Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: запитване

Мнение от ExTaZzY »

Добре де сега ли се лови на водорасло или зимата,защото всеки излет които ида за алай правя поне 15-20 изтичания на водорасло така и нямам удър,водораслите ги разбрах кои са и откъде се намират ама нанайци :x
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: запитване

Мнение от butnik »

ExTaZzY написа:Добре де сега ли се лови на водорасло или зимата,защото всеки излет които ида за алай правя поне 15-20 изтичания на водорасло така и нямам удър,водораслите ги разбрах кои са и откъде се намират ама нанайци :x
Само зимата ловя с него,не съм пробвал през другите сезони.Има ефект и зелен конец от родопско одеяло :wink:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: запитване

Мнение от SONY »

Tака и така го обърнахте на стръв за алай,някой да каже нещо за сланината?
TICA FAN
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: запитване

Мнение от ExTaZzY »

Ники зимата някои дни е по-добра стръв и от хляба и вердеваса подхранка пак накиснат хляб и глина парчетата ги режа с размера на кускус седи по-здраво от кускуса и поради солеността си явно го привлича повече в някой дни и взима по-добре на нея.Мисля че в темата "КАК И КОГА ДА ЛОВИМ СКОБАРЯ - АЛАЯ" Бях писал за подвизи със сланина ама не съм сигурен.
Изображение
Без риболов няма любов !
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: запитване

Мнение от Бачо Илия »

ExTaZzY написа:......Мисля че в темата "КАК И КОГА ДА ЛОВИМ СКОБАРЯ - АЛАЯ" Бях писал за подвизи със сланина ама не съм сигурен.
Тя, таз цялата тема е за натам..... :idea:
Изображение
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: запитване

Мнение от Николай Неделков »

http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: запитване

Мнение от Бачо Илия »

Ей тук, всичко е на едно място; даже е "важна" тема:

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 57&start=0

:idea: :idea: :idea:
Изображение
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: запитване

Мнение от Бачо Илия »

Че пуснете нещо като " фидер-такъми, монтажи, захранки и стръв, техника и тактика..." в тази тема, че да заприлича на тема за Риболов с фидер. Отделно дето и заглавието и е много риторично... :idea: :roll: Доста колеги ловят зимно време скобари с фидер, но никой не е писал детайлно по тези въпроси :idea: :?
Изображение
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от Николай Неделков »

Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки - мисля , че вече заглавието на темата е по-подходящо.
А относно скобара на фидер , аз го ловя така:


Основно 0.16 Browning Cenex
Повод 0.12 D.A.M. SUMO
Кука №12 Trabuko
Правоъгълна хранилка 20гр
Стръв ТРОХА от сръбско хлебче
Захранка Jaxon Feeder / Mondial Feeder River Ванилия / Домашно приготвена + трохите от 3 хляба



Монтажа е следния:

Слагам директно хранилката на основното , без противоуплитащи тръбички и или други салтанати.
Връзвам повода към основното чрез клуп в клуп и на 2-3см след клупа слагам един дропер , за да не пада хранилката надолу. Повода между 30-60 см , в зависимост дали е силно течението и дали има закачки.
Ако има закачки или е бавно течението 30-40см , ако е бързо и без закачки 50-60см.
Пробвал съм още няколко монатажа , но този е най-успешен , поне за местата по Струма , на които аз ловя. Ето това са снимки на зимни скобари , а и на скобарите от последния ми риболов , преди седмица



Изображение

Изображение

Изображение
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ivailu1992
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 161
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 10:13 am
Местоположение: Белцов

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от ivailu1992 »

Колеги извинявам се за въпроса (може да ви се стори глупав),но бих искал да попитам трохите за захранка как се правят,защото аз изсушавам хляба ,след това го мокря и го минавам през сито . Искам да попитам дали е правилно или има друг по-добър начин.дано ми отговорите - ще ми бъде много полезно ,а и за някой по-начинаещи колеги (като мен). :D
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от ExTaZzY »

Като го взема от магазина го оставям сутринта на терасата на сянка да поизпръхне малко и вечерта си го натрошавам може без кората може и с аз лично го буфкам със кората и на 2 хляба ръгам половин кило глина...
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от butnik »

Хляба се оставя да поизсъхне малко,ако е в опаковка се вади от нея.След като е готов се претрива през едро сито,ако няма такова през ръце се претриват филийките.Има няколко варианта за използване-единия е разбъркан с глина,другия е с захранка,самостоятелно,но за бърза вода не съм пробвал последния вариант,струва ми се неудачен,че бързо ще се отнася от зоната за риболов.Като при първите два варианта има още -добавя се сух към вече овлажнена захранка или се разбърква заедно със захранката и се овлажняват заедно.Първия го правя при по-равномерно и бавно течение.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от ExTaZzY »

butnik написа:...Като при първите два варианта има още -........или се разбърква заедно със захранката и се овлажняват заедно...
Това го ползвам за фидера и овлажнявам с пулвелизатор защото хляба придава една много голяма лепкавост на захранката и когато го пръскам тоя микс с пулвелизатора бъркам на 10-15 впръсквания и става много пухкава и въщевременно лепкава и тежка захранка а пък ако нещо съм прекалил с водата добавям ситен чакъл от реката.
Ама в последните излети ползвам един друг вариант взимам си престоял хляб от магазина (на половин цена обикновенно го дават ако не са го върнали на дестрибутора) отивам на водоема и го надробявам в кофата на едра парцали и след това съвсем малко с пак с полвелизатора го напръсквам тъка,че хем като го стисна да става хубава стегната топка хем да си седи на големи парцали(забелязъл съм,че по-големите парцали хляб дразнат алая и го кара да излиза от камъните и да търси петното къде е.Мисля,че по-опитните в този риболов знаят къкво става ако по-надолу или по-нагоре някой е дошъл преди вас и взел да захранва и да лови скобари колко труден става риболова,и ако не носим същата подхранка като неговата риболова става почти невъзможен,успявал съм да излъжа доста скобари при това положение точно с тези големи парцали действат им като магнит :lol:
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от butnik »

Наско ,ако си го преовлажнил няма да те спаси чакъла,даже и гюлета да сложиш пак е същото.Ама мислете малко де,стига всичко наготово и какво става с чакъла ,като го сложиш в хранилката,май това коментираме.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
gosta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 771
Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 8:13 pm

Re: Скобар с фидер - тактики , стръв , захранки

Мнение от gosta »

Става няма нищо :wink: Още при допира с водата ляба се е пръснал и до 3-4 секунди течението го е занесло до колегата под вас и той почва да лови с кеф, па вие почвате да попържате като каруцари и те така. Последния ми излет се случи тоно това . Хранех си аз под един камък по в тихичкото и двамата с моя колега си ловехме риба след риба. Дойде обаче на моя приятел ,един негов приятел , застана между нас ,накисна 3 филии хляб не ги изчака да поемат хубаво наблъска ги с чакъл и ги изпраска баш пред себе си в най- голямото течение. Младежа 50 метра под нас на изтичането ,почна да вади риби на всяко хвърляне, пък нашия взе да лапа мухи. Та така с чакъла.

П.П Май пак отидохме на захранки и Неделков ша на забърсва.
Мечката се мие,чисти във потоците сребристи. Има ли за тебе пречка , да постъпваш като мечка?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”