Обиране на влакно

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
cranky
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 3:55 pm

Обиране на влакно

Мнение от cranky »

Добър ден, интересува ме макара която за един оборот обира 75 см от влакното и дали ще е малко 75 см влакно за фидер или ще ми е достатачно. Ще ловя с фидер 3.60 на язовири може и на по-малки реки на не много големи дистанции.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Обиране на влакно

Мнение от Калин–Стоянов »

Ако реално обира 75 см. не са малко :)
Кой е модела на макарата ?
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Обиране на влакно

Мнение от azareus »

Имаш ли някакви конкретни съображения, за да държиш на макара, която обира 75см. ? За язовири, на не много големи дистанции и малки реки, според мен отлично би ти паснала макара като Ryboi Ecusima/Zauber 4000, Shimano Exage 4000 според финансите. Търси си нещо с размер 4000-6000, тегло до около 400гр. и при твойте изисквания няма особено значение колко ще обира, по-скоро търси макари до 5:2:1 с по-висок драг. Поздрави и Наслука!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
Аватар
cranky
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 3:55 pm

Re: Обиране на влакно

Мнение от cranky »

Изчетох няколко теми във форума и затова се спрях на макарата Shimano NASCI 4000 FB с обороти 4.7:1, 11 кг драг и е 295 гр. мисля, че ще е подходяща за фидер, но ме притесняваше да не е малко обирането на влакното с един оборот. Благодаря за отговорите.
Аватар
u3BbH3eMeH
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 7:40 pm

Re: Обиране на влакно

Мнение от u3BbH3eMeH »

cranky написа:Изчетох няколко теми във форума и затова се спрях на макарата Shimano NASCI 4000 FB с обороти 4.7:1, 11 кг драг и е 295 гр. мисля, че ще е подходяща за фидер, но ме притесняваше да не е малко обирането на влакното с един оборот. Благодаря за отговорите.
Макарата е хубава , аз също бях се спрял на нея.Обаче , новите модели на Шимано ги правят запечатани отвсякъде за да не влиза влага и вода.Съответно няма копче за заден ход , което за мен при фидер риболова ми е нужно след като съм кепнап рибата.Погледни Shimano Aero Spining 4000 , няма да останеш разочарован :) 86 см за оборот , уникално мощна , 330 грама
Catch & Release
Аватар
cranky
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 3:55 pm

Re: Обиране на влакно

Мнение от cranky »

Макарата която предлагате е хубава, но и цената е друга. Мисля, че ако кепнеш рибата и отвориш бигела ефекта ще е почти същия като копчето за заден ход.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Обиране на влакно

Мнение от rap66 »

Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Обиране на влакно

Мнение от rap66 »

Изображение

https://m.aliexpress.com/item/32596352697.html#autostay

Чудна макара за фидер в размер 4000, с два лагера на пиньона, лагерите на паразитното колело, на бигела. Лагерите са качествени, само дето не са капсуловани освен тоя на ролката на бигела. Голяма корона с много ресурс. 320г., 10+1 лагера, 5.2:1, 13кг драг за 64 лв. И няма нищо водоустойчиво. Това че последните модели Шимана били капсуловани-няма нищо общо с истината. Единствено ролката на бигела е цял детайл, но това може и да е плюс

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”