Избор на влакно

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Избор на влакно

Мнение от isavkov »

Колеги, кое от тези три влакна според вас е най добре за Фидер?
http://www.nasluka-shop.com/vlakno-dip- ... ame=feeder" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nasluka-shop.com/vlakno-cral ... ame=feeder" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.nasluka-shop.com/vlakno-form ... -150m.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на влакно

Мнение от boresf »

От същия магазин аз си купувам доста неща. Тази година пред пролетта сложих това http://www.nasluka-shop.com/vlakna/za-o ... -150m.html" onclick="window.open(this.href);return false; и на трите си фидера - на медиума 0.20 а на хевитата 0.25 - нека да не ми се смеят колегите, но 0.25 повече ми допада, там където ловя има повечко миди, тук-там и някоя скала, та само шок лидера не може да помогне понякога...
Вярно, на 2-3 дни риболов поразмотавам по 10-12 метра и ги изхвърлям, но това си е в реда на нещата според мен...
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Избор на влакно

Мнение от butnik »

Навивай Кралусото,ползвам го в размер 0,16 за пикера и малки хранилки и 0,20 за реката.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Krassimir
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юни 04, 2015 9:57 am

Re: Избор на влакно

Мнение от Krassimir »

Аз не разбирам и не мога да дам компетентно мнение, но ще споделя впечатление от влакно на FORMAX.
Преди месец си закупих влакно на FORMAX, само че за мач. Цена, опаковка и цвят на вкалното 1:1 с това, което си показал, разлика само в MATCH/FEEDER текста.

Като мятам влакното става на спирала, като свинска опашка. Много красиво застава над водата бати :)

Не знам да престава да взимам от това влакно на FORMAX или да престана да взимам от този магазин?
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Избор на влакно

Мнение от azareus »

Ако избора е сведен до конкретните 3 влакна, и аз съм на мнението на Бутник! :)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на влакно

Мнение от isavkov »

Krassimir написа:Аз не разбирам и не мога да дам компетентно мнение, но ще споделя впечатление от влакно на FORMAX.
Преди месец си закупих влакно на FORMAX, само че за мач. Цена, опаковка и цвят на вкалното 1:1 с това, което си показал, разлика само в MATCH/FEEDER текста.

Като мятам влакното става на спирала, като свинска опашка. Много красиво застава над водата бати :)

Не знам да престава да взимам от това влакно на FORMAX или да престана да взимам от този магазин?
Няма как да е от магазина. Аз редовно пазаря от него и нямам проблем.
Имам едно влакно, което също като при теб е ултра-лигаво и нямам търпение да го разкарам.
Просто е от влакно до влакно..
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
cvetelintodorov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Ное 06, 2012 1:10 pm

Re: Избор на влакно

Мнение от cvetelintodorov »

Колега навивай кралусото много съм доволен от него здраво и потъва добре абе супер е
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Избор на влакно

Мнение от Sorcerer »

Вслушвай се в мненията на г-н Бутников , няма да сбъркаш :drinkers:
iliaka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 10:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Избор на влакно

Мнение от iliaka »

Аз също съм за Cralusso-то!!
Ползвам 0,22 на Дунава и съм много доволен за момента.
Весели празници на всички!!
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Избор на влакно

Мнение от Naas »

От изброените съм ползвал само на DIP в размер 0.205 и нямам никакви оплаквания, като изключим че не отговаря точно на размера а е малко по дебело. То в днешно време почти няма такова влакно което да си отговаря, дори и на водещите марки.
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Избор на влакно

Мнение от bachoivo »

Както колегите по-горе писаха, ако избора ти е сведен до тези трите, които си показал - с две ръце за кралусото.
Иначе, ако решиш нещо друго T-force на Трабуко или ако ти идва солено може да пробваш и Browning
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на влакно

Мнение от isavkov »

Цената не е проблем, стига да е добро :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на влакно

Мнение от Port_Royal »

За основна линия reflo power max и поводи reflo power :) :) :) :fishing9: :drinkers:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
LSFC
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юни 08, 2013 9:44 am
Местоположение: София

Re: Избор на влакно

Мнение от LSFC »

Аз съм с Colmic Fendreel за основно и Xilo повод. 2015 направих над 35 риболова и срещнах поне още 15тина колеги с подобна комбинация. Супер доволен съм, а и не са хич скъпи.
haga
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 729
Регистриран на: Съб Апр 08, 2006 4:52 pm

Re: Избор на влакно

Мнение от haga »

Аз ще ти препоръчам тези:
http://www.nasluka-shop.com/vlakna/za-o ... filter=166" onclick="window.open(this.href);return false;
Мъдър е този,не който знае много,а необходимото.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”