Кое влакно да избера за фидера

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ilkoks »

по вече от 5 години ползвам карп експерт флуо 0.25 жълто и нямам проблеми,купувам си 1000 м и си навивам на всички макари,като нещо се повреди го сменям,това влакно си мени цвета като влезе във водата
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от mi6ole »

Здравейте! Избрал съм си марка влакно, но ме интересува колко дебело да бъде за кошнички от 20гр и 40гр. Фидера ми е медиум. Риболов на язовир рибите са до 2кг.
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от boresf »

mi6ole написа:Здравейте! Избрал съм си марка влакно, но ме интересува колко дебело да бъде за кошнички от 20гр и 40гр. Фидера ми е медиум. Риболов на язовир рибите са до 2кг.
Ти добре си си избрал влакно, ама плетено ли е, монофил ли е...

Аз лично в такава ситуация ползвам 0.203 монофил на Трабуко - T-Force XPS Feeder Plus, и слагам шок лидер 0.35-0.40 флуорокарбон...само където на Жребчево ловя само с хеви...
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от mi6ole »

Става дума за монофил.
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от mi6ole »

Ехо колеги няма ли други мнения, хайде кажете вие какво ползвате.
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Naas »

0.20 мисля че е напълно достатъчно за тези риби които хващаш и за тези хранилки, ако влакното е качествено няма никакъв проблем, ако искаш да се презастраховаш може да навиеш и малко по дебело. Аз на медиума ползвам 0.23 но ловя с него когато търся по далечна дистанция и замятам по силово.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ivanst »

Някой ползвал ли е тези плетеняци - http://www.masterfishing.bg/product/366 ... -150m.html и този - http://www.masterfishing.bg/product/359 ... green.html .
Не съм ползвал плетени влакна за фидера ... но се чудя дали да навия на резервната шпула.Интересува ме най-вече по голяма чувствителност ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от butnik »

ivanst написа:Някой ползвал ли е тези плетеняци - http://www.masterfishing.bg/product/366 ... -150m.html и този - http://www.masterfishing.bg/product/359 ... green.html .
Не съм ползвал плетени влакна за фидера ... но се чудя дали да навия на резервната шпула.Интересува ме най-вече по голяма чувствителност ...
Щом се чудиш,явно не си почувствал остра нужда от плетеняк.По-добре шпулата да е празна,от колкото да вържеш пари в нещо ,което ще използваш изключително рядко-освен,ако не ловиш на големи дистанции капризни риби/късите дистанции също влизат в графата с капризните риби/..
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ivanst »

Благодаря колега.Все още не съм решил дали да взема нещо ... но и да взема няма да е нещо скъпо.До 40лв макс.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

ivanst написа:Благодаря колега.Все още не съм решил дали да взема нещо ... но и да взема няма да е нещо скъпо.До 40лв макс.
Ако търсиш плетеняк по добро от Berkley fireline няма
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Колеги взех едно FL-че DA4000 . но съм се чудя кво влакно да му взема ! За медиум фидер !
До тук смених 5 марки влакна за фидер като в момента ловя с колмик и трабуко и някакви останали 50-60 метра от катран фидер, дето седи
тая шпула за къса дистанция. Реално с трабукото извадих най голямата си риба 19 кг шаран, и влакното е мега чук.
Колмика ми е на 1 месец , обаче за смешната си цена за момента е доста здраво а и е 250 мт :) До тук добре но взеха да ме плашат че колмик-а
много бързо старял ! Мит или истина е според вас?
Интересно ми е да чуя мнение за това тубертини :
http://megafishing.bg/product/455/ribol ... -200m.html

И накрая се не на последно място се чудя заслужава ли си според вас да се прави компромис с парите.
Гледам има разни лазер, формакс и т.н. но все си мисля че ще си скубя косата с тия марки.......
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от glmv »

