Колеги Помогнете

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Колеги Помогнете

Мнение от meto123 »

Здравейте колеги.
Нуждая се от вашата помощ. Миналата година си бях купил ForMax ENDURA CARP FEEDER 3.60M , но още на втория излет си счупих ,единия от двете връхчета. Та въпроса ми е, от къде мога да си закупя или поръчам подобни връхчета за карп фидер с по широки водачи?
Прикачени файлове
ForMax_ENDURA_CA_5035b344047eb.jpg
ForMax_ENDURA_CA_5035b344047eb.jpg (7.69 KiB) Преглеждано 2843 пъти
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги Помогнете

Мнение от vankata81 »

Звънни и питай първо във Булит 2000, мисля че те са вносителите на тази марка.
http://www.bulit2000.com/%D1%80%D0%B5%D ... 0%BA%D0%B8
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Калин–Стоянов »

Преди имаше в Аква спорт Н с прилично големи водачи...
На символични цени ...
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

Шанса да намериш като стартите връхчета с същите водачи е нулев !
Все пак само големите марки държат налични резервни части срещу солени думи. Например Шимано е 50 лв на връх, трабуко 40, браунинг 30 и т.н. Та мисълта ми е търси да си напастнеш точния диаметър и унжции а не гледай размера на водачите
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3650
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Колеги Помогнете

Мнение от dantho.mihov »

Здрасти !
Върховете на Браунинг са с широки водачи, стига да намериш, че вероятно няма нов внос.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

dantho.mihov написа:Здрасти !
Върховете на Браунинг са с широки водачи, стига да намериш, че вероятно няма нов внос.
Да бе ама цената им е колкто половината фидер нов :)
Затова някое връхче за 10-15 лв да си напастне и тва е
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Herkules »

Според мен задвъдичното устрйство чупи върховете.
Затова вместо да продължава да ги чупи .
Да си купи дънна въдица от стъклопласт плътна и да се пробва да и счупи върха ако може .
Ама не с чук , а от риболов !
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

Herkules написа:Според мен задвъдичното устрйство чупи върховете.
Затова вместо да продължава да ги чупи .
Да си купи дънна въдица от стъклопласт плътна и да се пробва да и счупи върха ако може .
Ама не с чук , а от риболов !
Аз лично съм чупил 2 върха единия с оплитане на кордата около върха на фидера на богров при некадърно засичане без да спра аванса.
А последния се пукна тая част оцветена в зелено, в същност тва ми е 1-вия фидер които го взех с чупен и скъсен връх, той дори се спука
от нищо, и макар че взех нов го залепих и оправих :)
Но реално фидерите са с доста нежни върхове и се чупят и пукат от най малкото невнимание.
А в тоя ред на мисли колко мача съм виждал счупени.......... за тях резервни върхове няма, така че не си мисли че само фидера въровете се чупят,
хубаво на фидера е че може да се вземе нов връх или ремонтира
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Колеги Помогнете

Мнение от bachoivo »

Евтинджос върхове съм засичал тук. Но не знам какъв диаметър ти трябва. Въпреки че не е проблем да си ги напаснеш.
P.S. Как ги чупите не знам :smt017 . Доста фидери съм подлагал на тежък риболов по Дунав и освен един метнат връх в реката, поради не добро "вкарване" в по-долната секция /извадих го естествено/, други инциденти не съм имал :)
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от zarkoo »

В сайта на наслука звънни имат върхове но не са показани там ходих в магазина и от там си ги избрах има най различни мм точно и замоите фидери на формакс търсих и станаха
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

Знам ги и аз от тях пазарувам тва онова онлайн иначе са от свищов :)
До магазина им няма как да ходя на по принцип ти трябва точен размер в основата.
Например мойте са на 3,3 мм а обикновенно са на 3,4 мм и се налага да играе и шкурката.
Така че може да се вземе и няколко стотни по дебел връх само да не е по малък се напасват
Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Re: Колеги Помогнете

Мнение от meto123 »

То, аз съм глупака. След един излет,бях си оставил фидера в колата за 2 дена в най-големите жеги с опъната корда и леко параболична форма на връхчето. После като я извадих и освободих монтажа от фидера,връхчето си остана с такава форма. :shock: . След това се опитах да го изправя с ръка и се получаваше,но май малко прекалих и се счупи.

Днес сравних връхчето на карп фидера с връхчето на другия ми фидер filstar premier,koято е със нормални водачи същата дължина 3.60м . Оказа се , че водачите на карп фидера са двойно по големи от тези на филстара. Даже сложих едно връхче за да видя как ще изглежда, ако си купя връх с малки водачи,но неми хареса. Затова търся връхче за карпов фидер,иначе с обикновен ще ме гризе от вътре. Ако не мога да намеря сигурно ще го продавам.
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

Колега не се обиждай но преленно много се филмираш.
1-во формакс ендура карп си е най обикновен да не кажа среден клас а направо нисък клас фидер за 65-70 лв
2-ро всяка фирма все да си прави каквото си иска като почнеш от дебелината на бланката , диаметър на върха, несъответствие с унцийте,
всяка фирма си слага различен размер водачи,качество на карбона и т.н.

Според мен си направи фидера с какъвто връх можеш да намериш............ нищо което не е оригинална част на фидера няма да стане
1/1с оригинала избии си го от главата тва.
Да дето ти казва колегата можеш да вземеш връх на браунинг ама и той няма да е 100% еднакъв и ще ти струва колкото половината фидер .
Другия вариант ти е да си запишеш колко ти е дебелината на върха и колко унции сложи си го в протмонето да не забравиш и ей така като
имаш път тука там разпитвай търговците и магазините за такъв връх и все от някъде ще изкочи нещо.
Иначе еднурата е много симпатичен фидер но няма нищо шаранско в него и мен лично ме дразни че е с 2 върха, но е факт че по евтиния
или т.н. среден клас карбон е много по здрав, защото за да се намали теглото да изтъняват бланките много правят какви ли не простотии
но за сметка на това високомодулния карбон си се чупи много лесно
Аватар
meto123
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Мар 05, 2015 9:01 am

Re: Колеги Помогнете

Мнение от meto123 »

Не се обиждам колега, за това се обърнах към вас за помощ. Не гледам да си купя връхче, което е с точни размери на водачите или дължина, а да е горе долу. Просто исках да знам дали се продават резервни връхчета специални за карпови фидери и да си поръчам. Няма значение от каква марка е, защото определено се различават от другите връхчета. Ще измислим нещо, все пак има бая време до откриването. Искам да благодаря на всички колеги, които се включиха.

Благодаря :)
Животът е кратък, изкуството — вечно.........
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Колеги Помогнете

Мнение от Slavi_82 »

Продават се резервни само на скъпите марки тъй като те си подържат резервни части.
На фидер за 70 лв няма кой да ти подържа резервни части, а тва че е с по широки водачи не го прави и карпов фидер.
Моите и без да са карпови изкараха 19 кг шаран, те са хеви + тва че аз си до купувам върхове с 3-4 оz-a.
Но пак се връщам на старата тема, по евтините фидери винаги са една идея по здрави и нямат проблем да извадят голям шаран
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”