ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от glmv »

Благодаря.
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Gosheto »

И аз благодаря. То е ясно, че ще се пробва. Все пак, ако ползвате плетено, какво е? Това, което ме притеснява е, че при плетен повод диаметъра на основното трябва да е доста по-голям от обикновено използваните от мен. Или бъркам?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от chirusa_bg »

garfield_90 написа:Пробвай с owner broad, сечението според куката и рибатта :)
И аз ползвам същото.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от stridata »

Gosheto написа:И аз благодаря. То е ясно, че ще се пробва. Все пак, ако ползвате плетено, какво е? Това, което ме притеснява е, че при плетен повод диаметъра на основното трябва да е доста по-голям от обикновено използваните от мен. Или бъркам?
Аз лично, разчитам на разтегливостта на монофила и си слагм по-здрав повод! Важното е да не застопоряваш хранилката.

П.п
Иначе предполагам, че говориш за шарански риболов? Защото с метода се ловят добре каракуди и платики, а за там плетен повод не е желателен.
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от Mr.Fish »

Привет, колеги, прочетох темата. Стара тема, доста стара, но съм убеден, че с времето повечето участници в нея сте разбрали нови плюсове и минуси на техниката флат метод фидер.

Искам да споделя, че съм ловил доста сполучливо с подвижен флат инлайн метод нанизан на около 25см дебел монофил, стопиран в двата края с дебели вирбели без карабини, вероятно около 5-6 номер, по спомен.

На яз.Пясъчник ходя най-често (дузина пъти в годината) и с такъв монтаж, с кука 10-12, на тънко и късо флуоро за повод имам доста рънове на бял червей, и доста уловени бабушки. Без да правя петна. Просто хвърлям колкото мога дистанция.

Тоя монтаж спрях да го ползвам, защото почнах да гледам ютюб клипове. Започнах да връзвам на косъм и кълванетата и рибките спряха. Наскоро ударих едно шаранче 500-600грама и това ми е постижението. НО май допускам сериозна грешка - стрелям храна с ракета и правя петно. Мисля, че рибите остават на петното и метода не е конкурентен на предложената захранка. Другата причина вероятно е, че на Пясъчник рибат е силно пресирана от безбройните шаранджии с лодки и кофи храна и мойте дистанции не са достатъчни.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
ribaria78
фен клуб-скобар
Мнения: 1884
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 12:38 am

Re: ФЛАТ МЕТОД ФИДЕР- тактика и монтаж.

Мнение от ribaria78 »

От година го ползвам owner broad 5 lb. И съм много доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”