Slavi_82 написа:Колеги взех едно FL-че DA4000 . но съм се чудя кво влакно да му взема ! За медиум фидер !
До тук смених 5 марки влакна за фидер като в момента ловя с колмик и трабуко и някакви останали 50-60 метра от катран фидер, дето седи
тая шпула за къса дистанция. Реално с трабукото извадих най голямата си риба 19 кг шаран, и влакното е мега чук.
Колмика ми е на 1 месец , обаче за смешната си цена за момента е доста здраво а и е 250 мт :) До тук добре но взеха да ме плашат че колмик-а
много бързо старял ! Мит или истина е според вас?
Интересно ми е да чуя мнение за това тубертини :
http://megafishing.bg/product/455/ribol ... -200m.html

И накрая се не на последно място се чудя заслужава ли си според вас да се прави компромис с парите.
Гледам има разни лазер, формакс и т.н. но все си мисля че ще си скубя косата с тия марки.......
Ако си дадеш отговор на въпроса за какво ще използваш влакното като вид и размер на рибата, сезон, вид водоем, дистанция и други специфични за твоя вид риболов фактори, ще откриеш добро за теб влакно. Няма друг освен теб, който може да ти каже какво ти е необходимо. Реши по - меко или по твърдо влакно ти трябва. По принцип (не винаги) по-меките влакна имат по малък тест и са по разтегливи. Прецени пръчката каква е - твърда или мека. Относно стареенето - всеки монофил старее, дори и по бавно да е не си заслужава компромиса повече от 3 месеца с един монофил, защото може да имаш неприятни изненади. Не чакай да започне да се къса като комарник на 20 години и тогава да го смениш. Не на последно място си купуваш монофилно влакно, а не къща, та дори да сгрешиш, не е фатално.

Дай отговор на първото ми изречение и ще получиш предложения като марки и модели влакна, който да отговарят на изискванията ти.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

Като цяло главно шарани ловя с фидерите . Дистанция 30-40 метра там някъде.
Обаче тъй като този фидер е леко след ремонт на изгубената 2-ра наставка( тази в която се слагат въховете ) му напастнах такава филстар пикер.
Фидера си беше и си остава медиум до 90 гр акция, теглото не променено и дължината. Обаче ме сърбят ръбете да го пробвам на Богров :)
Иначе по издръжливо влакно е за предпочитане :) Но се колебая дали да влагам още 13 лв в едно трабуко 0.25 или да заложа на нещо
по евтино и да ловя масовите риби по 1-3 кг по платените. Малко съм разколебан какво искам, защото ако тръгна да го напъвам с големи риби може и да му е като за последно :D
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от glmv »

Здраво и твърдо влакно с малка разтегливост е трабуко,престон. Малко по меко е това на карлусо. Престана не е точен диаметър по дебело е. Карлусото е издражливо от към стареене с уговорката от предния пост. За масовите риби 0,25 е ок ако не искаш да ползваш шок лидер. Ако ползваш шок 0,2 би ти свършил по добра работа с една бележка по тънкото се разтяга повече в сравнение с по дебелото влакно. В същото време ти позволява една идея по далечен кастинг. Ако си доволен от трабукото като твърдост е твоето влакно. За мен е твърдо, без да ангажирам с мнението си никого. За по меко и издражливо не е никак зле момой. Не мога да дам линкове в момента.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Slavi_82 »

glmv написа:Здраво и твърдо влакно с малка разтегливост е трабуко,престон. Малко по меко е това на карлусо. Престана не е точен диаметър по дебело е. Карлусото е издражливо от към стареене с уговорката от предния пост. За масовите риби 0,25 е ок ако не искаш да ползваш шок лидер. Ако ползваш шок 0,2 би ти свършил по добра работа с една бележка по тънкото се разтяга повече в сравнение с по дебелото влакно. В същото време ти позволява една идея по далечен кастинг. Ако си доволен от трабукото като твърдост е твоето влакно. За мен е твърдо, без да ангажирам с мнението си никого. За по меко и издражливо не е никак зле момой. Не мога да дам линкове в момента.
Абе след като извадих 19 кг шаран от богров с него първите 20 метра си бяха тотал щета.
Но явно и най доброто влакно се разяга след такава борба. Но винаги съм смятал че за основно влакното не трябва да е меко в никакъв случай
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”