Избор на комплект фидер и макара

Модератор: Paublo_Eskobar

vanko58
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 2:23 pm

Избор на комплект фидер и макара

Мнение от vanko58 »

Здравейте колеги, това ще ми е първия фидер. Ловя на мач, но съм реши да си заприходя и един фидер с акция до 80-100 гр. Парите за комплекта са 350-400 лева. Спрял съм се на две макари, но приемам и други предложения. Макарите са Риоби Заубер 4000 и Риив Фидер/мач 4000. От пръчките нищо не разбирам и търся съвет. Ще се лови основно на язовири и по-рядко на река-Марица.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Slavi_82 »

Бих ти препоръчал ето този фидер :
Premier Multi Feeder
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... eder/8233/

Изключително лек красив и балансиран фидер с тънка бланка и дължина от 3.60 до 3.90 с удължението :)
Аз лично не бих му сложил по голяма макара от 3000 няма да вадиш китове с нея все пак....

Макара RIVE R-FEEDER /MATCH 3000
http://matchandfeeder.com/product/196/m ... -3000.html

С 300 лв ще имаш въдица и макара тежащи точно колкото бутилка бира само дето кефа ще е в пъти по голям :)
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от butnik »

Премиера го имах за кратко-много добър фидер,за Марица е екстра,ако не търсиш далечни дистанции/над 30м./.4000 размер е таман за него.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Slavi_82 »

Лично аз с тика камбрия 3000 с лекота хвърлям до 50 метра без да зоря фидера.
Предложения от мен такъм е доста фин и най важното много лек,за да усети истинския кеф на фидера.
Размер 4000 бих го сложил но медиум фидер с акция поне до 100-120 грама, но тва е само лично мнение
Greens
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 2:54 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Greens »

Здравей колега,
Преди няколко седмици и аз, като теб, имах същата задача пред себе си и с помощ от колегите от форума,
се спрях на Shimano DX Precission Feeder 3,90, с акция до 90 гр. с макара Ryobi Zauber 4000.
Комплектът толкова много си пасва, че дори и цветовете на пръчката и макарата са еднакви !
Фидерът е много, ама много прецизен, което най-много ми харесва. Вчера бях на риболов и хванах
5 шаранчета по килограм, а удоволствието е прекрасно. Макарата ми беше препоръчана, като се има предвид,
че тя беше най-нисък клас от избраните, но определено направих правилния избор, според моите предпочитания.
Много малко надскача бюджета ти, но горещо препоръчвам !
Успех !
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от ivanst »

Понеже не успях да намеря подобна тема за да питам за това пиша тук.Става въпрос макара ... та като и сменявах шпулата и не знам как е станало но една част от нея изхвърча и сега не мога да я открия.Става въпрос за №10 от фигурката - https://mulinete.files.wordpress.com/20 ... earing.jpg модел 3012.Има ли някъде от където може да се поръча.Макарата съм я купувал от колега ... не е от магазин.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Slavi_82 »

ivanst написа:Понеже не успях да намеря подобна тема за да питам за това пиша тук.Става въпрос макара ... та като и сменявах шпулата и не знам как е станало но една част от нея изхвърча и сега не мога да я открия.Става въпрос за №10 от фигурката - https://mulinete.files.wordpress.com/20 ... earing.jpg модел 3012.Има ли някъде от където може да се поръча.Макарата съм я купувал от колега ... не е от магазин.
Колега тва е т.н, пружинка дето държи тракалото на аванса. Не играе никаква важна роля.
Но ако искаш да ти трака аванса пак трябва да свиеш същата от същата като диаметър стоманизирана тел ,
Ако не можеш сам пробвай, занеси я в най близките риболовни магазини и може да ти свърши някой работа или да те упътят при някой
майстор. Но както казах не е болка за умиране тва че няма да ти трака аванса докато вадиш рибата
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от ivanst »

Благодаря колега.Проблема е решен ... намерих пружинката и я поставих на мястото.Днес даже пробвах макарата.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Port_Royal »

Filstar Premier Multi Feeder е много добър избор на фидер,като за начинаещ.За макара бих ти препоръчал един Заубер 4000 разбира се ще пасне идеално с пръчката.Успех с избора на такъми !!!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Veselin01
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 8:54 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Veselin01 »

Здравейте колеги и аз имам запитване относно фидер и макара спрял съм се на shimano Beastmaster dx precision 3.60 90 gr някакво мнение за него и shimano aeronos кой от двата повече си заслужава не съм начинаещ имм вече опит и търся по до ри такъми а относно макарата какво ще кажете за shimano exage Fd 2500/3000 помогнете какво да изчета приемам и предложения бюджет малко над 400 лв
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от naskobo »

http://www.zebco-europe.biz/en/sonstige ... f2d60b07d2

Горещо препоръчвам топ модела на Браунинг за 2017 г , Black viper 2. Предлага се с 4 акции и дължини. Не вярвам да го има в БГ, но може да се поръча, Аз се сдобих с най-тежкия в комплект с едноименната макара. Браунинг не са сила в риболова, но точно този модел фидер просто няма слабост и е оптимален на цена/качество. Макарата е добра, без суперлативи.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на комплект фидер и макара

Мнение от Slavi_82 »

Шимано ексейдж по начало си е мачова макара но модела FD ще свърши работа и за фидер предполагам....... макар че не съм им фен :)
Мисля че бист мастера е една идея по добър от аерноса. Но всичко си зависи от рибите които ще ловиш с пръчката.
Виждал съм аернос хеви фидер в действие и си е доста твърда пръчка, аз лично нямам добро мнение за хеви модела им
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”