ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Калин–Стоянов »

hshopov написа: Добре дошъл винаги с мен на Цанков камък да храниш с кошничка и да хванеш...нищо(огромни дълбочини,стръмни брегове,пуснат ли Веца виждаш как линия със 100 грамово олово се мести буквално пред очите ти, а къде е петното е загадка)
Как ловиш на Камъка в тези условия , на всички ни е интересно ...

Някой път ще се възползвам от поканата, благодаря :fishing1:
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Bethoven »

Колеги :lol: :lol: :lol: какви Рингери, какви Рейзъни........това е висшата лига. Дайте по-ниска топка все пак.....ние още ритаме в училищния двор. Какви състезания, какви пет лева, още сме в предучилищната възраст :lol: :lol: :lol:
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от hshopov »

Калин–Стоянов написа:
hshopov написа: Добре дошъл винаги с мен на Цанков камък да храниш с кошничка и да хванеш...нищо(огромни дълбочини,стръмни брегове,пуснат ли Веца виждаш как линия със 100 грамово олово се мести буквално пред очите ти, а къде е петното е загадка)
Как ловиш на Камъка в тези условия , на всички ни е интересно ...

Някой път ще се възползвам от поканата, благодаря :fishing1:
Чак пък на всички хихи! Старата изпитана пружина,Калински с една кука на косъм,а на косъма царевичка с повдигач! Фидер олово 80 грама(без захранката) и инлайн метод фидер хранилка! Мислехме да храним със спомб докато не тръгна водата от веца и линиите не станаха на таратор за секунди! Интересното е,че тъкмо тогава на метод фидер хранилките имахме най интензивни удари! Друго си е ако имаш лодка със сонар поне дъното да огледаш,но вече съм запознат донякъде и с него! Дължина на поводите както следва: 10 сантиметра за фидер хранилките и по около 20 за оловото и пружината(последната монтирана на сейфти клипс)! Дистанцията варираше от 60 до 80 метра максимум до 40 минимум! П.П. Поканата ми е сериозна! Винаги добре дошли таман и аз да понауча нещичко инлайф! :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Калин–Стоянов »

Добре де, на тези големи дистанции какви са дълбочините ?

Близко до ВЕЦ ли сте били ,че течението е толкова голямо ? Защото на яз.Кърджали също има ВЕЦ но няма такова чудо ...
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от kevlar »

Bethoven написа:Колеги :lol: :lol: :lol: какви Рингери, какви Рейзъни........това е висшата лига. Дайте по-ниска топка все пак.....ние още ритаме в училищния двор. Какви състезания, какви пет лева, още сме в предучилищната възраст :lol: :lol: :lol:
И Доме Габор е висша лига,ама Божидар Кирилов-Божката го "изчатка" на състезание!
Бетовен,нали трябва да се учим от големите имена,защо да не ги даваме за пример?Като не слушаме нашите големи имена,гледаме чуждите.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от butnik »

Адаш,не си ми схванал иронията в презамятането :lol: :lol: :lol:
Я прочети още веднъж :D
Като ловяхме на пружини дали се презамятаха през 5 мин е въпроса към......или как да го обясня,а бе Фърляш и чекане му е макята ,а не да цопкаш през 5 минути е тва исках да кажа,ама майните сме си тъпички :lol: :lol: :lol:
Бетовен в едно не съм съгласен с теб-учим се от най-добрите независимо какви са англичани,французи,мранцузи :lol: унгарци,румънци ииии.........Да не подминаваме факта,че те са почти всеки ден на водоема,а не като нас си чешим пръстите по клавишите.Силният пилот прави колата или мотора добър защото ззнае какво му трябва за да победи,при риболовците е същото,не напразно са фирмени сътрудници и състезатели.Да не бягаме от темата,но с 3 състезания в годината не се става шампион.
Последно промяна от butnik на Пет Фев 27, 2015 1:36 pm, променено общо 1 път.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от hshopov »

Калин–Стоянов написа:Добре де, на тези големи дистанции какви са дълбочините ?

