Търся мнение за Сиена 4000

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bobopeli »

empar написа: за теб шотландските мъдрости!
Дай Боже и други шотландски радости :D

Изгубих половин час да прочета доста твоите мнения и тук и в другият форум :mrgreen:
Ще се изразя възможно най дипломатично :D
Хубаво е преди да дадеш мнение за да даден продукт да добиеш обективна и по продължителна представа за него :D

Пожелавам ти и 150 риболова през новата година!

От един:
empar написа: разказвач на вицове!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Тоя пък чичко на трета степен откъде ми взел мнението от началото на сезона май месец :oops:
От съвсем друга тема и е вкарал тука - та даже иска да ми каже къде да пиша .
Променил и текста това по правилата ли е чичко отворен на трета степен !
Знаеш ли че в доста магазини свършиха точно тези макари размер 4000 с преден аванс и 4 лагера ?
Хората ми благодарят , а зевзеците си пишат докато ги ухапе пепелянката :lol:
А това ще стане щом съм ти обещал Бобчо .
Ето и от къде е вмъкнал части от текста чичкото да го е. . :ANAL:
Като цитираш от други теми и променяш съдържанието на цитатите правиш ли си сметката добре бе ПП ?

https://www./forum/viewtopic.php?t=91438
Да не се повтаря !
Предупредих въ ПП :lol:
Последно промяна от Hills на Чет Окт 27, 2016 4:32 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

bobopeli написа:
empar написа: за теб шотландските мъдрости!
Дай Боже и други шотландски радости :D

Изгубих половин час да прочета доста твоите мнения и тук и в другият форум :mrgreen:
Ще се изразя възможно най дипломатично :D
Хубаво е преди да дадеш мнение за да даден продукт да добиеш обективна и по продължителна представа за него :D

Пожелавам ти и 150 риболова през новата година!

От един:
empar написа: разказвач на вицове!

Ако 150 риболова с една макара не са ти достатъчни, да добиеш представа, най-добре зарежи риболова и се заеми с гоблени! :finga:

Ето ти нещо шотландско, като си такъв мераклия.

49120
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bobopeli »

empar написа:
Ако 150 риболова с една макара не са ти достатъчни, да добиеш представа, най-добре зарежи риболова и се заеми с гоблени! :finga:

Ето ти нещо шотландско, като си такъв мераклия.
Благодаря за шотландско :D Чистосърдечно ти желая тия 150 риболова,горе долу се пада за риба през ден!

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

Аз мисля че споровете са излишни кой на кого какво предлагал и колко здрава се оказала макарата .
Аз пък съм известен с тва че питам разпитвам за много неща и после купувам,може и въбще да не е това за което съм се интересувал.
Но факт е че като ударя греда си има и продавалник за тая цел.
Когато аз взех моята Сиена 2500 всеки ми викаше не вземай евтиния клас на шимано боклуци са, но след като бях много по разочарован
от други боклуци за плувка,отивам в един магазин пълен с всички модели шимана до ескейдж и пробвам разглеждам, въртя и се спрях на тази.
Първите впечатления бяха яяя ебаго тва чудо за 64 лв никакъв луфт, аванса не е от най добрите но за тия пари чудеса няма,и най вече доста
леко макаре за 2500. Викам си абе след последния FL то всичко е по добро от него така че извадих платих,а то па и гаранция чак имало :)
Да си призная при по големи риби над 1.500 нагоре аванса се държи много прилично, в предвид че ловя главно шарани, така че първата ми
преценка малко ме подведе.
Но ако вие чакате някой на вас да ви каже ей тая макара я много добра, купете си я струва си парите...... то става.....ама може и да ви подведат.
Аз съм доволен от 1-вата си шимано сиенна и бих си купил същата пак,но ако тръгнете да ми хвалите катана,аливио или ескейдж не се хабете.
Ексейдж най прехваления боклук на шимано имам 1 риболов с макара на приятел и не мога да я гледам и на снимка, много хвалби за макара която не ме впечатли с нищо.Така че хубаво е всеки да открие неговата си макара, не е задъжително да е дайва,шимано или пен, и не очаквайте че като купите една макара че ще ви надживее ,аз си правя кефа правете го и вие
toti_1984
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Юли 01, 2011 11:54 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от toti_1984 »

