Кой от двата?

Модератор: Paublo_Eskobar

chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Кой от двата?

Мнение от chucheto73 »

cibara96
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 13, 2016 11:42 am

Re: Кой от двата?

Мнение от cibara96 »

Daiwa :)
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Кой от двата?

Мнение от azareus »

Трабукото е прилична въдица. Дайва за 160лв ... по-скоро не ... ;)
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Кой от двата?

Мнение от hshopov »

cibara96 написа:Daiwa :)
Иииии...защо???????
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кой от двата?

Мнение от a4koy »

Зависи ... трабукото уж "хеви" дайвата ще е по мека и ще има по-отчетливи кълванета.Според мен дайвата.
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Кой от двата?

Мнение от azareus »

a4koy написа:Зависи ... трабукото уж "хеви" дайвата ще е по мека и ще има по-отчетливи кълванета.Според мен дайвата.
:fishing5: :lol:
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Кой от двата?

Мнение от hshopov »

a4koy написа:Зависи ... трабукото уж "хеви" дайвата ще е по мека и ще има по-отчетливи кълванета.Според мен дайвата.
И двата са хеви! Предполага се , че с тях ще се ловят големи риби та кълванетата ще са ясни на 100 процента! Въпроса ми към колегата остава. Защо дайва, а не трабуко! Сигурно има мнение на база личен опит и не е лошо да го сподели!!!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кой от двата?

Мнение от a4koy »

hshopov написа:И двата са хеви! Предполага се , че с тях ще се ловят големи риби та кълванетата ще са ясни на 100 процента! Въпроса ми към колегата остава. Защо дайва, а не трабуко! Сигурно има мнение на база личен опит и не е лошо да го сподели!!!
Не мисля ,че дайвата е хеви,пргегледах и характеристиките,просто най твърдия и връх е доста твърд ,но разполага с по-меки което си е добре,трабукото обаче липсва това.1во попрочетох и тогава съм отговорил.Нека да каже каква е целта на риболова де,какви риби ще лови и на каква дистанция.С каква хранилка ..общо взето на какво се базира избора му.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Кой от двата?

Мнение от hshopov »

Да да няма проблеми и супер лайт да е...съгласен съм с всичко! Цитирал съм теб,но въпроса ми е към колегата,защо точно Дайвата! Поздрави!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
cibara96
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 13, 2016 11:42 am

Re: Кой от двата?

Мнение от cibara96 »

Хи предлагам даивата защото приятел е има и въдицата е стилна много удобна за ръката поне за мен при шарани 3 4 кг въдицата има много красива дъга прави и равномерно :) на тарамбуко имам мач и други колеги имат въдици и ми се виждат доста сковани въдици
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кой от двата?

Мнение от a4koy »

cibara96 написа:Хи предлагам даивата защото приятел е има и въдицата е стилна много удобна за ръката поне за мен при шарани 3 4 кг въдицата има много красива дъга прави и равномерно :) на тарамбуко имам мач и други колеги имат въдици и ми се виждат доста сковани въдици
Добре е да наблегнеш на българския език,защото нещо не ти се отдава и си трудно разбираем.Колегата явно няма нужда от съвети,чакаме го да каже за какъв риболов му е нужен фидера.Поради каква причина се колебае и общо взето всичко,но ни вест ни кост.
s.a.m.i
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 8:03 am

Re: Кой от двата?

Мнение от s.a.m.i »

a4koy написа:
cibara96 написа:Хи предлагам даивата защото приятел е има и въдицата е стилна много удобна за ръката поне за мен при шарани 3 4 кг въдицата има много красива дъга прави и равномерно :) на тарамбуко имам мач и други колеги имат въдици и ми се виждат доста сковани въдици
Добре е да наблегнеш на българския език,защото нещо не ти се отдава
:lol: :lol: :lol:
chucheto73
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 9:48 am

Re: Кой от двата?

Мнение от chucheto73 »

Колеги имам 2 фидера лайт и медиум, искам хеви за да мога да хвърлям 100 120 дори 150гр кошници когато Искъра е голям и лятото като ходя с бащата по Дунава, искам да e 3,60 защото местата на който ходя не позволяват по-дълаг, ловя предимно морунаж,мряна и някое шаранче не се притеснявям за къванетата, защото в Плевенския ни край е на мода хеви е екстра хеви фидера, кълванетата се отчитат доста ясно. Багодаря ви за мненията, за сега съм избрал daiwata. Остана проблема с макарата мисля 4000-5000 и да използвам конец, помогнете кажете някоя макаричка 100-130 лв!
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от двата?

Мнение от кирил великий »

chucheto73 написа:Колеги имам 2 фидера лайт и медиум, искам хеви за да мога да хвърлям 100 120 дори 150гр кошници когато Искъра е голям и лятото като ходя с бащата по Дунава, искам да e 3,60 защото местата на който ходя не позволяват по-дълаг, ловя предимно морунаж,мряна и някое шаранче не се притеснявям за къванетата, защото в Плевенския ни край е на мода хеви е екстра хеви фидера, кълванетата се отчитат доста ясно. Багодаря ви за мненията, за сега съм избрал daiwata. Остана проблема с макарата мисля 4000-5000 и да използвам конец, помогнете кажете някоя макаричка 100-130 лв!

Колега, ако още не си купил фидера, ще ти споделя едно мое мнение. Добре е да си вземеш нещо екстрахеви. Порови се за разни предложения, кълванетата наистина се отчитат добре, защото се отчитат от върха. Ако пък ти е много предпазлива рибата можеш да използваш плетено влакно с фидергам към повода /или пресукан ластик за щека/, с което да не късаш устетата на рибата с тънка кука. Оттам натам всичко ти е преимущество, рибата я вадиш по-сигурно и бързо, не и даваш пространство да оплете линиите на други колеги, защото като сте нагъсто един до друг някъде се изнервя обстановката. Ако все пак си решил да взимаш един от двата - те са напълно сравними, Трабукото го знам , вземи Дайвата. Поне на външен вид е по-добре, че не са спестили корка на горната част на дръжката. Много се дразня като заслагат на горните части някакви ерзаци материали - естетически се дразня. Пък и не е съвсем вярно, че по-нискобюджетните Дайви са лоши пръти - имам едни нискобюджетни Дайви на 3.60 и 3.90 телескопи - ми хич не са лоши. И още нещо - като работиш с кошници над седемдесет грама - не се притеснявай от дебелината на влакното - то трябва да ти осигурява спокойствие при работата с кошниците, да можеш да замяташ често, да храниш и най-вече да измъкваш хранилките от камъните при първоначалното отлепване, особено за реки. А поводът ще слагаш според капризността - тънък с малки куки евентуално, по-дълъг и т.н..
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Кой от двата?

Мнение от a4koy »

http://www.ericsangling.co.uk/daiwa-bla ... 5000a.html
Мисля ,че това ще ти свърши работа + това ,ако избереш дайвата ще стане готин комплект.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”