Макара за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Slavi_82 написа:Някакви вчечатления имате ли от риоби Virtus, дали някой я е пробвал за фидер дали става :)
Малко слабичка идва ако я по-натовариш с по-тежки хранилки да вадиш от дистанция. :D :D :wink:
Ако я ползваш с пикер на късо и малки хранилки става. :wink: :) :wink:

Пък и вече си решил проблема с избора на модел от Риоби,който е по-сполучливия от виртуса. :) :wink: :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

Port_Royal написа:
Slavi_82 написа:Някакви вчечатления имате ли от риоби Virtus, дали някой я е пробвал за фидер дали става :)
Малко слабичка идва ако я по-натовариш с по-тежки хранилки да вадиш от дистанция. :D :D :wink:
Ако я ползваш с пикер на късо и малки хранилки става. :wink: :) :wink:

Пък и вече си решил проблема с избора на модел от Риоби,който е по-сполучливия от виртуса. :) :wink: :)
Аз понеже имах възможността да ги видя и двете... Виртуса е доста стегнат,няма луфтове но в други отношения ми се видя малко претупана работата там. Но от друга страна тия заубери с тия малки дръжки абе стават,но и са си е финна работа, не бих я напънал с крокодилите където търся :fishing1: . Искам на едно приятелче да ги запаля по фидер риболова, но не му се дават много пари за такъм,затова мислех някое формаксче, или екусима..... в ниския ценови клас траша е много голям .....
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Вземи му една Екусима,която е изпитан стар боец през годините.Друг модел който също не е лош е Аплаус.Формаксите съм въртял няколко модела но нещо не ме грабнаха.Мое мнение.Успех с търсенето на макара !!! :? :) :wink:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Soad_blaze »

Някой може ли да ми каже каква е разликата между стария и новия Ryobi Zauber 4000. Защото много се чудя кое да си купя. Новото малко по леко идва, но още повече ме интересува, някой който е ползвал и 2те, да каже експертно мнение. Става въпрос за тези макари
https://megafishing.bg/product/8548/mak ... hpula.html

https://megafishing.bg/product/1288/mak ... azhka.html

Ще ловя на Trabucco selektor supreme feeder 3.30 80gr. С подвижна кошница на около 30м. На водоеми платени и диви около София и Монтана :)
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Колега имал съм стария Заубер от който съм много доволен,като предимно съм го ползвал за фидер риболов с монофилно и плетено влакно и съм нямал проблеми през годините вярна служба.Сега имам и новия,но още не е влизал в боя поради това че ползвам друг бранд макари в момента и този стои за резерва.Мое мнение,но мисля че няма голяма разлика между двата модела и разликата в теглото едва ли ще го усетиш,като ход и двата модела въртят мазно без излишни луфтове и шумове.Така че който и от двата модела да вземеш мисля ще ти служи вярно дълги години при правилна употреба и съхранение. Успех с избора на макара !!! :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Soad_blaze »

Port_Royal написа:Колега имал съм стария Заубер от който съм много доволен,като предимно съм го ползвал за фидер риболов с монофилно и плетено влакно и съм нямал проблеми през годините вярна служба.Сега имам и новия,но още не е влизал в боя поради това че ползвам друг бранд макари в момента и този стои за резерва.Мое мнение,но мисля че няма голяма разлика между двата модела и разликата в теглото едва ли ще го усетиш,като ход и двата модела въртят мазно без излишни луфтове и шумове.Така че който и от двата модела да вземеш мисля ще ти служи вярно дълги години при правилна употреба и съхранение. Успех с избора на макара !!! :fishing9: :fishing9:


Благодаря колега за бързия отговор, но все пак мисля да купя стария, че един друг колега ми каза че на неговия нов Заубер му е излезнал някакъв странен шум след няколко риболова. И само заради това мисля да си взема стария :)
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Каквото си решил това си вземи колега.Както ти казах преди това който и от двата заубера да вземеш няма да сгрешиш.Успех и да се похвалиш като пристигне макарата!!! :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Soad_blaze »

Port_Royal написа:Каквото си решил това си вземи колега.Както ти казах преди това който и от двата заубера да вземеш няма да сгрешиш.Успех и да се похвалиш като пристигне макарата!!! :fishing9: :fishing9:

Макарата дойде и е толкова мазна, че просто нямам думи.
Много удобна, нямам търпение да я заведа някъде :D
Прикачени файлове
IMG_20190930_183630.jpg
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Честита нова макара,колега! Със здраве да си я ползваш и много сгънати връхчета!!! Пробвай на Колмик фидерното влакно и мисля че ще останеш доволен.Това на трабуко го ползвах преди време и не останах очарован,мое мнение.Успех в излетите и дано заубера ти служи вярно дълги години !!! :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Soad_blaze
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Апр 16, 2019 4:34 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Soad_blaze »

Port_Royal написа:Честита нова макара,колега! Със здраве да си я ползваш и много сгънати връхчета!!! Пробвай на Колмик фидерното влакно и мисля че ще останеш доволен.Това на трабуко го ползвах преди време и не останах очарован,мое мнение.Успех в излетите и дано заубера ти служи вярно дълги години !!! :) :)
Честно да ти кажа доволен съм от влакното на трабуко, но може би ще го сменя 2020г. с това което ми препоръча, все пак трябва да се пробват различни варианти .Но сега като си взех един Филстар supreme heavy 3.90 фидер , реших да си поръчам на colmic 0.28 влакно
https://megafishing.bg/product/397/vlak ... eeder.html
и сега се чудя дали да не си взема една макара с baitrunner на filstar 6000.
https://www.filstar.com/bg/%D0%9C%D0%B0 ... Carp/8115/
По принцип имам 3 фидера Trabucco Selektor Supreme 3.30 , Trabucco Ultimate Stillwater 3.90 (той ми е нов и още не съм го пробвал ), като зависимост от ситуацията ще ползвам един от фидерите на trabucco с подвижна кошница с Ryobi Zaubera 4000, а filstara ще ми е за метод ,или за предварително захранване ;) . И търся мнение за Baitrunner макра за Филстара, като да е горе долу в тоя диапазон и дали съм се насочил правилно .
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Здравей колега ! За влакно мога да препоръчам няколко модела.
https://megafishing.bg/product/4052/vla ... er-pro.htm
https://www.toromanovicarptackle.com/product/crypton/
https://www.toromanovicarptackle.com/pr ... apse-carp/
https://www.toromanovicarptackle.com/pr ... apse-neon/
На Колмик влакното съм го ползвал два сезона за фидер риболов и съм нямал проблеми.Тези на Катран са много добри,при това се ползват доста и за шаранджийски риболов.Мой приятел ползва криптона два сезона за интензивен фидер риболов и е много доволен от влакното,реален диаметър,меко и изключително здраво.И аз си взех от криптона 0.23мм.на 300м,ролката да го пробвам.
Относно макарите на Филстар нямам мнение понеже не съм ги ползвал. :fishing9: :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Gocev »

Криптон е много добър избор, подкрепям колегата.Миналата година ползвах цял сезон 0,234, работи много добре влакното.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”