Избор на макара за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от naskobo »

isavkov написа:..Да, чувал съм за род билдинг. НЕ, не съм чувал някой в родината да го практикува кадърно.
...
В СФ познавам поне 3-4 златни ръце, които изпипват работата. Да не говорим, че смяната на преден водач се свежда до нагряване-вадене на стария-залепяне на новия водач. Всеки може да го направи :idea:

Що се отнася до темата, за хеви фидер ми препоръчаха Browning Black Viper MK 850 FD Feeder , като оптимално решение на цена/ качество и вече е поръчана

http://matchandfeeder.com/product/177/m ... -reel.html
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от hshopov »

Защо го емнахте така Савков бе хора?! Момчето си гледа от собствената си камбанария и отговаря единствено за себе си! Прочетох всички 5 страници и не видях да е засегнал някой със каквото и да е! Изказва,лично мнение и не ангажира никого с него и го прави по културен начин без епитети и каквото и там,друго,а и не ангажира никого с него! Колега ktonkov...моите уважения,но ако си истински ,здраво- мислещ човек,както ни учеха едно време( годе долу сме набори) и пич щеше да се извиниш на момчето или си чел през редовете?! Хайде да бъдем хора...
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

naskobo написа:
isavkov написа:..Да, чувал съм за род билдинг. НЕ, не съм чувал някой в родината да го практикува кадърно.
...
В СФ познавам поне 3-4 златни ръце, които изпипват работата. Да не говорим, че смяната на преден водач се свежда до нагряване-вадене на стария-залепяне на новия водач. Всеки може да го направи :idea:

Що се отнася до темата, за хеви фидер ми препоръчаха Browning Black Viper MK 850 FD Feeder , като оптимално решение на цена/ качество и вече е поръчана

http://matchandfeeder.com/product/177/m ... -reel.html
Мач и фидер 2 в 1 малко трудно съвместимо макар че те почнаха на всеки боклук да пишат че е става и за фидер.
Всичко Не става за фидер точно този браунинг освен че е по тежък, с по малко лагери и с 5.5:1 си е направо мачова макара.
При мачовата макара се търси макара високо преводно число за по интензивен риболов за средно големи риби.
При фидер е обратното търси се макара в по малко преводно число,по мощна за хеви фидери и боеспособна за големи риби.
Като цена и характеристика този рийв е в пъти по добър от браунинга. Държал съм я в ръце тая макара и знам за какво качество ти говоря
и да отбележа понеже не го изписват 5.0:1 са и оборотите .
http://matchandfeeder.com/product/197/m ... -4000.html
ktonkov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 6:48 am

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от ktonkov »

Специални поздрави с предстоящия празник Първи юни-началото след забраната.Да бъдем мъдри.И много уловени риби
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от naskobo »

Slavi_82 написа:..... точно този браунинг освен че е по тежък, с по малко лагери и с 5.5:1 си е направо мачова макара.
При мачовата макара се търси макара високо преводно число за по интензивен риболов за средно големи риби.
При фидер е обратното търси се макара в по малко преводно число,по мощна за хеви фидери и боеспособна за големи риби.
Слави, явно имаш някакви теоретични знания, но...?
Точно пък мача е последната въдица за която би била подходяща тази макара с тегло близо 0.5 кг. Хеви фидера в затворените БГ водоеми се ползва най-вече за да се търси рибата на големи дистанции с по-тежки хранилки и мощно изхвърляне. С хубав 4.20 м фидер и лонг дистанс макара(като тази) вече се достига дистанция и точност около 100-те метра. И понеже се прехвърля през 15-20 м, най-новите решения за тежките фидер макари са с по-бързо предавателно число, за да не заспиват хората докато си приберат хранилката от 100-те м., т.е. има лек компромис м/у драг и обороти в полза на оборотите.
Големината на рибата тук е без значение, обикновено едни и същи плевели се ловят. А в паткарниците шарана може и е по-добре да се лови дори и с пикер :idea:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от isavkov »

Много искам да видя как някой колега презамята тоя хеви фидер с дължина 4.20 и макара тежка над половин кило, през 15-20мин.
В края на деня, освен че ще е пълен валат, няма грам да си чуства ръката...
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от naskobo »

isavkov написа:Много искам да видя как някой колега презамята тоя хеви фидер с дължина 4.20 и макара тежка над половин кило, през 15-20мин.
В края на деня, освен че ще е пълен валат, няма грам да си чуства ръката...

Затова хевито би трябвало да влиза в действие само когато рибата е навътре, т.е за далечното петно. Ако не прехвърляш, тогава ловиш на дънарка-слагай камбанката и си почивай. А ако искаш да ни гледаш, може да ни намериш някъде по язовира след 15 юни, обикновенно е забавно :wink:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от isavkov »

naskobo написа:
isavkov написа:Много искам да видя как някой колега презамята тоя хеви фидер с дължина 4.20 и макара тежка над половин кило, през 15-20мин.
В края на деня, освен че ще е пълен валат, няма грам да си чуства ръката...

Затова хевито би трябвало да влиза в действие само когато рибата е навътре, т.е за далечното петно. Ако не прехвърляш, тогава ловиш на дънарка-слагай камбанката и си почивай. А ако искаш да ни гледаш, може да ни намериш някъде по язовира след 15 юни, обикновенно е забавно :wink:
Нямаш проблеми колега, с удоволствие. Даже бих дошъл с теб да сме партийка :D
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от elderonth »

Колеги днес си закупих http://www.tomaxshop.com/catalog/trabuc ... tml,според мен за цената си е много добър избор,още не е пробвана на вода ,но първите ми впечатления са следните:тежи 421гр,не колкото е писано 415,мощна,бърза,с драг до 7 кг,няма никакви луфтове и шумове,върти мазно и навива перфектно,основната шпула е алуминиева плитка ,резервната графитна дълбока,за момента ще ползвам само основната,с капацитет 0.20-200м,навих 0.23мм Awa Shima Ion power karpum feeder.След 2 дена почивам и предстои проба.Наслука на всички :)
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

naskobo написа:
isavkov написа:Много искам да видя как някой колега презамята тоя хеви фидер с дължина 4.20 и макара тежка над половин кило, през 15-20мин.
В края на деня, освен че ще е пълен валат, няма грам да си чуства ръката...

Затова хевито би трябвало да влиза в действие само когато рибата е навътре, т.е за далечното петно. Ако не прехвърляш, тогава ловиш на дънарка-слагай камбанката и си почивай. А ако искаш да ни гледаш, може да ни намериш някъде по язовира след 15 юни, обикновенно е забавно :wink:
Ми последния ми риболов беше на богров преди 2 седмици и рибата беше по на вътре.
Настоявах на фидерите , но към 3 прибрах едния фидер извадих дънарката и всичко си дойде на мястото :)
На дистанция на дънната 5 удара 5 извадени на фидера 3 удара 2 извадени и едното кълване го проспах .
Като рибата е на вътре много лесно дънарките дърпат с свлетлинни години напред в резултата :)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”