Избор между два пикера

Модератор: Paublo_Eskobar

Veselin01
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 8:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Veselin01 »

Мерси колега
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Избор между два пикера

Мнение от bruno11 »

имам едно такова гарболино, ходило е 1 път на състезание ако не си си купил пиши

поздрави
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от chirusa_bg »

След половин година чудене поръчах Шимано Венджънс 2,70.
Дадох си сметка, че за 2-3-4 риболова годишно с въпросната въдица няма смисъл да инвестирам в нещо "Специално" и се доверих на положителните отзиви.
Ако не друго поне е популярна и ще я продам лесно, ако не ми хареса.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от empar »

Няма как да не ти хареса! Аз се чудех между Vengeance и Aernos, но целите ми са малко по-едри рибоци и за това се спрях на Aernos-а на 2.70. И двете въдици са страхотни, но са предвидени за различни цели!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Slavi_82 »

chirusa_bg написа:След половин година чудене поръчах Шимано Венджънс 2,70.
Дадох си сметка, че за 2-3-4 риболова годишно с въпросната въдица няма смисъл да инвестирам в нещо "Специално" и се доверих на положителните отзиви.
Ако не друго поне е популярна и ще я продам лесно, ако не ми хареса.
Абе за тия пари ми се виждат малко множко за XT30 бланка и дръжка с 10 см корк по нея :D
Aernos e малко по скъп но пък е 2 пъти по добър в всяко едно отношение :)
Но ако не робуваш на марки грабвай първия филстар и за 40 лв ще си имаш пикерче та иманье за 40 грама по тежък но пък за без пари :)
Но с здраве да го ползваш :) Квото си избрал тва ще да е :) Шиманисти много робуващи само на марката, така че ще си върнеш парите ако не ти допадне
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от chirusa_bg »

И така, пристигна въдичката. От норда бяха коректни, бързи и разбрани. Опакована беше чудесно.
За съжаление самата въдица не впечатлява с нищо. Всъщност едва ли може да се очакват чудеса от пръчка за 42 евро.
Изненадах се колко стегната стои. Има и доста мощ в бланката. Определено очаквах по-слаба и мека въдица, може би повлиян от коментсрите в нета.
В прочем най-неадекватния е този от предишната страница, че въдицата е "пълен параболик".
Предстоят тестове с риби, дано не се окаже твърде дървена за вкуса ми.
Ето няколко снимки, последната е малко префи скъсване на 0,16.
IMG_20161027_173601.jpg
IMG_20161027_173647.jpg
IMG_20161027_173732.jpg
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Port_Royal »

Честит нов пикер,колега!Венджънса е много добър избор за ловене на къса дистанция и кефа при ваденена риба е голям.Със здраве да си го ползваш дълго време.Няма да съжаляваш за избора определено.
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Slavi_82 »

Абе Чири брат то къде с приятели къде с позначи ама всеки се пали по шимано че била марката на марките, но от тва дето аз съм видял
фидери до 350 лв са не параболик а пълен дърводелик особенно хевитата са им мани мани, само за едно хеви имам добро мнение
и то е за Антарес, хващал съм и риба на Антареса кефа е голям спор няма, но новите пръчки са им доста твърди.
Но квото си купил тва ще се ползва :) Мисля че тва пикерче за богров може и да покаже зъби с някоя 10-тка от другата страна :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от chirusa_bg »

Slavi_82 написа: Мисля че тва пикерче за богров може и да покаже зъби с някоя 10-тка от другата страна :)
До десетка всичко се вади "на гърди" :) Ама къде ще ги търся тези бабушки и костурчета по 10кг..... :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Избор между два пикера

Мнение от boci_ »

Когато хванеш някоя риба 2 кг и въдицата ти се сгъне до дръжката, ще разбереш какво съм имал предвид.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от chirusa_bg »

Мини през нас да ти покажа въдица параболик ;)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Избор между два пикера

Мнение от stridata »

Ако се гъне до дръжката с 30 гр кошница е параболик.Хахахахах. С двойка и проресив ще се гъне...
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Избор между два пикера

Мнение от boci_ »

stridata написа:Ако се гъне до дръжката с 30 гр кошница е параболик
Колега препоръчай ми някой такъв пикер на 2,70, с който си ловил или си клатил, че си търся. Ако ми пасне, да се оборудвам. Да не е на Шимано само. Поздрави!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Slavi_82 »

chirusa_bg написа:
Slavi_82 написа: Мисля че тва пикерче за богров може и да покаже зъби с някоя 10-тка от другата страна :)
До десетка всичко се вади "на гърди" :) Ама къде ще ги търся тези бабушки и костурчета по 10кг..... :)
Убии ме ама не моеш ме накара тия гадове да ги ловя на фидер :) За дребна риба някой непретециозно лайт пикерче е идеално.
Тоя така го виждам че след 1-вия риболов ще е в продавалника :D Ама така е човек се учи докато е жив .
Аз съм си свикнал да търся йедро, и като ми кълват такива дребосъци откачам.
Иначе тва което търсиш ти го имат дренан, ама на други пари :D
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от empar »

boci_ написа:
stridata написа:Ако се гъне до дръжката с 30 гр кошница е параболик
Колега препоръчай ми някой такъв пикер на 2,70, с който си ловил или си клатил, че си търся. Ако ми пасне, да се оборудвам. Да не е на Шимано само. Поздрави!
Това е твоята въдица.
Феноменален параболик, на смешна цена.
След като си закупих Aernos на 2.70 реших да я продам, понеже ....и аз не знам защо и сега мнооооооого горчиво съжалявам! :axe:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”