Кой от двата?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой от двата?

Мнение от isavkov »

Бих избрал Дайвата, но ако трябва да съм честен нито един от двата.
Защо? Не харесвам толкова дълги пръчки. За мен 3.30... 3.60 макс е най-добре. Но това е лично предпочитание, така че както си решиш.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой от двата?

Мнение от isavkov »

кирил великий написа:
chucheto73 написа:Колеги имам 2 фидера лайт и медиум, искам хеви за да мога да хвърлям 100 120 дори 150гр кошници когато Искъра е голям и лятото като ходя с бащата по Дунава, искам да e 3,60 защото местата на който ходя не позволяват по-дълаг, ловя предимно морунаж,мряна и някое шаранче не се притеснявям за къванетата, защото в Плевенския ни край е на мода хеви е екстра хеви фидера, кълванетата се отчитат доста ясно. Багодаря ви за мненията, за сега съм избрал daiwata. Остана проблема с макарата мисля 4000-5000 и да използвам конец, помогнете кажете някоя макаричка 100-130 лв!

Колега, ако още не си купил фидера, ще ти споделя едно мое мнение. Добре е да си вземеш нещо екстрахеви. Порови се за разни предложения, кълванетата наистина се отчитат добре, защото се отчитат от върха. Ако пък ти е много предпазлива рибата можеш да използваш плетено влакно с фидергам към повода /или пресукан ластик за щека/, с което да не късаш устетата на рибата с тънка кука. Оттам натам всичко ти е преимущество, рибата я вадиш по-сигурно и бързо, не и даваш пространство да оплете линиите на други колеги, защото като сте нагъсто един до друг някъде се изнервя обстановката. Ако все пак си решил да взимаш един от двата - те са напълно сравними, Трабукото го знам , вземи Дайвата. Поне на външен вид е по-добре, че не са спестили корка на горната част на дръжката. Много се дразня като заслагат на горните части някакви ерзаци материали - естетически се дразня. Пък и не е съвсем вярно, че по-нискобюджетните Дайви са лоши пръти - имам едни нискобюджетни Дайви на 3.60 и 3.90 телескопи - ми хич не са лоши. И още нещо - като работиш с кошници над седемдесет грама - не се притеснявай от дебелината на влакното - то трябва да ти осигурява спокойствие при работата с кошниците, да можеш да замяташ често, да храниш и най-вече да измъкваш хранилките от камъните при първоначалното отлепване, особено за реки. А поводът ще слагаш според капризността - тънък с малки куки евентуално, по-дълъг и т.н..
Колега, какво ще прави с тоя екстра-хеви? Ще пребива рибата във водата ли?
За мен идеалният фидер, трябва да е не повече от медиум. Фидера е мулти-функционална пръчка и трябва да имаш богат избор от дистанции. Демек - както да хвърляш на близко 30/40м, така и по на дълбоко 60/70м. Медиума покрива тези опции. Ако искаш 100+ да хвърляш - шаранджийска пръчка за целта си взимаш. Слагаш на макарата едно хубаво влакно и ще си извадиш 15кг шаран, та стой та гледай, че даже ще се и накефиш докато го вадиш. :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от двата?

Мнение от кирил великий »

isavkov написа:Колега, какво ще прави с тоя екстра-хеви? Ще пребива рибата във водата ли?
За мен идеалният фидер, трябва да е не повече от медиум. Фидера е мулти-функционална пръчка и трябва да имаш богат избор от дистанции. Демек - както да хвърляш на близко 30/40м, така и по на дълбоко 60/70м. Медиума покрива тези опции. Ако искаш 100+ да хвърляш - шаранджийска пръчка за целта си взимаш. Слагаш на макарата едно хубаво влакно и ще си извадиш 15кг шаран, та стой та гледай, че даже ще се и накефиш докато го вадиш. :)
Не мисля, че ти е много ясно за какво говоря, а за дискусии на тема свободни съчинения нямам желание.

И все пак, за да не решиш, че ти говоря неуважително, да ти кажа - с екстрахеви фидер можеш да си мяташ на каквито искаш дистанции, да ползваш каквато искаш по тежест кошница, да смениш кошницата с едно малко оловце, за да не плашиш събраната риба, стига да достигаш така дистанцията на петното. Можеш да си правиш каквото искаш плюс възможностите на далечното замятане и на по-обемните хранилки. Единствено кефа малко ти се губи заради това, че вадиш по-дребната риба на ски, като парцал и така. Това за мен не е недостатък, а предимство...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Кой от двата?

Мнение от dunavski »

Униврсални пръчки няма. Неможе една да върши всичко и затова ти трябват поне два три фидера за различни опции.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой от двата?

Мнение от isavkov »

кирил великий написа:
isavkov написа:Колега, какво ще прави с тоя екстра-хеви? Ще пребива рибата във водата ли?
За мен идеалният фидер, трябва да е не повече от медиум. Фидера е мулти-функционална пръчка и трябва да имаш богат избор от дистанции. Демек - както да хвърляш на близко 30/40м, така и по на дълбоко 60/70м. Медиума покрива тези опции. Ако искаш 100+ да хвърляш - шаранджийска пръчка за целта си взимаш. Слагаш на макарата едно хубаво влакно и ще си извадиш 15кг шаран, та стой та гледай, че даже ще се и накефиш докато го вадиш. :)
Не мисля, че ти е много ясно за какво говоря, а за дискусии на тема свободни съчинения нямам желание.

И все пак, за да не решиш, че ти говоря неуважително, да ти кажа - с екстрахеви фидер можеш да си мяташ на каквито искаш дистанции, да ползваш каквато искаш по тежест кошница, да смениш кошницата с едно малко оловце, за да не плашиш събраната риба, стига да достигаш така дистанцията на петното. Можеш да си правиш каквото искаш плюс възможностите на далечното замятане и на по-обемните хранилки. Единствено кефа малко ти се губи заради това, че вадиш по-дребната риба на ски, като парцал и така. Това за мен не е недостатък, а предимство...
Пак казвам, ако опираме до екстра хеви - по добре да е шаранджийска пръчка... една и съща тежест можеш да метнеш и с двете.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от двата?

Мнение от кирил великий »

Да добре, ще внимаваш на реката кЕфалът да ти опъне влакното, ти събори пиринчената камбанка от шаранджийката. Става.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кой от двата?

Мнение от isavkov »

кирил великий написа:Да добре, ще внимаваш на реката кЕфалът да ти опъне влакното, ти събори пиринчената камбанка от шаранджийката. Става.
какъв кефал те гони с екстра-хеви фидер???
Последно промяна от isavkov на Сря Апр 06, 2016 5:55 pm, променено общо 1 път.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Кой от двата?

Мнение от hshopov »

isavkov написа:
кирил великий написа:Да добре, ще внимаваш на реката кЕфалът да ти опъне влакното, ти събори пиринчената камбанка от шаранджийката. Става.
какъв кефал те гони на река? особено с екстра-хеви фидер???
Ванка,странно ли ти се вижда??? За Дунава го искал човека...ама и да не е ;)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от двата?

Мнение от кирил великий »

На колегата му се говорят общи приказки, ама аз нямам желание за бъра-бъра...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Кой от двата?

Мнение от hshopov »

кирил великий написа:На колегата му се говорят общи приказки, ама аз нямам желание за бъра-бъра...
Всъщност е много свястно и добро момче,което познавам лично! Писането , често води до грешни впечатления! Поздрави и на двамата :)! Аз бих взел Трабукото!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Кой от двата?

Мнение от кирил великий »

Ааа, не съм казал, че не свестен и добър колегата - поздравявам го, но не ми се спори.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”