Макара за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от ilkoks »

изпуснал съм темата за заубера-имама заубер 4000 моде CR,нещо средно между стария и новия модел,та съм наясно с възможностите на макарата-тука не става въпрос за това ,а какво означава карбонов драг-дисковете поставени в авансовата система на оригиналаната макара са карбонови,а тама където не пише-са стандартни,а тези лъскавите шпули са от полирана алуминиева сплав - каква точно знае само производителя,а като ловиш риба с фидера-повярвай ми кефа със заубера е по голям отколкото с камбрия
zlati973
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 887
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 6:56 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от zlati973 »

Модела излезе 2016г със карбонов драг,и надпис на оригиналната шпула, със резервна алуминиева като на стария заубер, лъскава, но без надписи... 2017г. излезе със резервна оригинална шпула и текстилен драг същия като при стария заубер, затова няма надпис карбон драг..... лично мое мнение е че стария текстилен драг е по ефективен... относно разликите със стария заубер, те са няколко ... На първо място олекотен ротор, макарата върти много леко, по ниско тегло, открита водеща ролка, фрезована дръжка и не на последно място кръгли метални клипсове на шпулите което е голям плюс при фидер риболова, тялото и механиката не са променени същото е като при стария... :fishing1:
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

Аванса на която и да е тика е пъти по добър от риобитата и тва може да ти го каже всеки който разбира
от макари поне малко. Не съм сигурен дали карбоновите шайби са по успешни от тефлоновите, защото
след 30 мин вадене на шаран макарата тотално болкира :D
Та то хубави е че искаме да сравняваме макари за 200 и кусур лева с " desined and engenering in Japan "
понеже само са минали покрай Дажапан а се правят в Китай :D Та пак ще кажа ........ в този ценови клас
за някакви си 60 лв по добра макара от камбията не е създадена. Не подценявам новите технологии
и макари на пазара просто тва риоби е за човек дето има много пари и не му пука за какво ще ги даде :)
Тва че риоби реди по добре плетеняците не е в + при монофила и фидер риболова като цяло, но пък
е по добро риобито за спининг да речем. Така че кой с каквото му е кеф с тва да лови аз камбрийте не
ги сменям за никоя друга макара докато си вършат работата за която са взети
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Макара за фидер

Мнение от Ivan_nikolov »

Здравейте колеги имам дилема относно коледния подарък който ще си направя . :) Въпроса ми е някой ползвал ли е тази макара ( мисля си , че беше се появила такава в обявите на сайта ) https://www.aliexpress.com/store/produc ... f85ejZvThj
И другият въпрос е дали въпросната макара е по - добра или съответно по-зле от shimano sedona c3000dh . Благодаря на отзовалите се :) Макарата ще се използва на паткарници с риби от порядъка 3-6 кг. и евентуално , ако успея да си закупя резервна шпула ще се ползва и за бомбарда през есента .
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Макара за фидер

Мнение от Balakchia »

Привет отново.Тъй като сагата със зауберите засега приключи(вече има един в арсенала),бих искал да разбера някакво мнение за Шимано Аеро Фидер 4000 ФА.Ако някой е ползвал такава -нека сподели своите впечатления.Надеждна ли е тази макара?Гледам по обявите много хора си продават шиманата.Много малко лагери слагат тези японци за тия пари :rolleyes:
Благодаря предварително.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

Balakchia написа:Привет отново.Тъй като сагата със зауберите засега приключи(вече има един в арсенала),бих искал да разбера някакво мнение за Шимано Аеро Фидер 4000 ФА.Ако някой е ползвал такава -нека сподели своите впечатления.Надеждна ли е тази макара?Гледам по обявите много хора си продават шиманата.Много малко лагери слагат тези японци за тия пари :rolleyes:
Благодаря предварително.
Шимано Aero фидер не е добра макара за фидер , идиотите са и я направили 5,8:1 което я прави доста
бърза макара което е типично за мач риболова. Затова за фидер става същия модел но за спининг
който е 4,8:1 http://megafishing.bg/product/2416/maka ... -4000.html тази става :)

Към Иван : Китайска макара с висока цена, най вероятно е по качествена реплика на някоя от
реномираните марки на пазара, но си заслужава да рискуваш :)
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Макара за фидер

Мнение от rap66 »

Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги имам дилема относно коледния подарък който ще си направя . :) Въпроса ми е някой ползвал ли е тази макара ( мисля си , че беше се появила такава в обявите на сайта ) https://www.aliexpress.com/store/produc ... f85ejZvThj
И другият въпрос е дали въпросната макара е по - добра или съответно по-зле от shimano sedona c3000dh . Благодаря на отзовалите се :) Макарата ще се използва на паткарници с риби от порядъка 3-6 кг. и евентуално , ако успея да си закупя резервна шпула ще се ползва и за бомбарда през есента .
В твоя случай по подходяща ще е Sharky II или Sedona, но не с двойна дръжка, а примерно SEC3000FI, която е под 60Е
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Макара за фидер

Мнение от Balakchia »

Шимано Aero фидер не е добра макара за фидер , идиотите са и я направили 5,8:1 което я прави доста
бърза макара което е типично за мач риболова. Затова за фидер става същия модел но за спининг
който е 4,8:1 http://megafishing.bg/product/2416/maka ... -4000.html тази става

То много скъпо това предавателно число -4.8:1. :lol: Ще трябва да се науча да въртя по-бавно ,за да компенсирам високото предавателно число.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

Ще трябва да се научиш къде се ползва високооборотна макара и къде с по ниско предавателно число
и тогава да пишеш за макари. Иначе дадения линк с само примерен , в доста английски сайтове цените
са доста по достъпни от тези в БГ
aleksandyr99999
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 25, 2015 8:13 am

Re: Макара за фидер

Мнение от aleksandyr99999 »

Slavi_82 написа:Аванса на която и да е тика е пъти по добър от риобитата и тва може да ти го каже всеки който разбира
от макари поне малко. Не съм сигурен дали карбоновите шайби са по успешни от тефлоновите, защото
след 30 мин вадене на шаран макарата тотално болкира :D
Та то хубави е че искаме да сравняваме макари за 200 и кусур лева с " desined and engenering in Japan "
понеже само са минали покрай Дажапан а се правят в Китай :D Та пак ще кажа ........ в този ценови клас
за някакви си 60 лв по добра макара от камбията не е създадена. Не подценявам новите технологии
и макари на пазара просто тва риоби е за човек дето има много пари и не му пука за какво ще ги даде :)
Тва че риоби реди по добре плетеняците не е в + при монофила и фидер риболова като цяло, но пък
е по добро риобито за спининг да речем. Така че кой с каквото му е кеф с тва да лови аз камбрийте не
ги сменям за никоя друга макара докато си вършат работата за която са взети

Тая Тика съм я имал, за десетина риболова на река разлуфти цялата... замених я с Екосима, после и Заубер, за мен въобще не може да се сравнява със нито едно риоби. Това че Риоби се прави в китаи не озночава че е китаиска, марката си е японска, просто китаиците имат модерен завод в които се произвеждат голяма час от водещите марки . То и Тиката е Таиванска марка, но и тя се произвежда в Китаи.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Макара за фидер

Мнение от rap66 »

aleksandyr99999 написа: ... Това че Риоби се прави в китаи не озночава че е китаиска, марката си е японска...
Дали :D :D :D :D
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Balakchia написа:Привет отново.Тъй като сагата със зауберите засега приключи(вече има един в арсенала),бих искал да разбера някакво мнение за Шимано Аеро Фидер 4000 ФА.
Благодаря предварително.
Това е точния модел за фидер риболов като цената не е никак ниска,но качеството на вложените материали е отлично. http://megafishing.bg/product/4294/maka ... -4000.html !!!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Макара за фидер

Мнение от Balakchia »

Port_Royal написа:
Balakchia написа:Привет отново.Тъй като сагата със зауберите засега приключи(вече има един в арсенала),бих искал да разбера някакво мнение за Шимано Аеро Фидер 4000 ФА.
Благодаря предварително.
Това е точния модел за фидер риболов като цената не е никак ниска,но качеството на вложените материали е отлично. http://megafishing.bg/product/4294/maka ... -4000.html !!!

Аз имах на впредвид, модела който е без CI4.За този още не съм дорасал :lol:
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

Друго добро предложение за фидер е Shimano AERO Spinning FA 4000.Имам познат който е луд фен на марката и притежава няколко макари от горе посочения модел и е много доволен от тях,но вече трудно се намира на добра цена,че тук по нашите магазини е много завишена.Относно предавателното число на макарите без проблем може да ползвате и такива с до 5.3:1 за фидер риболов.
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 194
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Макара за фидер

Мнение от Balakchia »

До тук разбрах каква макара да си търся.Визирах SHIMANO AERO FEEDER 4000 ,защото тя се оказва най-евтина от тази серия Шимана.Все пак модела и е фидер и аз търся макара за такъв вид риболов.На кое влияе негативно това по-високо предавателно число?А основната ми цел бе да разбера дали този модел макари са надеждни и издръжливи.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”