Имам я въпросната макара от два месеца,преди да я купя и аз бях пуснал тема и много хора се опитаха да ме разубедят,че не струвала,защо ми е макара с два лагера,не била с хубав дизайн (това е доста субективно) та аз като си навия нещо на главата и не ми пука кой какво говори и си поръчах въпросната макара,размер 4000.Пристигна ми на следващия ден и веднага я монтирах на една болонеза.Мога да кажа само хубави неща за макарето,въпреки,че беше с пластмасови втулки,луфт нямаше,върти много гладко.След около седмица и поръчах два японски лагера и смених втулките на дръжката.Макаратс започна още по леко да върти.Само не мога да намеря лагер с размери 5/8/2 мм за да сменя втулката от задната страна на пиньона.Сиена FD не съм имал,но за ФЕ мога да кажа само хубави неща.И още нещо,намирам лагери с размер 5/8/2.5 мм,дали ще е проблем ако сложа такъв лагер,този половин милиметър да не създава ядове?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от rap66 »

Не е проблем, пасва си идеално
go6eto_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 12:22 am

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от go6eto_1972 »

toti_1984 написа:Имам я въпросната макара от два месеца,преди да я купя и аз бях пуснал тема и много хора се опитаха да ме разубедят,че не струвала,защо ми е макара с два лагера,не била с хубав дизайн (това е доста субективно) та аз като си навия нещо на главата и не ми пука кой какво говори и си поръчах въпросната макара,размер 4000.Пристигна ми на следващия ден и веднага я монтирах на една болонеза.Мога да кажа само хубави неща за макарето,въпреки,че беше с пластмасови втулки,луфт нямаше,върти много гладко.След около седмица и поръчах два японски лагера и смених втулките на дръжката.Макаратс започна още по леко да върти.Само не мога да намеря лагер с размери 5/8/2 мм за да сменя втулката от задната страна на пиньона.Сиена FD не съм имал,но за ФЕ мога да кажа само хубави неща.И още нещо,намирам лагери с размер 5/8/2.5 мм,дали ще е проблем ако сложа такъв лагер,този половин милиметър да не създава ядове?
Слагай смело 5х8х2.5 той е точно такъв!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

Здравейте приятели.
Днес ми пристигна новата сиенна FE4000 и я тунинговах 3 лагера набързо.
Обаче съпоставени една до друга Tica Cambria e видимо една идея по голяма от 4000 модел на шимано
и тази разлика се вижда не само при шпулата а и при леко по голямото тяло на тиката, от където и идва
тази свирепа мощ и превъзходство. При преводните числа тиката е с 4,9:1 докато при Сиенна е 5,2:1
което е в полза на тиката. При теглото тика е 325 гр, при Сиенна по каталог е 310 грама но след тунинга става 335 грама. При аванса тиката камбрия е пак е доста по добра изработика и по фин аванс.
Но като слушам отзивите за пружината на бигела там вече шимано макарите са безсмъртни, докато при
тика попаднала в ръцете на идиот няма да издържи много. При тика камбирия за 2 г ползване се появи
лек луфт при дръжката която трудно се забелязва и не пречи, но шимано там са безупречни от към луфтове.
Определенно макар че и двете макари се водят спинингови модели на марките си, за перфектни за фидер
риболов, която и да изберете няма да сбъркате според мен.
Но поне когато макарите са ми една до друга мога реално да открия разликите в двете марки.
Жалко че шимано правят толкова дълбоки шпули и че не предлагат резервени такива,което в съвременния
риболов никак не е маловажно. Но все пак ще се радвам ако на някой това нещо като ревю на 2-та
модела да му е полезно когато реши какво иска да си закупи
Прикачени файлове
17094030_1568209629874263_1488521984_n.jpg
17094030_1568209629874263_1488521984_n.jpg (29.16 KiB) Преглеждано 1238 пъти
17077829_1568209473207612_821325540_n.jpg
17077829_1568209473207612_821325540_n.jpg (29.64 KiB) Преглеждано 1238 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”