Търся мнение за Сиена 4000

Модератор: Paublo_Eskobar

Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

Kaкво е вашето мнение за старата Sienna FD срещу новата FE 4000? Koя бихте избрали вие !
На пръв поглед новата Сиенна и дават макс драг 8,500кг
и казват че върти по леко. Обаче..... тя е цели 40 грама по тежка от стария модел,с 2 лагера по малко и по нищо не се различава от стария модел като показатели
http://www.nasluka-shop.com/…/makara-sh ... nna-4000fd.…
Sienna FE4000
http://www.nasluka-shop.com/…/makara-sh ... na-fe-4000
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bachoivo »

Хм......не съм я ползвал, но личното ми мнение е : за тези пари това е толкова Шимано, колкото аз съм ракетен инженер :D
По добре прегледай моделите на Ryobi; FL; Formax и т.н. Но, ако си решил да е Шимано, никой не може да те разубеди.
Примери: Ryobi Ecusima; FL Feeder Wind; FL Team Feeder; Formax Avatar Feeder
Успех в търсенето, но пак казвам, не взимай нещо само защото пише един какво си на него
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

Ниския клас Шимано са страхотни макари, но не и за фидер! Екусимата е твоята макара!

пп.Изказванията срещу ниския клас макари на Шимано са ми любимия виц, породен в повечето случаи от хора, които и Стела да им сложиш в ръцете пак няма да свършат нищо, но това е друга тема!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bachoivo »

empar написа:.......Изказванията срещу ниския клас макари на Шимано са ми любимия виц, породен в повечето случаи от хора, които и Стела да им сложиш в ръцете пак няма да свършат нищо, но това е друга тема!
Всеки говори на база собствения си опит :)
На Catana 3000 FD за два месеца активно ползване на болонезе се появиха такива луфтове, каквито няма на бащата китайката за 20кинта и 4 години ползване. Някъде из шкафовете трябва да има и един ...... Hiperloop май беше /трябва да проверя/, който също много бързо се разтрака. Може да съм попаднал на кофти бройки, може да съм с две леви ръце - не знам :)
Мисълта ми е, че аз лично предпочитам да си взема китайка за до към 100кинта, вместо.....нали.
Та без лоши чувства, лека вечер и наздраве :) :drinkers: :drinkers:

P.S. Виж, ако имам едни излишни 300+ тогава няма да се замислям много много
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

To и мен ме плашеха с тия филми че виждаш ли ниския клас на шимано не струвал.........
Да де но като смених 20 видя макари в тоя живот за плувка за последно дадох 36 лв за един FL и след 1-вия риболов нямах търпение да я продам :D И имах парите, завъртях 1-вата си сиена 2500 и 1-во шимано и викам тва е макарата :)
За 1 година няма никакви луфтове, през последния 1 месец се ползва за медиум фидера докато заделя пари за нова макара.
Та не знам какво да кажа за катана преди 2-3 години в магазина на 1 познат имаше катана за ремонт и нямаше правене, до колкото разбрах
е имало някво не добро сцепление на зъбните колелета и когато си иска си болкира и после пак някъде тръгне.............

Но сега вниманието ми хвана че тази Sienna FE 4000 има 8,500 макс драг, но и е малко по тежка.......... нещо ме кара да мисля че тва си е скопения
малаизийски вариант на макарата, защото стария FD си държи цена и е с 2 лагера повече :) Дето се вика може за фидер да стане,ама може и от главата да си я бие човек после...... те уж шимано са с 3 години гаранция, но не знам дали към гаранцията се брой и появата на луфтове.
Но ако имаш някоя излишна шпула 2500 за преден аванс на шимано до екседж стават и за моята и може да я спазарим :D
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от аксел »

Вземи си стария вариант,докато го има.Сиената беше,за съжаление едно от попаденията в ниския клас на Шимано превъзхождащо така често цитираните Рьобита.
валатът не най-лошото нещо на света
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Hills »

Не съм доволен от старият модел имам 2500 и 4000 .
Как за 2-3 години един път не се развалиха да им ползвам гаранцията ?
Когато нещо е направено да не се разваля често - това е недостатък .
Давам пример през това време смених три лаптопа изгоряха и на четвъртия му идва времето .
Бахти и гадните макари пък и с 4 лагера вземи си от новите с 2 лагера са по-малко , което е идеално.
Даже ако си вземеш Шимано без лагери най-добре !
Очаквам новият модел на шимано да е без лагери и лагерите да се копуват отделно като батериите на
електроните часовници- да се сменят поне на една, две години .
Не мога да разбера идеята да имаш най-добрите лагери на света и да правиш макари с 2 лагера ?
Макар че и в това виждам реклама на Шимано .
Два лагера на Шимано са по добри от единайсет на други марки !
Има логика в това начинание и най-новият модел може да е само с един лагер .
А рекламата да е „ И сам война е Войн " или „ Един лагер за един живот " :lol:
И да се продават със снимка на лагера Аушвиц ...
Еврейска му работа само премахват лагерите ...
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от rap66 »

