Кое влакно да избера за фидера

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Korekom »

На хеви фидер 3,60м за кошнички 50-60грама ще го навивам на втората шпула на макарата. Исках 0,22 но не съм догледал че са ми дали 0,25 и така си остана.
bulaf
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 2:04 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от bulaf »

И аз едно време бях така слагах все дебели влакна.
На въдиците с които ловя на хранилки съм слагал влакно 0.35, а сега съм навил 0.25 и съм много доволен.
Има само един проблем задължително се хвърля с пръст, защото реже и то сериозно.
Не съм много добър с фидера ( смисъл, че с хранилките имам по добри резултати, питал съм къде ли не къде бъркам и ми казват, че не бъркам, ама то си иска ходене, а не 5 пъти в годината.)
На фидера ловя с 0.18, като може да сложиш и 0.16, все пак като вадиш ще ползваш аванса на макарата.
Дано съм мил полезен. :)
bulaf
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 2:04 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от bulaf »

Кошниците с които ловя не са повече от 25 грама, а и фидера ми е доста мек на Филстар и пак бих казал че хвърлям доста далече, мога да постигна 50 - 60 метра.
Дебелината на влакното е от голямо значение за дистанцията.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от kevlar »

Не съм много добър с фидера ( смисъл, че с хранилките имам по добри резултати, питал съм къде ли не къде бъркам и ми казват, че не бъркам<<<Какво се опитваш да кажеш с това?
че с хранилките хвърляш по-далеч от кошниците ли?
Каквa дължина ти e фидера?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
bulaf
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 2:04 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от bulaf »

фидера е 3.60 - 3.90.
(Не съм много добър с фидера ( смисъл, че с хранилките имам по добри резултати, питал съм къде ли не къде бъркам и ми казват, че не бъркам<<<Какво се опитваш да кажеш с това?
че с хранилките хвърляш по-далеч от кошниците ли?
Каквa дължина ти e фидера?)
Искам да кажа, че като ходих на пролет на яз. Копринка, хванах за 5 часа, 22 - 23 каракуди по кило на хранилки, на фидера само червеноперки и платики ми кълвяха, незнам причината.
Това имах предвид.
За дистанцията има разлика в конкретния случай около 20 мера разлика.
Това е ...
Ти кажи защо е така?
nkk
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 18, 2014 1:46 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от nkk »

maverini написа:[quote=" ...500м за 15 лв ....
Къв е тоя плетеняк бе брат,ти да не се шегуваш :shock: :?:[/quote]
От алито го поръчах, вярно, че свири и не е толкова фин, както топ влакната, но цената е добра.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 06296.html" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;

взех си тънко 0.16мм 8 кг му дават ...
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от kevlar »

bulaf написа:фидера е 3.60 - 3.90.
(Не съм много добър с фидера ( смисъл, че с хранилките имам по добри резултати, питал съм къде ли не къде бъркам и ми казват, че не бъркам<<<Какво се опитваш да кажеш с това?
че с хранилките хвърляш по-далеч от кошниците ли?
Каквa дължина ти e фидера?)
Искам да кажа, че като ходих на пролет на яз. Копринка, хванах за 5 часа, 22 - 23 каракуди по кило на хранилки, на фидера само червеноперки и платики ми кълвяха, незнам причината.
Това имах предвид.
За дистанцията има разлика в конкретния случай около 20 мера разлика.
Това е ...
Ти кажи защо е така?
Храната от кошничката пада бързо,това е целта на фидера,всяко замятане е захранване!Затова и е жизненоважно,да се замята на едно и също място и в ритъм(друго яче казано,регулярно хранене).Оттук и отговора,храната в кошничката и на пружината(вярвам че под хранилка имаш в предвид ,пружината) е различна по структура.За кошничката използваш,по-рехава храна,която да почне да работи веднага,щом кошничката падне на дъното.Затова и фидера,сработва толкова бързо и кълве много бързо,особенно след захранване-аз правя 10-12 замятания за да захраня с по-голяма хранилка.Докато при пружината храната е лепкава и с бавен разпад,трябва да стои.Затова и по-бавно сработва и кълването не е толкова бързо като при фидера.Това за храната,монтажа е нещо друго.Пружината е така на реченият ''метод фидер'' при който рибата се храни от хранилката,и тъй като храната е много стегната-лепкава,рибата ''смуче'',От тук и каракудите и шараните на пружината,заради стегнатата храна,която не се разпада бързо на купчинка и бива ометена от дребната риба.И като се завърти шарана няма храна,защото като ти влязат пасаж платики,са буквално като прахосмукачки.Следващият много важен момент е повода.
Не вярвам на пружината да си с повод дълъг,колкото повода за кошничката на фидера,нали???
при пружината повода е къс,от порядъка на 6-8 до 10-12см.По този начин,като забиеш лопатката на куката в храната,или я заровиш вътре,рибата я намира като започне да се храни или смуче.Понякога рибата предпочита храната–ако е качественна,пред стръвта(пример,ако си на царевица или жито)
При кошничката,повода може да стигне и до 1м,зависи колко е пасивна или наплашена рибата.
Също така,кошничката позволява леко придърпване,което води куката и стръвта да се преместят на петното.На метод фидер(пружина) не съм и не бих придърпвал!!!
Сега за дистанцията.С пружина винаги ще отива по-далеч заради разположението на тежеста.
Изясни ли ти се малко поне?
Ако имаш желание,мога да ти пиша и още за фидера.
Поздрави и Наслука
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от lusienn »

Е нали темата е кое влакно да избера-така прочетох аз.

Другото е отклонение.

Аз пуснах влакното с което Аз ловя от 5 години.

2 ролки са ми стигнали за 3 те фидера,като го сменям 2 пъти в годината.

Нямам късане досега.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от kevlar »

Прав си,Люси,спам е!
Много моля,да бъде изтрита!
Благодаря
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ivanst »

Това е влакното което ще използвам за фидера - Navigator Feeder Energy 200м - Cralusso - 0.20.
Изображение
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Mr. Angelov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:13 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от Mr. Angelov »

Изображение

Тоя сезон това ползвах. Доста добре се държи. Препоръчвам го.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от ivanst »

Някой ползвал ли е това влакно - http://fishem.bg/index.php/vadici-i-mak ... lakno.html
От написаното инфо излиза че е подходящо за фидер ... ама то всеки може да си пише каквото си иска за да продава продукта си ...
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от boresf »

Изображение
0.20 на медиума, 0.22 на хевитата - с шоклидер 0.40 (че много миди, и кошнички 40-50 грамови)
chikinana
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 3:24 pm

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от chikinana »

Някой ще ми дадели актоален отговор на въпроса дали ярките жълти и зелени влакна са подходящи за риболов на фидер,или се отрзяват негативно?
Аватар
krajbata
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Авг 26, 2012 3:02 pm
Местоположение: София / Ловеч

Re: Кое влакно да избера за фидера

Мнение от krajbata »

chikinana написа:Някой ще ми дадели актоален отговор на въпроса дали ярките жълти и зелени влакна са подходящи за риболов на фидер,или се отрзяват негативно?
Реално, няма абсолютно никакво значение цвета на влакното
Manchester United !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”