промяна на акцията на върха

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

промяна на акцията на върха

Мнение от sodata »

Имам карбонов връх с акция 215 гр (7,5). Фидерът ми е с акция 60-120 гр. и този връх ми е безмислено и опасно твърд. Потърсих варианти за промяна на акцията на върха и попаднах на този клип :

https://www.youtube.com/watch?v=4DewtYLumys

Но в клипа се работи с връх от фибростъкло.
Та въпросът е, мислите ли , че ако пришкуря карбона ще го прецакам
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Калин–Стоянов »

Най-добре става с винтоверт :)
Върха се слага на винтоверта и започваш да го обработваш , но трябва упражнението да се прави постепенно ! Идеята е ,че материала трябва да се оставя да почива , когато се загрее става чуплив !
Прекаленото изтъняване ще му влоши качествата . Може да го намалиш , но с малко :)
Успех :)
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от sodata »

Идеята за винтоверта е супер, даже се сещам как да фиксирам другия край на върха че да не се мандахерца :)
Благодаря за инфото, че карбона при нагряване става чуплив, всъщност това отговаря на въпросът ми, ще внимавам.
И тъй като мързелът е фактор за човешкия прогрес мисля да "прогресирам" като не сваля водачите, а шкуря между тях. Надявам се това да не е фатално
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от kostadin11 »

А някой ползвал ли е за връх стъклопластовото ядро на кабелите за оптичен интернет. Наскоро разглеждах едно 50 см парче... перфектно е. Според големината на кабела и ядрата са с различна дебелина, съответно и якост на огъване!
Успех.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Калин–Стоянов »

sodata написа: като не сваля водачите, а шкуря между тях
Ако не свалиш водачите изобщо не почвай !
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от dako71 »

Коки е казал но пиленето е приложимо само за стъклопласта. Карбона е толкова крехък че всяка драскотина е фатална. Не става за пилене дори и при големите бланки камо ли за върхове.
За стъклопласта от оптичните кабели и аз съм мислил да тръкна за проба но още не съмпробвал.
А за водачите да ви кажа какси ги слагам.
Взел съм си термошлохи според диаметъра на върха. Лепя водача с каноколит, за върха. като стегнат водачите капвам пак канаколит и нахлузвам шлаухчето. После нагрявам близо до поялника и става бетон. Не навивам конци и други иширети.
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Калин–Стоянов »

Става и с карбон :)
Внимателно , бавничко :)
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от г.генков »

Чупил съм върхът на болото по време на риболов и тъйкато нямах друга въдица под ръка,а не исках да си тръгвам,трябваше да отремонтирам въдицата на място. След затопляне със запалка и отсраняване на върховия водач от счупеното парче от върха се опитах да го надена на остатъка от върховата секция,и въпреки че счупването беше 2см. ,водачът не влизаше. Изрових шкурка 120 от колата и го пилих докато пасне. Капчица и вече втори сезон кара така като го експлоатирам жестоко без да е мръднало.Смятам,че карбона понася пилене и изтъняване на дебелината !
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Slavi_82 »

Аз не искам никой да обиждам но за мен лично е леко маолумна работа да се захванещ да пишиш
като луд връх които не знаеш кога и къде ще те предаде, и на всичко отгоре да свалаш и пренареждаш
тия миркоскопични водачи, ще си трябва и успокойтелни и здрави нерви и търпение.
Затова за фидерите се продават резервни върхове, не за да ги пилиш без да си 100% сигурен в крайния
резултат а отиваш купуваш, леко с шурката напасваш и не се занимаваш с глупости за връх дето ще ти
излезе 5 лв стъклопласта и до 15 лв карбоновия. Защото за всичкото това нещо и човек трябва да си отдели
доста свободно време което в днешно време и то си струва пари
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Калин–Стоянов »

Колега Слави 82 , дали ти е хрумвало ,че на някои хора просто им доставя удоволствие да си направят върховете сами ? Или пък имат някакви по-специални изисквания към връхчето ;)
Особенно в зимните месеци :)
Сигурно е малко малоумно и правенето на собствени воблери и други такива :)
Поздрави и на кука , оп връхче :)
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Slavi_82 »

С леката разлика че воблера както и блесната че къса, чупи, наранява и т.н. и винаги е хубаво да имаш
избор от изкуствени примамки, все пак никой не ходи на риболов с 1 воблер или 1 блесна нали?
Ако аз отида за шаран мога да взема точно 2 върха на фидера и останалите просто тоя ден знам че няма
да ми влязат в употреба макар че ги нося. Но изпилването на карбона не е добра идея, а и пак ще го кажа
-Времето е пари! За същото време дето ще пили търка, може би боядисва след това, слагане на водачи
за същото тва време ще изкара пари поне за 2 върха в които няма да има съмнение от типа на :
-ама тука май съм го пилнал малко повече, са ако напъна някоя риба............
Често последиците от домашния майстор отиват после при другия майстор дето си плащат обаче :D
Аватар
gloupan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 11:48 am
Местоположение: КИРО - гр.София /Видин/

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от gloupan »

Времето е пари, нали Slavi_82 ?
Но явно ти не си го разбрал, щом постоянно "ръсиш мозък" във всички теми и се изявяваш като "Специалист по всичко".
П.С. Малко са хората, не само в този форум, които на зададен въпрос ще ти отговорят точно.
Коки е един от тях ! :drinkers:
TRS70MLF2
Аватар
sodata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 07, 2017 11:07 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от sodata »

Slavi_82, задал съм конкретен въпрос на който съм получил отговори и мнения за които съм благодарен на колегите. Благодаря и за твоята загриженост как си прекарвам свободното време и изключително коректната калкулация за колко време ще изкарам пари за 2 върха. Житейския урок който научих от теб е безценен.
Само те моля друг път на задавани въпроси да се ограничиш в мнения по въпросите без да се увличаш в дълбокомислени съждения за хората задали въпросите. Не за друго но така ще разкриеш тайната мисия която имаш на земята, да разхвърляш мъдрост, светлина и просвещение по планетата
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от Slavi_82 »

Абе sodata пич я вземи качи някоя снимка да видим тая прословута точилка с акция 80-120 дето има
връх с акция до 217 грама :D :D :D Стана ми много интересно как измери акцията, щото аз бяс ловя че
217 грама няма да ги изхвърли никой фидер :D То бая дънни сопи че се озорят с 200 грама тежест
ама ти си си навил нещо на ума и переш на автопилот :D
Аз нямам повече какво да кажа, ще се радвам ако успееш поне малко да го направиш по чувствителен
този прословут връх и да ни покажеш реални резултати след ремонта,за да видим до колко си е заслужавал
целия този спам из форума
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: промяна на акцията на върха

Мнение от ianimar »

Slavi_82 написа:Абе sodata пич я вземи качи някоя снимка да видим тая прословута точилка с акция 80-120 дето има
връх с акция до 217 грама :D :D :D Стана ми много интересно как измери акцията, щото аз бяс ловя че
217 грама няма да ги изхвърли никой фидер :D То бая дънни сопи че се озорят с 200 грама тежест
ама ти си си навил нещо на ума и переш на автопилот :D
Аз нямам повече какво да кажа, ще се радвам ако успееш поне малко да го направиш по чувствителен
този прословут връх и да ни покажеш реални резултати след ремонта,за да видим до колко си е заслужавал
целия този спам из форума
:smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”