Първи Фидер!

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Първи Фидер!

Мнение от CERRUTI »

Колеги сега ще ви предложа моя отговор на вашите въпроси:Говоря от собствен опит а не предлагам нещо което съм видял в нета или магазина-
Не намерих снимки на фидерите в нета затова ги снимах вкъщи:
Първият ми фидер-Line Winder Classic 330:
Изображение
Тежка и яка пръчка-фибро стъкло,3 върха,за парите си е много добре изработена мисля че я плащах 28лв.(пазарувам от склад)цената и по магазините е м/у 35-40лв.имам 2броя от този фидер.Акция 80-120гр.с него съм изхвърлял хранилка 90гр.(нето тегло без захранка) и ракета!!!Държи се добре както в тихо време така и при вятър(но това вече много зависи и как е позиционирана въдицата на брега).Единствен недостатък който бих каза е теглото,но като се има впредвид че фидера седи на стойка това не е чак толкова голям проблем!Просто тази въдица е като Голф2-прост и здрав,неможеш да го счупиш :)
Ефтина,от фибро-стъкло но здрава пръчка.Най-голямата риба която съм вадил с нея(с най тънкия връх) е клен (2,7кг.)Предполагам знаете как се бори такава риба,пръчката се държа много добре:
Изображение
Оборудван е с тази макара:
Изображение
Ето я в бойни условия:
Изображение

Настоящия ми фидер е на същата марка.Мислех да взема нещо по скъпо(150-200лв.)но като знам надценките който опъват по магазините реших да не пълня гушата на някой таргаш!Затова пак отидох в склада на моя познат и взех Line Winder Adventurer 3,90 акция:25-50гр.
Пръчката е от Високо Модулен Карбон,коркова дръжка,качествен макродържач,много лека и жилава пръчка....просто изработката и може да съперничи с много от скъпите китайски "оригинали".Взех я 65лв.3,90.В магазин съм виждал същия модел но 3,30м.-70лв.(каква надценка!!!)
с 3 върха,един от които счупих по моя вина :oops: Добре балансирана пръчка с хубав строй,лесно изхвърля хранилка 40гр(нето) на дистанция над 50м.върховете с много по гъвкави от тези на Classic-а.Единствен недостатък-транспортната дължина....за този размер3,90
Изображение
Изображение
Най-голяма риба вадена с него(засега :wink: ) е шаранче-1,900кг. от дистанция над 50м.
Изображение
оборудвана е с тази макара:
Изображение
Ами това е колеги......надявам се да съм бил полезен.
п.с.-Извинявам се на модераторите за дългия роман и многото снимков матерял,но исках да бъда крайно изчерпателен!!!
На колегите с скъпите въдици бих казах не се чувствайте засегнати от мнението ми,и недеите да обиждате мойте пръчки ловете си с ваще аз ще си ловя с мойте!!!Да не коментираме моето мнение,това е само съвет към колегите!!!
Изображение
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: Първи Фидер!

Мнение от felippemassa »

CERRUTI написа:Най-голяма риба вадена с него(засега :wink: ) е шаранче-1,900кг. от дистанция над 50м.
Ухаа!! 50 м Как ги достигаш бе?? Евала!
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Първи Фидер!

Мнение от CERRUTI »

felippemassa написа:Ухаа!! 50 м Как ги достигаш бе?? Евала!
Колега ако не ме лъже памета световния рекорд за хвърляне е 274 метра
,е да със шаранджийски прът ,но всичко е въпрос на техника,монтаж и пр.Все пак колко са 50м.?!?!?!?
Иначе и начина на Бутник става :wink: ама е малко опасен-един така щеше да се удави,хем добър плувец.....
Изображение
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Re: Първи Фидер!

Мнение от Skorpi »

:P
Първият ми фидер-Line Winder Classic 330
Хе хе и на мен този ми беше първият че и много кадемлйска пръчка ми беше :P
Бестрашния умира веднъж, страхливецът-хиляди пъти
Изображение
feeder4o
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 6:45 pm

Re: Първи Фидер!

Мнение от feeder4o »

здравей,колега.Откъде мога да си намеря този фидер имам предвид Line winder classic 330
Пиши едно л.с
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Първи Фидер!

Мнение от М. Сталев »

за кво ти е пък това дърво ?
feeder4o
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 6:45 pm

Re: Първи Фидер!

Мнение от feeder4o »

ами нов съм в риболова с фидер а и е много евтин
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Първи Фидер!

Мнение от М. Сталев »

с тая въдица веднага ще се откажеш от фидера :)
feeder4o
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 6:45 pm

Re: Първи Фидер!

Мнение от feeder4o »

:) много ми помагаш приятелю
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Първи Фидер!

Мнение от С.Върбанов »

Намери си една жилава пръчка сложи и водачи и ще се кефиш повече от това нещо наречено фидер , което търсиш :idea:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Първи Фидер!

Мнение от Бачо Илия »

feeder4o написа:здравей,колега.Откъде мога да си намеря този фидер имам предвид Line winder classic 330
Пиши едно л.с
От тук:

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... be-Classic" onclick="window.open(this.href);return false;

п.п. имах 3.0м.(двуколенен) и 3.30м(триколенен)- перфектни фидери са за тези пари! :D И двата съм ги подарил на приятели- начинаещи фидеристи и ловят с тях, та пушек се вдига... Мога да кача и някоя моя снимка от излети с тях... :D :drinkers:
Изображение
feeder4o
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 6:45 pm

Re: Първи Фидер!

Мнение от feeder4o »

Благодаря Бачо Илия,тук навсякъде се среща твоето име като ГУРУ
feeder4o
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Фев 19, 2014 6:45 pm

Re: Първи Фидер!

Мнение от feeder4o »

С.Върбанов написа:Намери си една жилава пръчка сложи и водачи и ще се кефиш повече от това нещо наречено фидер , което търсиш :idea:
Може би няма нищо лошо да се опита колега :)
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: Първи Фидер!

Мнение от gloupan »

feeder4o написа:
С.Върбанов написа:Намери си една жилава пръчка сложи и водачи и ще се кефиш повече от това нещо наречено фидер , което търсиш :idea:
Може би няма нищо лошо да се опита колега :)
Лошото е само остатъчния вкус :D
Прочети подписа на Зарко :drinkers:
TRS70MLF2
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Първи Фидер!

Мнение от boci_ »

Бачо Илия написа:
feeder4o написа:здравей,колега.Откъде мога да си намеря този фидер имам предвид Line winder classic 330
Пиши едно л.с
От тук:

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... be-Classic" onclick="window.open(this.href);return false;

п.п. имах 3.0м.(двуколенен) и 3.30м(триколенен)- перфектни фидери са за тези пари! :D И двата съм ги подарил на приятели- начинаещи фидеристи и ловят с тях, та пушек се вдига... Мога да кача и някоя моя снимка от излети с тях... :D :drinkers:
На 3,60 м как е като въдица
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”