Ревю: Formax Rivercraft 3.90m/150gr

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Ревю: Formax Rivercraft 3.90m/150gr

Мнение от bachoivo »

От магазина пристига така:
Изображение
Триделен калъф с тубусче за връхчетата - карбонови, три на брой 1,5oz; 2oz и 3oz
Изображение
Изображение
Изображение
Диаметър на бланката 14mm. Карбон - някъв там и......слабо ме интересува. Единствените надписи са марка, модел, дължина, акция и означението за ... да не бараш жиците с него и да го гриеш от гръмотевици..... 'щото нали. Много ми допада това, че няма излишни драсканици. С 14 сикови водача, като първия /от към дръжката/ е с вътрешен диаметър 24mm и е разположен на 38санта от горния край на макародържача и на 34 санта от края на дръжката. Водачите са по мое скромно мнение идеално заляти, а и цвета на конците много ми допада.
Изображение
Изображение
Изображение
Въхчетата са 3mm-трови, 57санта дълги с по 5 водача, като върховия е с вътрешен диаметър 3mm.
Изображение
Изображение
Изображение
Дръжката е комбинация от корк и EVA с дължина 63санта. На мен ми е перфектна.Макародържача е винтов, грамотно направен.
Изображение
Като строй и акция - де да знам, не ги разбирам тия неща много много :oops: Според мен е с върхова акция, въпреки че като се натовари се сгъва много приятно почти до средата, че и още. Определено не е лигава пръчка, но не е и кол за домати/брулене на орехи и т.н.
Не съм го теглил да видя дали наистина е 265гр както братята сърби пишат.
Без проблем се справя с хранилки в диапазона 60-110гр. Последния риболов мятах и 140гр/с храната идва повече/ на 32-33м и....няма грижи. Ест. мятаме внимателно

От моя гледна точка за 110-130лв/в зависимост от де го вземеш/ е идеален фидер за речен риболов или мятане на дистанция.
Ако имаше по БГ магазините и варианта на 3.60m/90гр веднага го отлепях, но уви - ще си чакам. За сега само на 120 и 150 гр съм засичал, а от сърбите ми е тегаво пазаруването/
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Ревю: Formax Rivercraft 3.90m/150gr

Мнение от Gocev »

Поредната хубава пръчка на Формаксите.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Ревю: Formax Rivercraft 3.90m/150gr

Мнение от boci_ »

Интересно е дали наистина тежи 265гр.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Ревю: Formax Rivercraft 3.90m/150gr

Мнение от feedermania »

Много полезно колега!
Адмирации! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”