Близко до ВЕЦ ли сте били ,че течението е толкова голямо ? Защото на яз.Кърджали също има ВЕЦ но няма такова чудо ...
30,40,50,60 метра...в сравнение с Камъка,Въча(антона) е като ливада още повече,че не е разрешен за риболов,целия,а само един малък участък около Девин...не знам къде точно е веца,но по думите на местните разбрах,че пуснат ли го и линиите отпътуват та може да сме били и близо! Още повече,че местата за ловене са съвсем малко(от брега) та се чустваме късметлии ако ги набараме! Основната локация на болшинството риболовци е с помощта на лодки! Товари се циганията и се търси що годе удобна тераска! Бил съм свидетел на това как нивото на водоема се вдига или спада с над метър за няколко часа! Относно дистанциите....лодки,приятелю...лодки лодки лодки( с мотори,като канонерки с чалгия на лодката и викове и крясъци)...появят ли се ги търсихме в дерето на реката която сега е под вода,разбира се! Затова и на различни дистанции! П.П. Май излезнахме от темата за което се извинявам! :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от hshopov »

butnik написа:Адаш,не си ми схванал иронията в презамятането :lol: :lol: :lol:
Я прочети още веднъж :D
Като ловяхме на пружини дали се презамятаха през 5 мин е въпроса към......или как да го обясня,а бе Фърляш и чекане му е макята ,а не да цопкаш през 5 минути е тва исках да кажа,ама майните сме си тъпички :lol: :lol: :lol:
Мното Ицовци станахме...ошашавих се :fishing2:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от kevlar »

hshopov написа:
butnik написа:Адаш,не си ми схванал иронията в презамятането :lol: :lol: :lol:
Я прочети още веднъж :D
Като ловяхме на пружини дали се презамятаха през 5 мин е въпроса към......или как да го обясня,а бе Фърляш и чекане му е макята ,а не да цопкаш през 5 минути е тва исках да кажа,ама майните сме си тъпички :lol: :lol: :lol:
Мното Ицовци станахме...ошашавих се :fishing2:
Направихме едно магаре :lol:
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от hshopov »

Изображение
Последно промяна от hshopov на Пет Фев 27, 2015 2:24 pm, променено общо 3 пъти.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от баничката »

kevlar написа: Разбирам,да беше казал баничката,че това е неговия начин на риболов е едно.
Написал съм го.
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от hshopov »

баничката написа:
kevlar написа: Разбирам,да беше казал баничката,че това е неговия начин на риболов е едно.
Написал съм го.
Стига мрънкя па и ти бре...виж каква хубава тема стана :fishing6: :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Bethoven »

butnik написа:Адаш,не си ми схванал иронията в презамятането :lol: :lol: :lol:
Я прочети още веднъж :D
Като ловяхме на пружини дали се презамятаха през 5 мин е въпроса към......или как да го обясня,а бе Фърляш и чекане му е макята ,а не да цопкаш през 5 минути е тва исках да кажа,ама майните сме си тъпички :lol: :lol: :lol:
Бетовен в едно не съм съгласен с теб-учим се от най-добрите независимо какви са англичани,французи,мранцузи :lol: унгарци,румънци ииии.........Да не подминаваме факта,че те са почти всеки ден на водоема,а не като нас си чешим пръстите по клавишите.Силният пилот прави колата или мотора добър защото ззнае какво му трябва за да победи,при риболовците е същото,не напразно са фирмени сътрудници и състезатели.Да не бягаме от темата,но с 3 състезания в годината не се става шампион.
:lol: Точно за това са висша лига.......почти всеки ден са на гьола, и за това им плащат :lol:
Ние сме шеста глуха, с трици маймуни ловим. Плащаме си за кефа и за това трябва да се пазим от грешки, защото всяка проба-грешка ни бие яко по джоба. :drinkers:
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от kevlar »

баничката написа:
kevlar написа: Разбирам,да беше казал баничката,че това е неговия начин на риболов е едно.
Написал съм го.
Написал си,но не че ти така правиш."Презамятане през 5 минути първия час, после може да се чака и до 8-10, но не повече".

Аз удрям спирачка.
Питаха ме,по-горе защо съм се регнал преди 5 години а не пиша,е за това!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от chirusa_bg »

Аз утре съм с фидера. И други ден пак.
Взимам метода и ги почвам, ама ще мачкам с ръка, че си затрих пресата...
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”