ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от bono2 »

Dass написа:
bono2 написа:Грешки и общи принципи
1. При Флат метод фидера, особено при риболов на шаран не се презамята често, а през 1-1,5 часа.
Това само на някой паткарник, дето няма грам дребна риба! Ти представяш ли си какво ще остане от храната на метода след един час, ако има дребна риба? Едно голямо НИЩО... :D
точно така за шарани на паткарник говорих
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Slavi_82 »

На Кривина точно с 3 метра плетеняк си реших проблема с мидите и на ден си ловех по 30-40 шаранчета
докато чакаме дъртите рибоци. А па кой какво ще чупи си зависи от задвъдичното устройство вече :D
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Mr. Angelov »

Вече мога да споделя реално впечатление от един от последно дискутираните монтажаи при водоем с доста миди. Вчера бях на Казичане "Ски влека" и както споменах в предните постове заложих на флуорокарбонов шок лидер. Около 10 метра флуорокарбон 0.30 мм дебелина, някаква марка на декатлон. Основното е 0.25 на тубертини. Използвах blood knot за да ги съединя и нямах никакви проблеми при замятане, възела почти не се усеща как се изнизва от водачите на фидера.
Впечатленията са много добри. Нямах никакви проблеми с мидите, даже нямаше и следа от протриване. Успях да постигна дистанция около 50-70 метра, което перфектно ме устройва. Също така по-дебелия шок лидер позволява използването на по-тежки хранилки без да се притеснявам, че ако се изсиля при замятането ще скъсам.
Резултата за 4 часа беше само един шаран около 3-4 кг, но кефа да вадиш такава риба с фидер е доста голям, така че излета го броя успешен.
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Mr. Angelov »

Малко да оцветим темата. Това е от миналата неделя. Използвах монтажа описан в предния пост.

50195
50196
50197
50194

Нямах кантар в мене, но на дължина беше 75 - 80 см. Предполагам около 6 кг. Извадих и един 3 кг. , но ми падна батерията и не съм го снимал.
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Balakchia »

Здравейте и за много години
Искам да попитам тежеста на хранилките с кое трябва да бъде съобразена:
- с акцията на пръчката?
- с твърдостта на връхчето?
- или и с двете?
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от glmv »

С първото
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Balakchia »

glmv написа:С първото
Мерси ,Колега
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от butnik »

Връх се подбира според кълването на рибата,въдица се избира според дистанция и тежина на хранилките.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Balakchia »

butnik написа:Връх се подбира според кълването на рибата,въдица се избира според дистанция и тежина на хранилките.
И на Вас благодаря за разяснението
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Gosheto »

Изчетох всичките 15 страници на темата. Не съм в позиция да давам оценки, а и не е това целта. Очаквах да намеря информация относно поводите, които се ползват и по-точно, използването на плетено влакно. В много от филмите, които гледах, се препоръчва използването на плетеняк, логично поради това, че е по-мек от всеки монофил.
Ще ми бъде интересно да прочета мненията ви и евентуално да препоръчате марки и дебелини.
Живи и здрави!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от chirusa_bg »

Дълго време и аз се мъчих с плетени поводи, за да са меки. После преминах на меки монофили, а сега изобщо не се съобразявам. Мисля, че при метод риболова, ако има предимство в меки повод то е силно надценено.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от butnik »

chirusa_bg написа:Дълго време и аз се мъчих с плетени поводи, за да са меки. После преминах на меки монофили, а сега изобщо не се съобразявам. Мисля, че при метод риболова, ако има предимство в меки повод то е силно надценено.
....и аз така и все кълве :fishing2:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от glmv »

Аз имах друг проблем при методите и това е че обикновеното плетено влакно плува. Тези, които са шаранджийските поводи ми изглеждат дебели и груби. Чисто визуално не ми допадат. От известно време си ги правя с едно уж потъващо влакно на корморан. В действителност не плува толкова колкото обикновеното плетено. Беше ми останало малко влакно от лазера 8 нишковия и него също съм го ползвал за поводи. Не съм намерил потъващо влакно, с малък диаметър и устойчиво на протриване от ухото на куката. За монофилните поводи, също ги ползвам, но на тестове в кофата, често куката изпада или отива в страни от метода, за това ползвам плетено. За каракуди на метода ползвам монофил на карлусо, в малък диаметър и няма споменатия проблем. Какъв мек монофил и в какъв диаметър ползвате колегите Бутников и Чируса?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от garfield_90 »

Пробвай с owner broad, сечението според куката и рибатта :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от butnik »

glmv написа:Какъв мек монофил и в какъв диаметър ползвате колегите Бутников .....?
[imghttps://www.angelplatz.de/img-4/products/1300x/sp0006.jpg][/img]
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”