Кое влакно да избера за фидера

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Аз лично този сезон ще ловя с Трабуко Т-force feeder, Colmic пак за фидер и Катран синапс фидер :)
Общо взето тва са мойте фаворити и без това :) > Сезона ще покаже кое, колко струва ..... не говоря за пари
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Калин–Стоянов »

vpp335 написа:Пплетено с една дължина на пръчката шок-лидер. :fishing7:
Една дължина е малко :)
При една дължина , когато замяташ възела ще е някъде по-средата на въдицата , пръста ти ще е на плетеняка/ усещането при монофила е много по-добро от тънкия режещ плетеняк/ , губи се и идеята в последните метри когато рибата се съпротивлява най-много да използваш разтегливостта на монофила .
Нормално е 2 ,3 пъти дължината на въдицата.
Хубавия флурокарбон в малките диаметри е доволно мек ...
Аватар
vpp335
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 6:19 pm
Местоположение: София

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от vpp335 »

Ами да прав си Макар че не се изразих правилно, шок -лидера ми е около дължина и половина.
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Diksata »

Здравейте. Аз да си кажа какво поръчах на скоро и ако може някой да ми каже дали съм сгрешил или съм направил добър избор. Кажете ми дали да сменя повода с някое плетено и по-тъничко ? Говоря за основен риболов на шарани между 3-5 килограма :

1. Основно влакно 0,23мм Colmic FEEDER PRO
2. Влакно за повод Colmic Stream 0,20
3. Куки Drennan Carbon Feeder №10
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Diksata написа:Здравейте. Аз да си кажа какво поръчах на скоро и ако може някой да ми каже дали съм сгрешил или съм направил добър избор. Кажете ми дали да сменя повода с някое плетено и по-тъничко ? Говоря за основен риболов на шарани между 3-5 килограма :

1. Основно влакно 0,23мм Colmic FEEDER PRO
2. Влакно за повод Colmic Stream 0,20
3. Куки Drennan Carbon Feeder №10
Ако нямаш опит препоръчвам ти да минеш на 0,25
Повода става, но куките са тънки и прави не са ОК са за шарани.
Виж камасан анимал са перфектни за тия риби
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Diksata »

Ето такива коментари харесвам - казваш какво и защо . Всичко е градивно. Благодаря много, ще се вслушам в съвета ти.
Slavi_82 написа: Ако нямаш опит препоръчвам ти да минеш на 0,25
Повода става, но куките са тънки и прави не са ОК са за шарани.
Виж камасан анимал са перфектни за тия риби
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Balakchia »

Здравейте, някакво мнение за JAXON SATORI FEEDER.Става ли за нещо ?Гледам някакви страхотни килограми пише на него.
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от zarkoo »

Здравейте някой ползвал ли е това влакно и става ли за фидер риболов https://www.fishing-market.com/shop/qua ... m.-0.25-mm.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Balakchia написа:Здравейте, някакво мнение за JAXON SATORI FEEDER.Става ли за нещо ?Гледам някакви страхотни килограми пише на него.
Jaxon satori fееder е най доброто на пазара за тая цена и бързо потъва.

Salsa Quantum изглежда доста примамливо за тая цена и тоя метраж, но трябва да се ползва и да се види
що за стока ще е. Моя съвет в взимай смело, шаранжииската салса е доста здраво влакно, не вярвам и
с това влакно да се изложат
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от zarkoo »

Специално салсата ми я похвалиха в магазина че била много здрава но никъде непише дали е потъващо,цемата е добра а най вече ме блазни метража 275м идеално покрива шпулите на камбриата джаксата ползвах преди за поводи но вече не,
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

zarkoo написа:Специално салсата ми я похвалиха в магазина че била много здрава но никъде непише дали е потъващо,цемата е добра а най вече ме блазни метража 275м идеално покрива шпулите на камбриата джаксата ползвах преди за поводи но вече не,
Когато копувах влакното на колмик за фидер всеки ми казваше че имало слаба UV защита и бързо
горяло и съм щял да го сменя ди половин година. Ползвам го 2-ри сезон нямам нито 1 късане а имам
към 10 риболова само на богров с него с едри риби.
Продава се на ролки по 250 мт и аз лично го взех на 13 лв ролката, в интернет цените са леко раздути,
но метража също е доста голям и съм много доволен

http://megafishing.bg/product/4052/vlak ... r-pro.html
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Balakchia »

Здравейте, и Честит Празник
Искам да попитам има ли срок на годност монофилното влакно,и колко е той?(става въпрос за нови ролки)
Пише ли някъде по ролките годината на производство? На празните, които са ми останали -никъде не видях нито срок,нито година на производство.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Gocev »

Ако не са били на УВ лъчи, сиреч на светло, могат и години да стоят.Друг е въпроса, къде са стояли по складове и рафтове.Аз не съм виждал маркирани ролки със срокове за годност.Според мен пробвай опитно, опъни влакното в началото на ролката, после още два, три пъти, като развиеш към вътрешността.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Аз лично правя така ..... ако се съмнявам че влакното е остаряло винаги проверявам 1-вия метър на възел
ако се скъса лесно отмотавам 10 метра и пробвам пак, скъса ли се лесно и тогава направо изхвърлям.
Са някой обръщат кордата и тази отдолу на шпулата я намотават отгоре, става и така но често пъти
тва е само компромисен вариант.
Едно влакно може и е редно да се ползва до 3-4 сезона макс, иначе качествата на латекса в него намаляват
втрърдява се и се къса лесно, реално голяма икономия няма да направите, изкара ли 2-3 сезона си е
избило парите многократно.

И един съвет ще си позволя да дам на колегите, на реки, канали, блата и язовири с съмнителна чистота
на водата , винаги промивайте цялата шпула с влакното с чиста и течаща вода или в най простия случай
с шише вода. Така отмивате боклуците налепите по влакното които бързо влошават качествата и на най
здравото влакно :)
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Balakchia »

Здравейте ,бихте ли ми предложили:
1. Монофилно влакно за поводи ,което не се къдри след втората риба за шарани над 4кг.?
2.Монофилно влакно (какъв диаметър) за шок лидер.Ловя с основно 0.25.
Могат ли да се използват готовите коносовидни шок лидери?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”