аксел написа:Вземи си стария вариант,докато го има.Сиената беше,за съжаление едно от попаденията в ниския клас на Шимано превъзхождащо така често цитираните Рьобита.
+1
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от bobopeli »

rap66 написа:
аксел написа:Вземи си стария вариант,докато го има.Сиената беше,за съжаление едно от попаденията в ниския клас на Шимано превъзхождащо така често цитираните Рьобита.
+1
Единственото хубаво на въпросният продукт е надписът Шимано :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от empar »

Още един разказвач на вицове!
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

bobopeli написа:
rap66 написа:
аксел написа:Вземи си стария вариант,докато го има.Сиената беше,за съжаление едно от попаденията в ниския клас на Шимано превъзхождащо така често цитираните Рьобита.
+1
Единственото хубаво на въпросният продукт е надписът Шимано :D
Много ми е кофти да призная ама тия които купуват нещо само заради надписите са много :D
С един колега спорихме трябва ли да пише еди колко си лагера на макара за да ги има реално толкова и дали са на правилното място !
Чудя се дали някой е ползвал новия модел сиена fe и какви са отзивите от тази макара
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от rap66 »

Като разгледах диаграмите, май новия вариант по ми допада като изпълнение. На стария задната част на пиньона лагерува директно в корпуса (както и на Екусимата) и ще се разхлопа доста по бързо от новия FD, който е с втулка (ако тази втулка може да се замени с лагер, става X-Ship, и живота и значително се увеличава ). Осцилиращия механизъл на FE e на водач, което е още един + за стабилната работа. Та последно - новия FE, като 2-те втулки на короната и втулката на пинньона се заменя веднага с хубави китайски лагери за по 3 лв.). Втулката на бигела по добре да остане, защото там освен лагер трябва да се сложи и една втулка, която надали ще намериш, а и неръждаемите лагери трудно се намират.

http://schematics.mikesreelrepair.com/a ... ematic.pdf

http://www.shimanofish.com.au/media/fis ... 025509.pdf

Как се прави всичко
https://www.youtube.com/watch?v=Pcj9ye82AT4

Не е нужно да си ползвал въпросната макара, ако си ползвал и/или отварял достатъчно други Шимана (и Риобита също :D ) Така модифицирана, тая Сиена слага в малкото си жопче всяко риоби.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от Slavi_82 »

rap66 написа:Като разгледах диаграмите, май новия вариант по ми допада като изпълнение. На стария задната част на пиньона лагерува директно в корпуса (както и на Екусимата) и ще се разхлопа доста по бързо от новия FD, който е с втулка (ако тази втулка може да се замени с лагер, става X-Ship, и живота и значително се увеличава ). Осцилиращия механизъл на FE e на водач, което е още един + за стабилната работа. Та последно - новия FE, като 2-те втулки на короната и втулката на пинньона се заменя веднага с хубави китайски лагери за по 3 лв.). Втулката на бигела по добре да остане, защото там освен лагер трябва да се сложи и една втулка, която надали ще намериш, а и неръждаемите лагери трудно се намират.

http://schematics.mikesreelrepair.com/a ... ematic.pdf

http://www.shimanofish.com.au/media/fis ... 025509.pdf

Как се прави всичко
https://www.youtube.com/watch?v=Pcj9ye82AT4

Не е нужно да си ползвал въпросната макара, ако си ползвал и/или отварял достатъчно други Шимана (и Риобита също :D ) Така модифицирана, тая Сиена слага в малкото си жопче всяко риоби.
Благодаря колега ,много полезна информация :) Все пак значи новата Сиенна си заслужава човек да си поиграе с нея !
Според мен този руснак на клипа си разбира от работата.
Интересно ми е също този мичел https://www.fishing-market.com/shop/mit ... er-4000-fd дали си заслужава парите,
на външен вид е много добре изпипана. Но дали някой я е отварял да или ловил с нея
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от баш_майстора »

Ако ще вземаш новата Сиена, виж и тукашната цена. ;)
http://www.decathlon.bg/p/8371737_makar ... #/17-254-_
Аз ползвам старата версия в размер 1000 за спининг на пъстърва и вече повече от година нямам оплаквания.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Търся мнение за Сиена 4000

Мнение от rap66 »

Дори вече заприходих една за приятел. При мен обаче се наложи да си поиграя с регулиращите шайби. 3-те лагера 5.20 лв. Мога само да кажа - чудесна макара за под 70 лв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”