Търся мнение за Сиена 4000

Модератор: Paublo_Eskobar

Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Даа - определено си струва да се купуват макари без лагери ...
Не за друго ами за да си ги разглобяваме и после да се чудим - от къде падна тая пружинка ,пластинка и тн.
Всяка макара ако не се разглобява от аматьори и се ползва по предназначение ще издържи гаранцията си .
Такива свободни съчинения с разглобявания ,повдигане на тежести качване на кофи през терасата дърпане
на коли,камиони,самолети ,влакове и тн. НЕ са описани че се покриват в гаранцията .
Имаше такава тема човека си купи от Декатлон новия модел и си сложи лагери , ама оригинални на Шимано.
По принцип може да се правят интервенции , но само от хора които знаят какво правят .
Така макара някви пари + майстор някви пари + части някви пари + загубено време някви пари + забравете за гаранцията някви пари. Според мен това е равно на мазохизъм + кретенизъм на трета степен .
И Сиенната не е създадена за фидер има си макари за фидер специализирани за тежки примамки .
Оригиналните лагери неръждавейки не са по 3 лева чичко на трета степен .
Последно промяна от Hills на Сря Окт 26, 2016 5:33 pm, променено общо 1 път.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

По принцип много от одавана съм разбрал че безплатен обяд не съществува затова и всички сайтова с безплатна доставка цените
съм и с поне 5 лв нагоре от реалната стойност. Но въпросните лагери,ние имаме фирма на близко която се занимава точно с продажбата на всякакви лагери.
Но ми е интересно и вие като мен ли пазарувате или как се знаете точния размер на лагерите,аз в вкъщи не разполагам с шублер, и има ли възможност да се поръчат по качествени лагери например от нета
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Ето ти линк с двата модела макари и цената на керамичните лагери за да добиеш реална представа за новата глупост на Шимано .
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... a&_sacat=0
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от rap66 »

Отворко на прета степен - Hills написа:Много съм доволен от макарата Сиенна реди перфектно пробвах е над 10часа хард спининг с плетено влакно.
Много добра макара на нова година ще си подаря още една размер 4000 имам и 2500 също е перфектна .
4000FD SIENNA е с по- голям драг и става за дъно освен за спининг. Там за чепарета и пилкери по морето ще става . Аз още на море не съм е пробвал,но е морска .
Недостатък имат само една шпула, ама другите ми макари дето имат по две резервни не знам къде съм ги прибрал -не ги ползвам и без това .
Така че ако имаше резервна цената щеше да е двойна поне .
Sienna 2500 RD също е добра . Ползвам е за блесни,воблери,булдо и на перо с монофилно влакно много прецизен и удобен за мен аванс .
Отворко на n-та степен - на всяко гърне мерудия - Hills написа:....
И Сиенната не е създадена за фидер има си макари за фидер специализирани за тежки примамки .
Оригиналните лагери неръждавейки не са по 3 лева чичко на трета степен .
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Намерих касовата бележка на Сиенна размер 4000 датата е 10декември 2015 година ,което може само да ме радва .
Преди 2 седмици от Марица ми извади две малки щуки по 1,5-2 кг . на воблер .
Рибите нямаха никакъв шанс въпреки съпротивата им .
Настройвам си драга на макарата преди риболов на ръка. Да не е затегнат да изпуска при удар на риба .
Но да е достатъчно , за да е закачи и умори .
Надеждата ми е до края на декември да извадя поне 5-10 килограмова щука с тази макара има потенциала.
Последният път бях капо - въпреки , че имах предчуствито за сомче от 10-15 кила .
За сега съм доволен от макарата излет под 4-5 часа постоянно хвърляне на примамки нямам а повечето са от
10 до 40 грама тежки .
Сиенна 2500 е по старата закупена на 30 декември 2013 година от магазин Булит 2000 град Пловдив.
С нея ловя главно кефали и не им давам да мигнат.
Пак същата система настройвам предварително макарата да не е много затегната ,но да засича рибата .
После се чува само едно зззздддзззззъ...........
И нищо не барам по макарата само навивам има един момент ,когато рибата много се опъва . Тогава
аз навивам - а тя стои на едно място като нае*ана арменка и макарата свири народна песен.
Винаги след риболов разтягам аванса на макарите !
Защото оставени със затегнат аванс макар и никога докрай се развалят .
Та едната е на три години другата на една и са като нови !!!
Старите модели на Шимано - Сиенна с 4 лагера са по- добри от новите с 2 лагера за неразбралите !
На слука !
Последно промяна от Hills на Сря Окт 26, 2016 10:24 pm, променено общо 6 пъти.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

