Избор на макара

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Избор на макара

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги !
Тези дни си заприходих 1 Shimano Fireblood 3.96 110 гр хеви.
Сега следва и другата дилема.
Коя макар да му сложа ? Та, по въпроса. Ориентирал съм се към 2 макари.
1. http://masterfishing.bg/product/4604/ma ... go-lt.html размер 4000 ( иска ми се 5000, но е само XG, което не е гот за фидер риболова )
2. https://riboco.com/index.php?mod=produc ... 3693&click - размер 5000
Търся макара, която да събира 0.26 монофил около 300 м. + - 30 м.
И двете макари се вписват в капацитета, който събират, както и теглото до около 300 гр., както и в лимита, който съм определил около 200 лв
Дилемата ми е следната. Притежавам 3 макари Ryobi Slam 1 - 6000 и 2 5000. Наистина уникални макари, нямам никакви забележки, като се има на предвид, че ловя само шарани от 1 до 7-8-9 кг. 2 години нямам забележки към никоя от тях. Дайвата, която съм посочил я избрах - първо по хубост, понеже е в тона на Fireblood , и второ по това, че съм голям фен на Дайва, но не смятам да давам по 700-800 лв за макара ( макар че в този ценови диапазон Шимано също имат голям избор ). За Слама е ясно, че съм пристрастен.
Конкретно ме интересуват мнения за Fuego, дали си заслужава парите, които са колко на Риобито. За Слам имам лични впечатления и то само добри, но все пак мога да си позволя да разнообразя инвентара.
На въпроса, защо толкова монофил - след всеки риболов режа по 4-5м от влакното, предпочитам риболова на дистанции - ( а по тази точка, това че ловя на дистанция, не значи, че предпочитам плетеното влакно ) и най-мразя подложките на шпулите.
Благодаря и наслука следващия сезон :) :fishing12:
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Избор на макара

Мнение от tamihal »

Имах Фуего, но по-малък размер, 3000 за боло. Хубаво макаре, с голям плюс, че дръжката е на винт, тоест луфта там е нулев. Аванса е топ, хубав драг.Недостатък е може би липсата на резервна шпула. В руските сайтове, ги хвалят много, при това, че ги използват масово за спининг... Каквото и да избереш, хаирлия да е!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор на макара

Мнение от garfield_90 »

Благодаря колега. Отказаха ме от Фуегото. Смятам да взимам Слам-а, освен ако колегата който продаваме SHimano AR-C Aero 4000 не си поднови обявата и не ги е продал :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”