Избор между два пикера

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Port_Royal »

Колега от собствен опит и няколко сменени марки и модели на пикери,мога да ти препоръчам ето този пикер - http://www.matchfishingmagazine.com/new ... t-bomb-rod Друг вариант който си заслужава е - http://www.nordfishing77.at/shimano-ven ... m-40g-1298 Успех в избора на пикер. :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от kirov74 »

Port_Royal написа:Колега от собствен опит и няколко сменени марки и модели на пикери,мога да ти препоръчам ето този пикер - http://www.matchfishingmagazine.com/new ... t-bomb-rod Друг вариант който си заслужава е - http://www.nordfishing77.at/shimano-ven ... m-40g-1298 Успех в избора на пикер. :fishing9: :fishing9:
Благодаря колега ,както казах съм отворен към предложения и този път наистина съм се заканил да не бързам с покупката,само дето като няма къде човек да види и пипне....Добре че още има хора да споделят
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Port_Royal »

Имал съм пикера на Шимано и е много добра пръчка,усещането при вадене на риба е голям.Пикера е уникален за дребна риба.Ноо след като барнах Мап-а,разбрах,че е точно това което търсих толкова време в една пръчка според моите изисквания.Успех! :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от kirov74 »

А някои да има поглед върху това -Maver Powerlite SX

http://www.masterfishing.bg/product/375 ... eeder.html

Доколкото прочетох из нета е подобрена версия на предишната Powerlite връзките били усилени и върховете влизали по дълбоко,но както и да е ,някакви отзиви независимо от модификацията?
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от empar »

Това малко бяга от дефиницията за пикер! Фидери с подобна дължина и акция се правят и от СПРО, като основната им идея е риболов от лодка.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от kirov74 »

empar написа:Това малко бяга от дефиницията за пикер! Фидери с подобна дължина и акция се правят и от СПРО, като основната им идея е риболов от лодка.
Прав си но виж и това описание:https://www.amazon.co.uk/Maver-Powerlit ... B013I3PPUU

1/2 , 3/4 и 1oz връхчета а пък casting weight 60g to 90g ,същата информация и в няколко руски сайта-просто сега не ми се рови пак...
пък и сопа тежаща 138грама...да се чуди човек :roll:
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Избор между два пикера

Мнение от Naas »

Интересно, мисля че данните на този Мавер може да са само +
И аз съм се заглеждал по подобни пръчки, къса, лека, стегната, когато ловя на близки дистанции с голяма дълбочина и по тежка хранилка, или по лека с голям обем храна за лакоми риби като платиката, освен това има чувствителни връхчета, мисля че може да се пробва. Ако това което са писали отговаря, мисля че ще е супер пикера ;)
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от kirov74 »

Аз относно грамажа съмнения нямам (...в един от руските форуми имаше презентация от човек който го притежава...)
въпроса е няма ли противоречие между показанията на връхчетата 1/2 ,3/4 ,1 oz и кастинга 60-90 грама ама знам ли
може аз нещо жестоко да бъркам в разбиранията си за показателите... :smt102
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор между два пикера

Мнение от Bigmarlin »

hristotihov:Когато иУнциите (ОZ) които са написани на връхчетата, нямат нищо общо с акцията на пръчката. Те показват каква е чувствителността на съответния връх, за това на всеки връх пише различни унции
Може би отговора се крие някъде тук и в пояснението на empar

Аз с мойто пикерче,което е с обявена акция до 40 гр ,изхвърлям кошница 25 гр без проблем с връхчето 0.7 oz, но показателите на mavera са доста различни
kirov74
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 12:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от kirov74 »

Bigmarlin написа:
hristotihov:Когато иУнциите (ОZ) които са написани на връхчетата, нямат нищо общо с акцията на пръчката. Те показват каква е чувствителността на съответния връх, за това на всеки връх пише различни унции
Може би отговора се крие някъде тук и в пояснението на empar

Аз с мойто пикерче,което е с обявена акция до 40 гр ,изхвърлям кошница 25 гр без проблем с връхчето 0.7 oz, но показателите на mavera са доста различни
Мдаааа...тук и едно шимано с същата дължина, връхчета,нисък грамаж и подобна висока акция

http://www.nordfishing77.at/shimano-bea ... -2016-3039
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Избор между два пикера

Мнение от boci_ »

+ 1 за Шимано Венджънс 2,70 м. Пълен параболик. Нормална цена и хубава въдица. Днес имаше една в обявите за 70 лв, но май е вече продадена.
Аватар
Naas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 444
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 7:25 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Избор между два пикера

Мнение от Naas »

Съжалявам, но Шимано, и пълен параболик, е невъзможна комбинация, не съм виждал такова чудо :shock:
moldi
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 7:32 am

Re: Избор между два пикера

Мнение от moldi »

Имам Колмика на 2.70 и съм много доволен от възможностите му
Veselin01
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 8:54 pm

Re: Избор между два пикера

Мнение от Veselin01 »

Колеги имам някакъв интерес за пикер ловя със фидер сега но приятели си взеха пикери и аз мисля един да си взема предложете някой читав около 100 лв и да е 2.70-3.00 метра и също видях че колеги коментираха че пазаруват от Англия искам да се обърна към тях и да кажат от кои английски сайтове
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор между два пикера

Мнение от empar »

Veselin01 написа:Колеги имам някакъв интерес за пикер ловя със фидер сега но приятели си взеха пикери и аз мисля един да си взема предложете някой читав около 100 лв и да е 2.70-3.00 метра и също видях че колеги коментираха че пазаруват от Англия искам да се обърна към тях и да кажат от кои английски сайтове
Ето ти страхотна селекция от пикери! MS Range или Shimano - каквото ти легне на душата като технически характеристики. За 12 евро и не повече от 10тина дена е при теб!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”