относно фидер гъм. Ловя с монофилни влакна 0.25 и 0.28 шаранчета по платените но ловя и по дребни риби с фидера. Въпросът ми е има ли смисъл да се слага ластикът към монтажа или монофила се препокрива с него.
Поздрави!
Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Feeder gum

Мнение от Jimi »

Няма. Гъм се слага при плетено влакно, когато може да има изненада с по -едра риба.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Feeder gum

Мнение от feedermania »

И аз така знам колега мерси!
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Feeder gum

Мнение от krasi_cska »

Здравейте колеги, искам да използвам темата, разбира се ако колегата няма нищо против. Та- моя въпрос е при риболов с плетеняк за шаран и то с метод фидер когато повода трябва да е близо до хранилката, какъв е монтажа?
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Feeder gum

Мнение от Port_Royal »

Колега,щом ловиш с плетеняк шарани е хубаво методите да имат фидер гум към който се закача повода да по добро обиране напъните на рибите.Аз предимно ползвам монофил за основно и тънък плетеняк за повод на методите и нямам проблеми,но всеки си знае какво да ползва.Успех в риболова !!!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Feeder gum

Мнение от Gocev »

Можеш да си вземеш методи на ПРЕСТЪН, имат си антени с ластик.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Feeder gum

Мнение от krasi_cska »

Gocev написа:Можеш да си вземеш методи на ПРЕСТЪН, имат си антени с ластик.
Лових си с двоен посукан ластик и кошница, никакъв проблем амур 13 кг. си го изкарах. Относно тия методи ги знам обаче тоя ластик е на 10-15 риби, след тва се къса и си върви като консуматив.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Feeder gum

Мнение от Gocev »

Аз много рядко ползвам ластични антени, понеже ловя на монофил на зарибения на вилата.Може, да речем, после да се заменя с гъм, не виждам да има проблем.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Feeder gum

Мнение от feedermania »

Колега гуру също правят методи с ластична антена.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Feeder gum

Мнение от krasi_cska »

При тези методи, шарана или въпросната риба трябва да повдигне цялата кошница за да отчете кълването нали така или бъркам? Това ми се вижда само глупаво, предпочитам 15см. примерно гъм и върху него метода или над/под него кошница с дълъг повод. Въпрос на предпочитания.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Feeder gum

Мнение от feedermania »

krasi_cska написа:При тези методи, шарана или въпросната риба трябва да повдигне цялата кошница за да отчете кълването нали така или бъркам? Това ми се вижда само глупаво, предпочитам 15см. примерно гъм и върху него метода или над/под него кошница с дълъг повод. Въпрос на предпочитания.
Ластичната антена влиза вместо обикновената в кошницата. Когато рибата вземе започва да се разтяга ластика и излиза на практика от самата кошница където би трябвало да минава влакното
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”