Избор на въдица и макара?

Модератор: Paublo_Eskobar

gkrasimirov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 19, 2021 11:37 am

Избор на въдица и макара?

Мнение от gkrasimirov »

Здравейте, нов съм във форума и желая да закупя фидер оборудване. Живея в UK, тия дни си извадих фишинг лиценз и дойде време за оборудването. Покрай мястото където живея има много езера за риболов с не много голями размери като цяло. По тази причина съм се спрял на фидер въдица 9фт и макара 2500. Струва ми се най ефектно и най удобно ловенето с тези размери. Лови се предимно платика(диверига), шарани до около 3 кг и лин.

https://www.daiwasports.co.uk/product/18-tdr

https://www.drennantackle.com/products/ ... ft-feeder/

Такъмите, на пръв поглед ми изглеждаха "малки", но след малко четене, мисля, че ще са оптимални за нуждите ми. Бих искал да чуя адекватни мнения и препоръки, които ще са полезни не само на мен, а и на останалите съфорумци.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на въдица и макара?

Мнение от Port_Royal »

Здравей,колега! Фидера и макарата са много добър избор за условията и рибите които ще ловиш,но аз лично бих си взел фидер на 10фт.поради това,че ако имаш удар на по едра риба ще имаш малко по добър контрол с по дългата пръчка.Мое мнение,понеже съм ловил преди години с пикер на 2.7м. и фидер на 3м. и разликата в контрола на рибата има.Успех във фидер риболова и много сгънати връхчета !!! :fishing9: :D :D
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Избор на въдица и макара?

Мнение от dantho.mihov »

Съвета за 10 футов фидер е правилен предвид не дистанцията на водоема, а упоменатите риби за риболов. В този случай и макарата ще ти дойде малка.
Освен това, в Англия са повече почитатели на Дайва. И е правилно преди покупката на какви да е такъми да се посети въпросния водоем само с цел разглеждане на обичайното за тези условия оборудване.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”