Съвет за фидер комплектче.

Модератор: Paublo_Eskobar

alexdark
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 10:29 pm

Съвет за фидер комплектче.

Мнение от alexdark »

Привет, колеги.

Умувам закупуването на фидер пръчка с макара, за да си разнообразявам деня, докато чакам ударите на дънните тояги (по принцип ходя само и единствено за шаран). Това което бих искал да ловя са едри каракудки и шаранчета (предполагам 5 кила макс, изключение прави само като ходя на Богров, там под 5 нямам хванат :)).
Тотален лаик съм във фидер риболова и хал хабер си нямам медиум ли ми трябва или хеви род. Това което си харесах до момента (предимно визуално и защото съм фен на шимано) е следната комбинация:

Макара: Shimano baitrunner X-Aero 4000 FA - която можете да видите тук: https://www.nordfishing77.at/shimano-ba ... 00-fa-2151

Пръчка: Shimano Beastmaster CX Commercial Power Feeder 365cm -90g, която можете да видите тук: https://www.nordfishing77.at/shimano-be ... m-90g-3042

Първоначално се бях метнал на Shimano Aero Feeder FA 4000, но след изчетеното и след като видях предавателното й число, сякаш се отказах от нея.

Предварително ви благодаря за мненията и коментарите.

П.С. Това, че съм фен на шимано, не означава, че не може да предложите и нещо друго, което смятате за по-добро. Поздрави :)
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от dantho.mihov »

Здрасти !
Към хубав комплект си се насочил.
Но не това имам предвид относно питането ти.
Щом ходиш на Богров, огледай се и попитай за Мариан Лозев Шиманото. Нисичък и набит. Фен на големите шарани.
Няколко фидера е потрошил там и ще ти бъде най-полезен към насоките.
alexdark
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 10:29 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от alexdark »

Ами мисля, че съм чел негови постове по темата. Честно казано неговите фидер пръчки са 500 лв+, което ми се вижда прекалено за човек който едва сега ще пробва фидер и няма идея дали ще му хареса :)
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от Slavi_82 »

Ако ще ловиш риби до 5 кг мини на лайт.
За богров се иска медиум-хеви и в момента има доста риби до 3-4 кг така че може и там да хванеш малка
риба :D
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от dantho.mihov »

alexdark написа: ... Честно казано неговите фидер пръчки са 500 лв+, което ми се вижда прекалено за човек ...
Kолега, не говорим за пари, а за подходяща комбинация. Просто той е правилния човек. Може да те изненада с класни предложения на половин цена.
Слави, не пиши глупости бе баце.
alexdark
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 10:29 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от alexdark »

dantho.mihov написа:
alexdark написа: ... Честно казано неговите фидер пръчки са 500 лв+, което ми се вижда прекалено за човек ...
Kолега, не говорим за пари, а за подходяща комбинация. Просто той е правилния човек. Може да те изненада с класни предложения на половин цена.
Слави, не пиши глупости бе баце.
Като цяло това е окей, но не зная кога ще ходя до Богров и дали ще е скоро. Затова и пуснах тема :)
За пръчката четох що годе положителни мнения, но за макарата дори и статия не можах да намеря.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от Slavi_82 »

Данчо няма никакви глупости, целта на лайта е макс кеф за риби до 2-3 кг може и до 4-5 кг да извади
всичко си е до задвъдичното устройство вече. Но ако приемем че средния размер ще са риби 1-2-3 кг
то медиума ще му дойде леко твърда пръчка,повечето садкови питомници и лайта им е много защото на
де го напънеш на там ходят тия риби.
Но за първа пръчка и макара аз не бих хърлил 700 лв+ без значение марката,иначе и Мариян е само
риболовец с повече свободно време и финанси , има много кадърни майстори на фидера освен Мариян
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от rap66 »

На 170 гр. пръчка да сложиш 435 гр. макара ... някак си не подхожда. По ще и подхожда един Stradic Ci4+ FB 4000, с тегло 240 гр, същата вместимост и предавателно число, с 30% по голям драг, доста повече екстри, за почти същите пари.
alexdark
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 05, 2017 10:29 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от alexdark »

rap66 написа:На 170 гр. пръчка да сложиш 435 гр. макара ... някак си не подхожда. По ще и подхожда един Stradic Ci4+ FB 4000, с тегло 240 гр, същата вместимост и предавателно число, с 30% по голям драг, доста повече екстри, за почти същите пари.
И аз се бях замислил за страдика, обаче байтрънъра на това чудо ме изкуши.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от Dreamer85 »

За макара бих ти предложил тази https://www.nordfishing77.at/shimano-ae ... 00-fa-2917 ,а фидера е супер.
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от dantho.mihov »

Dreamer85 написа:За макара бих ти предложил тази ......
Отлично предложение за фидер.
Жалко, че колегата не се възползва от възможността първо да пипне фидер и макара предвид високия бюджет и тогава да избира.
Сега се сетих, че и колегата Иво Янков от "Риби и такъми" в София също прави безплатни семинари. Всяка последна неделя на месеца е и на някой водоем, където демонстрира практиката с различни фидери.
NoMatters
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 08, 2011 10:41 am

Re: Съвет за фидер комплектче.

Мнение от NoMatters »

Фидера от линка, който е избрал колегата е много приличен, но не знам дали е обърнал внимание, че това Shimano Beastmaster CX - e "Commercial" версията с транспортна дъжина 190см. Просто отбелязвам, да не се чуди как да го транспортира.
В момента DX версията е с нормална транспортна дължина 126см : https://www.nordfishing77.at/shimano-be ... m-90g-4451
Успех в избора и риболова.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”