Избор на фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

cibara96
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 13, 2016 11:42 am

Избор на фидер

Мнение от cibara96 »

Здр колеги :) Да попитам дали този фидер си заслужава парите ? http://www.nasluka-shop.com/vdici/fider ... eeder-360h
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от Slavi_82 »

За тия пари фидер с 4 върха си е много добра цената :)
Взимай и не се чуди :0
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на фидер

Мнение от Калин–Стоянов »

cibara96 написа:Здр колеги :) Да попитам дали този фидер си заслужава парите ? http://www.nasluka-shop.com/vdici/fider ... eeder-360h
Въдиците се избират според условията и рибите които се ловят :)
Например показаната въдица би била подходяща за речен риболов , риболов на големи и борбени риби или риболов с метод хранилки на голяма дистанция :)
Черите върха са предимство , два стъклопласт единия лайт / най-вероятно / една идея по-чувствителен и подходящ за по капризен риболов .
Водачите изглеждат прилично големи / противо оплитащ тип / биха позволили използването на макара с голям размер и достигането на по-големи дистанции :)
Успех в избора :)
DKazakov74
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2016 5:16 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от DKazakov74 »

Аз съм на по различно мнение от колегата Калин-Стоянов.смятам че това е въдица за вътрешни водоеми и вътрешмите реки(без Дунав). Въдиците работят на-добре в средата на диапазона си 40 грамови хранилки (с храната стават около 60) за езера и дистанции около 40 метра за по прецизен риболов и 50-60 грама хранилки за реки и за езера на по големи дистанции от порядъка на 60 метра.Иначе аз лично харесвам марката Формакс имам два фидера формакс енви хеви фидер на 390 които ги ползвам на Дунав.Трябва само да се грижиш за ева дръжката почиствай я след риболов.
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от zarkoo »

Купих си 2 такива сега на 3.60 и 3.90 никак не са лоли пръчките на 3.90 връхчетата са с една идея по твърди ще се ползват за платени язовири с големи риби дай боже :)
cibara96
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Мар 13, 2016 11:42 am

Re: Избор на фидер

Мнение от cibara96 »

Мерси колеги за мнението :)
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от lozzy.68 »

Дано си избрал фидера! :D , Малко,извън темата ,но........ :( :idea: по принцип,питаме-отговаряме! Това е идеята,ако въобще има такава!!! Но в последно време се пише,горе-долу така ,,колеги ,помогнете ми при избора на ,,А,, или,,Б,,! :D Ала бала ....гъгъ....гъга... .....2-3 страници,накрая,Благодаря Ви избрах ,,В,, !!! :lol: :lol: :lol: Еми Наслука!!! :drinkers:
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от galin_fcb »

lozzy.68 написа:Дано си избрал фидера! :D , Малко,извън темата ,но........ :( :idea: по принцип,питаме-отговаряме! Това е идеята,ако въобще има такава!!! Но в последно време се пише,горе-долу така ,,колеги ,помогнете ми при избора на ,,А,, или,,Б,,! :D Ала бала ....гъгъ....гъга... .....2-3 страници,накрая,Благодаря Ви избрах ,,В,, !!! :lol: :lol: :lol: Еми Наслука!!! :drinkers:
Така е защото всеки от всичко разбира.
Ти ги питаш каква е формулата на водата а те ти развиват теория на относителността.
Страхотни спецове сме няма що.................
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от sodata »

Здравейте колеги,

Моля за мнение за този фидер
ENERGO TEAM - BLACK SPIDER FEEDER - 3,6 м, , до 120 гр. , 3 върха тегло 265 гр. - 60 лв.
Ще се ползва предимно на Дунав.
И дали си струва според вас да се дадат допълнително до 20 лв в зависимост от марката за фидери от същия клас със същите параметри като например:
Pokee BLAZE FEEDER,
FL SAKANA HANTA ULTRA FEEDER
Formax Avatar Feeder - 100 гр
Filstar Extreme Feeder
Mifine Fusion Feeder

Аз съм държал в ръката си всички от изброените без ENERGO TEAM и не открих кой знае какви разлики(може би заради скромният си опит с фидер)
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от zarkoo »

Преди да си купя Аватара бях в плд и посетих мазагина на Булит2000 и го видях държах я доста приятна пръчка като цяло продуктите на енерго тийм никак не са лоши но ми се стори че този фидер по скоро клони към медиум а не към медиум хеви както пише и се съмнявам да ти свърши работа за Дунав лично мое мнение някъде гледах клип един колега как скуби едни едри шарани точно с такъв фидер ако го намеря ще го кача тук да го видиш
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от zarkoo »

https://youtu.be/_9BfKnWcfjg
Ето клипа на фидера в действие
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от sodata »

Благодаря ти за отговора,
при положение, че Аватара е с акция 30-100 гр а тоя на Energo Teem го дават до 120 ако не лъжат много би трябвало да ми върши работа. За сега имам един фидер ALCEDO CARISMA X FEEDER 120G 3,6м и съм доволен от него за Дунава.
А клипа макар и рекламен дава инфо как се държи фидера и с по големи рибоци, ако и тука не лъжат мисля корава но чувствителна пръчка
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Избор на фидер

Мнение от sapuna »

Имам една ФЛ Ултра 60-120 3,60м.Купил съм го по невнимание с липсваща керамика на първи водач /което според мен не е болка за умиране/.Нов новиничък е и срещу 45лв някой може да си го ползва дълго време.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: Избор на фидер

Мнение от sodata »

FL SAKANA HANTA ULTRA FEEDER за този ли става дума
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Избор на фидер

Мнение от sapuna »

Да ,друга Ултра не виждам.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”