мнение за фидери formax

Модератор: Paublo_Eskobar

ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

мнение за фидери formax

Мнение от ilkoks »

харесал съм в интернет два фидер на формакс,но не съм ги виждал на,, живо,, и не мога да преценя кой е по добър и има ли по добро в този ценови клас на други марки, единият е Formax ENVY Feeder 390 XH,а другият е Formax BULET Feeder M ,
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: мнение за фидери formax

Мнение от Paublo_Eskobar »

Аз имам един фидер на formax http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... ct_id=1552
Мисля че е много готина въдица...

П.с Казано от човек,който още се учи на дънен риболов..
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: мнение за фидери formax

Мнение от a4koy »

Екстра си е пръта според зависи, какво и къде ще ловиш.На мен ми подариха едно хеви и си виках супер е, ще мятам големи хранилки на дистанция ...да ама не ,ловя с до 50грама + храна 75...и дистанция 50-60 метра.Но е твърд и имам доста празни кълванета , с едно медиумче с подобна на твоя акция си личах къде къде по добре рибите ,но на затворен малък паткарник.Въпроса е къде искаш да го ползваш,но за река със сигурност не става
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от ilkoks »

ще ловя на затворен водоем,но не паткарник и според това което прочетох ,май булета ще върши по добра работа защото има два стъклопластови върха,а и не ползвам хранилки по тежки от 40 гр.,благодаря за мненията,успешен риболов през празниците!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от Slavi_82 »

Тва е един много добър фидер с леката забележка че е с 2 върха за сметка на това от плътен карбон, и трудно се намира този модел :
Formax Endura Carp Feeder
http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... uct_id=440

Formax Bullet Feeder/ хеви фидер
http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... uct_id=438
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от ilkoks »

аз като че ли харесах модела Formax Bullet Feeder,защото искам малко по дълъг,имам 360 и имам желание за нещо друго,не става въпрос за 20-30 лева разлика в цената,булета е с 3 върха
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мнение за фидери formax

Мнение от freako »

Някакво мнение за FORMAX Фидер въдица Avatar Feeder MH 3.60 m. (20-80 gr.)? Става ли за първи фидер и учене на флат метод?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от Slavi_82 »

freako написа:Някакво мнение за FORMAX Фидер въдица Avatar Feeder MH 3.60 m. (20-80 gr.)? Става ли за първи фидер и учене на флат метод?
Честно да ти кажа личното си мнение е че този фидер уж трябва да се води лайт фидер а има 2 хеви върхове !
В същото време всички формакси имат нямат обозначение на това колко унции е самия връх защото хеви са от 3 до 5 оз-а например
На снимката ще ти покажа как би трябвало да изглеждат.
303 грама тегло е малко над границата, като пример ще ти дам че на същата марка Алтивата е 287 гр а има и доста по леки,
не че 15-20 или 30 грама в повече са проблемни но все пак....... поне предимството му е че е с 4 върха.
Все пак моето мнение е че като за 1-ви фидер става всичко дето е над границата от 60 лв въпрос на вкус и на свикване и на
начин на риболов ще е вече да си избереш с какво искаш да ловиш след това и дали ти е отговаря на твоя риболов
Прикачени файлове
20160806_223529.jpg
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мнение за фидери formax

Мнение от freako »

МН не е ли медиум хеви? Сърбите верно не са си дали зор да надпишат върховете. Блазни ме цената от 63,99 в момента.
И все пак някое друго предложение с тези параметри и около тази цена?
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: мнение за фидери formax

Мнение от boci_ »

ilkoks написа:харесал съм в интернет два фидер на формакс,но не съм ги виждал на,, живо,, и не мога да преценя кой е по добър и има ли по добро в този ценови клас на други марки, единият е Formax ENVY Feeder 390 XH,а другият е Formax BULET Feeder M ,
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... eder/8233/

Колега, аз ти препоръчвам този. Класа е над формаксите. Горе-долу за същите пари.

freako написа:Някакво мнение за FORMAX Фидер въдица Avatar Feeder MH 3.60 m. (20-80 gr.)? Става ли за първи фидер и учене на флат метод?
Клатих го преди седмица. За мен е тежка и груба въдица. Една идея по-добър дизайн от Булета, но само това.

п.п. Имайте предвид, че невинаги посоченото тегло в сайтовете е точно. В много случаи е занижено.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мнение за фидери formax

Мнение от freako »

Все ми се струва, че фидера не е боло и грамажа няма толкоз голямо значение дали е 290 или 330. Така си мисля поне.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: мнение за фидери formax

Мнение от boci_ »

300 гр за дължина 3,60 м е много, а и най-вероятно тежи малко повече. Питате за мнение, аз давам моето - има по-хубави фидери в този ценови клас от тези на формакс. Най-добре е човек да погледне на живо няколко въдици и сам да прецени коя му пасва най-добре.

http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... eder/2011/

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=8560

http://ribolovenmagazin.com/index.php?r ... ct_id=1203
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мнение за фидери formax

Мнение от freako »

Нещо ни се разминава ценовият клас. Говорим за 60-80лв, не за 110. Ето това е другото, което харесах. Има части и вносител и означения на връхчетата
В същност това ми харесва повече но не го внасят,а и е в твоят ценови клас. Може пък да си го купя от влашко Даже и видео има https://www.youtube.com/watch?v=niPNWWppdcc
EDIT: Вносителя ще зареди новата стока до края на март та май ще чакам за Бензар Олраунд
Последно промяна от freako на Чет Дек 08, 2016 10:08 pm, променено общо 2 пъти.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от zarkoo »

Имах формакс алтива доста здрав фидер за големи риби и тежки хранилки минуса за мен беше двете карбонови връхче мн твърди,и сега си закупих аватар фидер мога да кажа че е мн мн добра пръчка качествена изработна,страхотни водачи,4 връхчета две карбонови и 2 стъклопласт другите модели на формакс съм ги гледал по магазините но определено досега това е модела за мен като изключим елеганс серията която нямам още удоволствието да видя но там вече цената е друга ;)
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: мнение за фидери formax

Мнение от ilkoks »

започнах тази тема миналата година през май месец,редно е да благодаря на колегите които пожелаха да помогнат.Независимо от моето желани за определен вид фидер,с намесата на близки и приятели се сдобих с 2 фидера по 390-един мичел авосет 60-120 и хънтър фидер на globe с акция до 90 гр.Ползвах ги цяло лято до късна есен ,извадих доста риба и дребна и по едра,но вече си седя на топло,гледам снега и чакам пролетта.Искам да поздравя колегите с новата година и да пожелая по добра слука на всички,здраве и късмет!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”