Помощ при избор на макара за федер

Модератор: Paublo_Eskobar

kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Помощ при избор на макара за федер

Мнение от kevlar »

Взел си хеви фидер, с тежки кошнички ще ловиш!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от naskobo »

a4koy написа:Може ,аз бях с възможно най-тънкия връх който имам,аа и хранилката беше то тези с крачетата отдолу.
http://www.megafishing.bg/userfiles/pro ... ct_755.jpg
Това е хранилка за река. Добър пример, как грешно избрана въдица води до следващи грешки. Ще има здраво бомбене на хранителното петно и не се чудете защо леките фидери с малки кошнички ловят, а вие-не.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от kevlar »

naskobo написа:
a4koy написа:Може ,аз бях с възможно най-тънкия връх който имам,аа и хранилката беше то тези с крачетата отдолу.
http://www.megafishing.bg/userfiles/pro ... ct_755.jpg
Това е хранилка за река. Добър пример, как грешно избрана въдица води до следващи грешки. Ще има здраво бомбене на хранителното петно и не се чудете защо леките фидери с малки кошнички ловят, а вие-не.
Абсолютно вярно, много си прав!!!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от a4koy »

Нали говорим за макарата.След това се почна с хранилките,накрая отиваме на въдицата.
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от kevlar »

Ами, първо си избираш пръчка, така е във всеки вид риболов!!! Пръчка се избира, като си наясно, къде и как ще ловиш!
Макарата според пръчката и останалото по реда си.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от kikk4o »

Благодаря за съветите. Аз при всички положения ще се снабдя и с един медиум, а с хевито идеята ми беше да го ползвам по реките и с метод хранилки на затворени водоеми.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от kikk4o »

С 80гр. кошнички няма грешка.
diskata
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 12:06 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от diskata »

Здравейте .Сдобих се с фидер Garbolino 3.60 акция 20/75 , тегло 300 гр, но тъй ,като съм начинаещ в този риболов се нуждая от вашето мнение при избор на макара.Бюджета с който разполагам е максимум 180/190 лв. Спрял съм се на две ,и не мога да реша коя да взема.Приемам и други предложения.
Едната е тази http://megafishing.bg/product/4878/maka ... hpula.html ,но ако я взимам мисля да е 4000 другата е тази http://megafishing.bg/product/3371/maka ... 00-fd.html .Също така гледах и едно предложение от Mikado ,Mikado BLACK STONE 4006 FD ,която е с 5 години гаранция ,но не намирам много ,като информация за нея .Моля за вашето мнение .Благодаря .
Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от Jimi »

Значи има един лаф, ГЛУПАВИ СЪВЕТИ И САМ МОГА ДА СИ ДАВАМ. Колега, като си си купил фидер, сложи му една макара, каквато имаш. Иди, хвани 5 риби и прецени сам, малка ли ти е , голяма ли ти е, вади ли рибите, затруднява ли се с хранилките, които ползваш. Иначе питаш все едно , какъв ориз да ям. Ще получиш 1001 съвета и зад всеки има някаква правилна идея. Нито марката, нито размера ловят риби. Постепенно спрямо бюджета, който имаш, сам ще си купиш най-доброто, което можеш да си позволиш. Един кара мердецес, един опел, трети - колело, ама от 15000 лв., Така че проба му е майката и ако не ти харесва, подобряваш.
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от a4koy »

Бих ти препоръчал тази http://www.megafishing.bg/product/1286/ ... usima.html с размер 4000 и
diskata
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 12:06 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от diskata »

Jimi написа:Значи има един лаф, ГЛУПАВИ СЪВЕТИ И САМ МОГА ДА СИ ДАВАМ. Колега, като си си купил фидер, сложи му една макара, каквато имаш. Иди, хвани 5 риби и прецени сам, малка ли ти е , голяма ли ти е, вади ли рибите, затруднява ли се с хранилките, които ползваш. Иначе питаш все едно , какъв ориз да ям. Ще получиш 1001 съвета и зад всеки има някаква правилна идея. Нито марката, нито размера ловят риби. Постепенно спрямо бюджета, който имаш, сам ще си купиш най-доброто, което можеш да си позволиш. Един кара мердецес, един опел, трети - колело, ама от 15000 лв., Така че проба му е майката и ако не ти харесва, подобряваш.


Значи има един лаф:Като не не можеш да помогнеш по добре не вреди:
С нищо,нито ми помагаш ,нито ме ориентираш в избора.
Нямам други макари за да пробвам.От 1001 съвета за ориза,все ще има 10 ,които са на едно мнение.
Казал съм какъв е бюджета и на какво съм се спрял,и аз искам Лексус ,но нямам възможност.
Поисках съвет, коя от двете да взема,коя е по добрият вариант за този фидер ,не да си правя експерименти да купувам макари и да
пробвам ,докато някоя ми допадне,но както и де е ,благодаря ти за съвета все пак .Желая лек ден .
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от Port_Royal »

http://www.megafishing.bg/product/3437/ ... fiber.html
http://www.megafishing.bg/product/1285/ ... hpula.html
4000 размер и за двата модела на макарите.
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от Jimi »

Успех в избора, но за хеви фидер по форумите менията са, че 4000 е малка макара. Ама не искам да ти вредя повече.
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от a4koy »

Jimi написа:Успех в избора, но за хеви фидер по форумите менията са, че 4000 е малка макара. Ама не искам да ти вредя повече.
Колега не го обърквай,фидера му е съвсем нормален,каза че акцията му е 20/70 а това далеч не е хеви.
diskata
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Юли 20, 2008 12:06 pm

Re: Помощ при избор на макара за федер

Мнение от diskata »

Макарата е избрана Ryobi VERTIGO-5000 ,благодаря на всички и много рибки .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”