И тая тема стана за коша...
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Те всички теми са за коша , ама стоят в архива на сайта !
Кой ли ги чете въобще ?
Хората си питат...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bobopeli »

empar написа:Още един разказвач на вицове!
Щом казваш :D но това не променя мнението ми :wink:някакви други доводи освен остроумие? Или и ти си от теоретиците ?

rap66 написа:
Не е нужно да си ползвал въпросната макара, ако си ползвал и/или отварял достатъчно други Шимана (и Риобита също :D ) Така модифицирана, тая Сиена слага в малкото си жопче всяко риоби.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Така е всеки трябва да си има мнение в тоя живот .
Затова има макари за фидер и спининг , а показателите им са насочени в различни области .
Не разбрах питащият?
За какво му трябва макара за ремонтиране или за риболов ?
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

Не виждам кое е за коша и кое не е но мойте питания са точни и ясни.
И Според мен всичко дето има има по прецизен преден аванс става и за фидер.
В момента ловя с Сиена 2500 FD на плувка но временно е направена и ловя успешно на фидер с нея, обаче като всяка макаричка
малък размери тая се зори с риби от 2-3 кг и отгоре и да вади ги рибите но усещам че не и е там мястото.
Но пак моя идея е да реша аз какво искам да ползвам и за макара без никакви луфтове,добър аванс и т.н.
Лично моето мнение е че сиена 4000 ще е много по успешна макара за фидер и при 2-та модела, но може би новия е по добър ддз.
Сега остава да реша само дали да е сиената или нещо с байт рънър защото се каня от сума време да взема и такава макара !
Но все пак ще ви помоля ако искате нещо да напишете да е по темата без излишен спам
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Тя сиената с размер 4000 става за дъно , ама да ловиш попчета на морето и други инцидентно .
А не всеки ден да ходиш с нея на дъно !
Спининговите макари винаги се правят от по-леки сплави , защото се държат по цял ден в ръката :!:
Това води до компромиси в здравината на частите при евтините модели .
От тука следва , че главните части се правят от сплави на алуминия и разни пластмаси .
Има пластмаси многократно по- здрави от стоманата и в тях се формоват чрез пресоване разни метални ламарини.
Да обаче при евтините модели за спининг няма как да има такава по подразбиране .
Всяка спинингова макара с размер над 3000 става и за риболов на дъно на каракуда,попчета,мряна и дребни
шаранчета .
Обаче ако си тръгнал да гониш амури,големи шарани,сомове си има макари за дънен риболов .
Те са много по-тежки , по-големи са и частите им може да са от стомана която е тежка и здрава .
Бигелите им да са много по- дебели и плътни съответно по-здрави .
Та фидер макарите са в пъти по-здрави , груби и тежки !
Като стоят по поставки грамажа им е без значение за дънен риболов .
Сиената е нежна макара за спининг и в солени води това и е предимството ,че не ръждясва .
Ама и 100 лагера да и се сложат пак си остава смотана Сиенна от 30-45 долара .
И никога няма да стане по-здрава от колкото си е излезла от завода .
За да функционира една макара добре са необходими от три до 5 лагера максимум .
Не че нямам макари с 11 лагера на Джаксон размер 0,5 - която е много здрава и ми е вадила 5 кила шарани обаче на плувка !
Тази макара е ненадмината по качество в този ценови диапазон визирам Сиената 4000 .
За толкова пари толкова предлагат Шимано и те са изхитриха много с модела от два лагера да ги ева.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

bobopeli написа: Или и ти си от теоретиците ?
Не, от хората с по 100 излета годишно!
Други доводи не мисля да давам!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bobopeli »

empar написа:
Не, от хората с по 100 излета годишно!
Други доводи не мисля да давам!
Ще споделя една древна Шотландска мъдрост :D
Приказките са евтини уискито е с пари :wink:
Аудиторията ще се радва на някой споделен красив риболов с Шимано Сиена :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

Сиена нямам, за съжаление. Имам Нексейв, които е на над 150 излета спининг и дори визуално трудно се различава от нов. Обслужван е два пъти от Румен Артакса и ако не си бях закупил Sustain и не си бях счупил крака през Август, щеше да има още поне 50 излета на сметката си.

Излети рядко споделям, понеже не обичам да снимам. Ако намекваш, че си измислям, си остава за теб. За мен риболова, за теб шотландските мъдрости!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
go6eto_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 12:22 am

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от go6eto_1972 »

Ами моята Sienna FЕ-4000(2016г.) днес пристигна от Алиекспрес и веднага и боднах 3 лагера,предварително потопени в разтопена грес и стана Exage или Aernos и т.н. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”