Кое влакно да избера за фидера

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от glmv »

Избора е твой. На никого не налагам мнението си. Имам някакви свой предпочитания към по меките влакна. Иначе е факт че и те са тотал щета както се изрази след няколко по едри риби.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

glmv написа:Избора е твой. На никого не налагам мнението си. Имам някакви свой предпочитания към по меките влакна. Иначе е факт че и те са тотал щета както се изрази след няколко по едри риби.
Ами в случая нямам няколко а точно една риба но едно е да теглиш риби около 10 кг и ,съвсем друго е риба около 20 кг.
Плюс тва 2 пъти му прикарвам на пазача рибата до кепа и я изпусна и я кепна от 3-тия опит което също са доста критични моменти
в които рибата трябва да обърнеш рибата да легне и като я изпусне пак аванс пак борба и т.н.
Разтяга си се и то си се усеща даже и на пипане, затова се разделих с 15-20 мт от влакното вместо да скъсам друга качествена риба.
За сега даже са ми обещали шаранджийско влакно 0.28 и мисля да пробвам с него като го получа но май няма да се ползва за тая година.
Ще имам време да събера пари и да обмисля добре какво искам
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Corewin »

В риболовния магазин ми бе препоръчано влакно от ФК 0,35 за противоусукващите монтажи и клупчетата, в които влизат хранилките.Основното ми е 0,20 - та въпроса ми е адекватно ли е това влакно или да ходя да го сменям докато не съм го започнал.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

За мен лично флорокарбона не е влакно за фидер.
Иначе най добрия вариянт ти е 0.25мм универсалед размер, нито много тънко нито много дебело
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Port_Royal »

Slavi_82 написа:За мен лично флорокарбона не е влакно за фидер.
Флорокарбона се ползва за повод при фидер риболова и е много добър избор за това. :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Port_Royal написа:
Slavi_82 написа:За мен лично флорокарбона не е влакно за фидер.
Флорокарбона се ползва за повод при фидер риболова и е много добър избор за това. :fishing9:
Тва е най голямата заблуда, тествали сме много пъти флорокарбон и обикновен монофил и разлика няма.
Самовнушението че флорокарбона е уж, невидим и давал по добри резултати е най голямата глупост на
много от риболовците на дъно и фидер
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ivanst »

Аз пък си взех преди няколко месеца плетеняк за единият фидер като накрая естествено връзвам и флорокарбон ... но нещо не ми допадна ... вижда ми се грубо.Влакното е на Корморан потъващо ... ама 0.12 май идва дебеличко за фидера /до 70гр/.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от stridata »

Slavi_82 написа:
Port_Royal написа:
Slavi_82 написа:За мен лично флорокарбона не е влакно за фидер.
Флорокарбона се ползва за повод при фидер риболова и е много добър избор за това. :fishing9:
Тва е най голямата заблуда, тествали сме много пъти флорокарбон и обикновен монофил и разлика няма.
Самовнушението че флорокарбона е уж, невидим и давал по добри резултати е най голямата глупост на
много от риболовците на дъно и фидер
Флорото е по-твърдо?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

stridata написа:
Slavi_82 написа:
Port_Royal написа: Флорокарбона се ползва за повод при фидер риболова и е много добър избор за това. :fishing9:
Тва е най голямата заблуда, тествали сме много пъти флорокарбон и обикновен монофил и разлика няма.
Самовнушението че флорокарбона е уж, невидим и давал по добри резултати е най голямата глупост на
много от риболовците на дъно и фидер
Флорото е по-твърдо?
Aaa не бе само за тебе са пуснали мек флорокарбон :D :D :D
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от stridata »

Ми за тва освен всички прдимства които ти зачеркна е удобен за поводи?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Gosheto »

Ако прочетем внимателно какво е написал колегата, ще открием, че той говори за влакно, с което да изготвя монтажите. Определено за тях флорокарбона е много подходящ, защото е твърд. Но като цяло не смятам, че е оправдано, заради цената. Аз използвам куча марка 0.30- просто трябва да е твърдо. 2-3лв за 100м- правиш монтажи две години :D
Относно поводите, флорото е подходящо, отново заради твърдостта, на мен обаче ми идва по-грубо.
Аватар
vpp335
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Апр 01, 2012 6:19 pm
Местоположение: София

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от vpp335 »

Пплетено с една дължина на пръчката шок-лидер. :fishing7:
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3643
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от dantho.mihov »

Slavi_82 написа:
Port_Royal написа:
Slavi_82 написа:За мен лично флорокарбона не е влакно за фидер.
Флорокарбона се ползва за повод при фидер риболова и е много добър избор за това. :fishing9:
Тва е най голямата заблуда, тествали сме много пъти флорокарбон и обикновен монофил и разлика няма.
Самовнушението че флорокарбона е уж, невидим и давал по добри резултати е най голямата глупост на
много от риболовците на дъно и фидер
Слави, пиша рядко, но в случая се намесвам без да желая излишни спорове и обиди.
В действителност ФК се използва за поводи при фидера.
И причината не е, че бил невидим, а в дължината на поводите. С ФК се избягва оплитането на повода.
Ако ловиш с повод 20-30 см., не виждаш разликата с монофила. Но във форума има двадесетина състезатели, които ловят с повод над 50 см. В някои ситуации достига и 80 см. и 1 метър.
Забележете, че състезателите спряха да пишат, не защото крият инфо, а защото отсреща не вдяват какво им пишат.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от glmv »

ФК освен, че е невидим?, твърд, тежък има още едно съществено качество поради което е от ползва по някога, а именно че се наранява по трудно. Това, че е твърд е един от големите му и минуси. Лично аз не виждам смисъл от ФК при повод до 70 см и дебелина над 0,10 с оглед пресукването. Оплитането на повода и основното влакно проблема не е във влакното. Не го казвам като заяждане а мои наблюдения. ФК е много добро нещо ако се ползва правилно и му се знаят неговите качества. Така не виждам смисъл да ловиш дребна риба на пропадане с ФК. Част от плюсовете на ФК ги има и при влакна с ФК покритие. личното ми мнение е, че има случай когато ФК е много полезна вещ, но не трябва да се абсолютизира.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ORadev »

Колега този сезон съм с ,,КЛАРУССО ФИДЕР,, много съм доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”