Монтиране на feeder gum

Модератор: Paublo_Eskobar

N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Монтиране на feeder gum

Мнение от N.Dimitrov »

Интересува ме как точно се монтира пресукания гъм към шок лидера и съответно и повода към него. Направих опит пресуках си фидер гъма но се получава само едно ухо и примерно закачам повода на него. Чудя се в другия край на оплетката как да го свържа с основното понеже точно там е възела и ми се получава някак си криво.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от N.Dimitrov »

Никой ли не знае
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от chirusa_bg »

Какъв възел използваш? Пробвай с този за шок лидера. Ще застане направо. Ако още те дразни можеш да покриеш възела с шлаух.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от bono2 »

направи го обратно.
клуба на гъма се прокарва през вирбел или клуб на основното и става като клуб в клуб
а другия край където е възела /прави единичен възел, а не двоен/ свързваш към повода по следния начин
все едно гъма е пръчка слагаш повода под гъма перпендикулярно после прокарваш куката през клуба на повода така че повода да обиколи гъма и стягаш докато се стегне възела
гледай да е малко преди възела на гъма и затягаш- така възела не играе и става много здраво
и съвет ако рибите са 200-300 гр няма смисъл от гъм
тая година каракуди до килограм вадих без гъм просто по често си сменях куките
djavarnik
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 5:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от djavarnik »

https://www.youtube.com/watch?v=_DyYaJfu3Ew
ето един вариант.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от stridata »

А защо си пресукваш гъма?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от glmv »

stridata написа:А защо си пресукваш гъма?
Явно за да е по грубо ... :lol: Това беше някаква мода преди 3-4 години. Иначе за възел за гъм ползвам осмица или олбрайд.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от bono2 »

най-модно е да не се полва гъм ...... ама нека спортистите да кажат, кои отбори на международни състезания ползват гъм
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от butnik »

bono2 написа:най-модно е да не се полва гъм ...... ама нека спортистите да кажат, кои отбори на международни състезания ползват гъм
+1,по-малко дрънкулки слагайте по тия линии,за повече от 20 годишен стаж единственно съм прибягвал до подобен монтаж късна есен при риболов на кефали по Марица и то с помощта на парче ластик за щека, защото ми късаха повода ,а на повече от 0,12 не лапаха.Обясни ситуация поради която търсиш в това решение.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от chirusa_bg »

stridata написа:А защо си пресукваш гъма?
Може би, за да е по-твърд.
Или като мен, има един тънък и го ползва пресукан, когато е нужна повече сила :D
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от N.Dimitrov »

stridata написа:А защо си пресукваш гъма?
За да не оплитам такъма, пресуквам го и на река когато монтажа го правя с флорукарбон.
N.Dimitrov
фен клуб-скобар
Мнения: 728
Регистриран на: Пон Юни 23, 2014 4:32 pm
Местоположение: Плевен

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от N.Dimitrov »

butnik написа:
bono2 написа:най-модно е да не се полва гъм ...... ама нека спортистите да кажат, кои отбори на международни състезания ползват гъм
+1,по-малко дрънкулки слагайте по тия линии,за повече от 20 годишен стаж единственно съм прибягвал до подобен монтаж късна есен при риболов на кефали по Марица и то с помощта на парче ластик за щека, защото ми късаха повода ,а на повече от 0,12 не лапаха.Обясни ситуация поради която търсиш в това решение.
Предимно ловя на река, там не ползвам гъм защото си ловя с монофилно влакно и не ми е нужен. В случая се нуждая от него защото фидера който ползвам за язовир е с навито плетено влакно 0.8, ловят се средни риби, но в повечето случай излизат и бонуси, по-дебел повод от 0.12 няма как да ползвам, а не ми се иска да отсичам и дребните риби, особено на състезание са най-ценни. При засичане, колкото и да е леко, с плетеняка се късат много поводи и се губят много риби.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Монтиране на feeder gum

Мнение от butnik »

N.Dimitrov написа:Предимно ловя на река, там не ползвам гъм защото си ловя с монофилно влакно и не ми е нужен. В случая се нуждая от него защото фидера който ползвам за язовир е с навито плетено влакно 0.8, ловят се средни риби, но в повечето случай излизат и бонуси, по-дебел повод от 0.12 няма как да ползвам, а не ми се иска да отсичам и дребните риби, особено на състезание са най-ценни. При засичане, колкото и да е леко, с плетеняка се късат много поводи и се губят много риби.
Плетено при капризни дребни риби,сложи монофил и си лови каквото ти дойде на куката .
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”