Техники и тактики за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Техники и тактики за фидер

Мнение от Mr.Fish »

Привет, професионалисти и любители на фидер риболова! Започнах да оборудвам първият си фидер-пикер 2.70м, евтин Формакс до 40гр.

Съвсем в реда на нещата и любопитството започнах да купувам всякакви неща(бюджетни)свързани с този стил, изгледах де що има видеа на български в ютюб. Цел на риболовите ми няма да бъдат трофейни шарани. Предпочитам интензивния риболов на всякаквите по-дребни видове риби по реки и язовири.

Видях на регала в рибарския магазин влакно Фидер Лидер с флорокарбоново покритие, с размер 0.18мм, 4+кг издръжливост.

Изникнаха два въпроса в съзнанието ми - става само за поводи(но защо тогава не се казва просто флорокарбон?)или и за направата на прословутия монтаж с усукан повод против оплитане или други монтажи, защото действително влакънцето е твърдо на пипане, без разтегливост?

Писах в интернет. Излизат ми само теми за шок лидери, но това не ми се вижда да е с такова приложение. Все пак е едва 0.18мм, а имаше и по-тънки размери.

Имам един мой логичен отговор - твърдо е, за да отчита кълванетата по-лесно. Но отново следва въпрос - ще работи ли с монофилно фидер влакно 0.22мм(такова си купих за основно) или ще иска супер тънък плетеняк?

Знам, че експериментите на вода са едно от решенията, но съм нетърпелив и ми е интересно мненията на хора с по-солиден опит във фидера.

Предварително благодаря за мненията ви. Наслука!
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Техники и тактики за фидер

Мнение от dantho.mihov »

Mr.Fish написа: ....

Изникнаха два въпроса в съзнанието ми - става само за поводи(но защо тогава не се казва просто флорокарбон?) ........ !
Става само за поводи. А не се казва флуорокарбон, защото не е такъв.
Приложението му е ограничено на скалисто дъно, миди и навсякъде където повода се къса от триене.
По принцип повода ти трябва да е по-дълъг - да речем 40 - 50 - 70 см. И на такива терени има нужда от по-устойчиво на триене влакно.
Твърдостта му пък не е подходяща за капризни риби първо опипващи и след това да налапат стръвта.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Техники и тактики за фидер

Мнение от butnik »

Това за мидите не съм съгласен-направо отхапват целия монтаж веднага след падане на дъното.
Ако имаш резервна шпула навий си конец 0,10-0,13, с шок лидер и използвай при дистанции и капризни риби.За повод нормален монофил според джоба.Всякакви пресукани влакна използвани за монтаж имат негативно влияние,прави най-елементарен монтаж без много висулки,дрънкулки.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Техники и тактики за фидер

Мнение от Mr.Fish »

Благодаря за отзивите. Ако намеря резервна шпула за Токушима байтрънър (нам си кой модел) ще си врътна задължително и плетено за фидерчето, Butnik.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Техники и тактики за фидер

Мнение от dantho.mihov »

butnik написа:Това за мидите не съм съгласен-направо отхапват целия монтаж ...
Ице, имах предвид мидените черупки по дъното. То където има живи миди, риболова не е възможен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”