Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
kosatkata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 5:03 pm
Местоположение: търговище

Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от kosatkata »

Нов съм в риболова с метод фидер хранилки. Изгледах доста клипчета , начини на монтаж и т. н.
Купих си и две кутийки с меки пелети 7мм на трапер. Едните жълти с аромат на мед , а другите червени с аромат вердевас. Сега ми се иска да взема и поп ъп такива малки пелети . Та ако споделите какво е добро и лови риби , ще съм благодарен. Пък и за останалите ще е интересно да се коментират тези неща.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от freako »

Carp Zoom Soft Pop Ups. Абе CZ предимно. 6-10мм да стават и за мача. За това лято съм заредил няколко модела вафтери да пробвам.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от bono2 »

Новите пелети на трапер са хубави халибут, чесън. За поп ъп на метод препоръчвам пуканки малките жълти и розови на Cukk, но не стават за косъм.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от freako »

Аз друго да питам - как ги закрепвате: косъм, ластиче, пиронче или просто наденати на куката?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от Gocev »

Аз според случая.Меките на косъм или игла, дъмбелите ластиче, твърдите с дупка косъм, твърди без дупка ластиче.Ползвай малки ластичета 2 или 3 мм иначе често се изхлузва пелета при вадене на хранилката.Ползвам и метални и пластмасови игли, както дойде.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Какви поп ъп пелети ползвате за стръв

Мнение от Port_Royal »

Аз предимно ползвам за метод фидер риболов 2мм.рибни пелети с пресичката и метод миксове,но определено имам повече успех с пелетите.На куката за стръв ползвам 8-10мм, пелети,дъмбели и Wafter на косъм и със силиконово рингче с различни аромати според сезона и условията в момента на излета.Предпочитам да използвам стръв на Carp Zoom / Dynamite Baits / Sensas / Sonubaits и Mainline различни аромати задължително. :fishing9: :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”