Стол с подлакътник

Модератор: Paublo_Eskobar

Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Diksata »

И ти си прав. Аз още не съм го решил дали ще е този фидер. Както за фидера, така и за стола отделям 150тина лева.
Vesko1 написа: Чудя ти се на акъла....с тези Filstar Premier...искаш да седиш на стол от 300лв...а да ловиш с пръчка от стотина лв!.Аз тази фирма съм я кръстил Фалстарт....
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Vesko1 »

Diksata написа:И ти си прав. Аз още не съм го решил дали ще е този фидер. Както за фидера, така и за стола отделям 150тина лева.
:smt023
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Стол с подлакътник

Мнение от dekata »

Точно този Филстар си е доста прилична въдица по мнения на колеги за които смея да твърдя,че знаят какво приказват на база опит.Стола на който ще стоиш по време на риболов не е без значение.Все пак трябва да ти е удобно и комфортно.Особено като ловиш на фидер или мач.Не е като при шаранджийството...пльоскаш се на леглото или стола и чакаш рън.Тук говорим за интензивен риболов и всичко трябва да ти е под ръка,а това става само със стол на който може лесно да монтираш прикачни или платформа.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Diksata »

Аз след стола, веднага купувам прикачни, със сигурност. Малко по малко ще събера един цял комплект, но това с времето, тъй като имам и други разходи :D

dekata написа:Точно този Филстар си е доста прилична въдица по мнения на колеги за които смея да твърдя,че знаят какво приказват на база опит.Стола на който ще стоиш по време на риболов не е без значение.Все пак трябва да ти е удобно и комфортно.Особено като ловиш на фидер или мач.Не е като при шаранджийството...пльоскаш се на леглото или стола и чакаш рън.Тук говорим за интензивен риболов и всичко трябва да ти е под ръка,а това става само със стол на който може лесно да монтираш прикачни или платформа.
ilia75
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 9:08 am

Re: Стол с подлакътник

Мнение от ilia75 »

Diksata написа:Удобен ли е , здрав ли е ? Изглежда ми доста тъничък, в сравнение с този на Korum .
ilia75 написа:Стол Matrix Ethos Pro Accessory Chair вземи този стол няма грешка
Здрав е много
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Стол с подлакътник

Мнение от dekata »

Този Матрикс си е жив ташак сравнение с Корума.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Стол с подлакътник

Мнение от dimmitov »

Vesko1 написа: Чудя ти се на акъла....с тези Filstar Premier...искаш да седиш на стол от 300лв...а да ловиш с пръчка от стотина лв!.
Много ми чудно какво точно му се чудиш на акъла???? Пича очевидно сега прохожда във фидер риболова, каква пръчка искаш да си купи??? Или няма значение каква, важното е да е от 400лв нагоре, така ли? С пръчка от 100лв не става! Какъв е смисълът да си вземе пръчка за цифра пари като няма идея какво точно му трябва.
Пич вземай си стола на Корум и си вземай Филстара пък след това надграждай.Между другото Филстар имат уникални фидери на добри цени, виж им новата серия Сюприйм, те са още по добри!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Стол с подлакътник

Мнение от garfield_90 »

Filstar Extreme Feeder с акция до 120 гра и 3 върха 1,2 и 4 унции, за цената си от около 70 лв си е абсолютна перфектна въдица и е много по-добра от други, които са са дори на 2на цена. А относно столовете, аз съм на същото мнение като колеги и за това като ходя на еднодневен риболов си нося едно малко столче без подлакътници и дори при транспортирането от колата до мястото ( ако е по-дълго от 40-50 метра ) си го нося на връта.Като ходя за повече време съм с 2 стола- този гореспоменатия и един шаранджийски за почивка.Сутрин и надвечер докато се занимавам с фидер или телескоп съм на малкия, а когато чакам шаран сом или нещо по-голямо си дремуцам на креслото :)
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Vesko1 »

dimmitov написа:
Vesko1 написа: Чудя ти се на акъла....с тези Filstar Premier...искаш да седиш на стол от 300лв...а да ловиш с пръчка от стотина лв!.
Много ми чудно какво точно му се чудиш на акъла???? Пича очевидно сега прохожда във фидер риболова, каква пръчка искаш да си купи??? Или няма значение каква, важното е да е от 400лв нагоре, така ли? С пръчка от 100лв не става! Какъв е смисълът да си вземе пръчка за цифра пари като няма идея какво точно му трябва.
Пич вземай си стола на Корум и си вземай Филстара пък след това надграждай.Между другото Филстар имат уникални фидери на добри цени, виж им новата серия Сюприйм, те са още по добри!
За това е и този форум....не да се чудиш какво ти трябва ,а да четеш анализираш прочетеното и след това да купуваш.Купуването на компромисна въдица е най -краткия път към пускането на обява в раздел продавам.Влез в обявите продавам за фидер въдици и ще видиш че се продават няколко шимана...дайви гарболино и....всичко останало е филстар....във всичките му разновидности.Защо като са толкова хубави всеки гледа да се отърве от тях.?Гадно е като дадеш 116лв и после разбереш ,че си си купил кол за брулене на орехи.И като ти удари някоя 5-ца...да се чудиш как да я вадиш с този кол....
Относно стола Корум...хубав е стола ...но 12-15 кила си е с прикачни,скари и останали джунджурии.Сериозен багаж,който трудно се транспортира.Е по платените няма проблем...но на свободен язовир си е проблем пренасянето му до добро място за риболов.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Slavi_82 »

Като човек дето лови 3-та година на фидер мога да кажа че на мен подлакътниците никога
не са ми пречили, даже ми е по комфортно с тях,но при риболова на фидер тъй като се засича на страни
подлакътника леко пречи, стола се разполага странично на фидерите, дори ако духа силен вятър го
обръщам стола с гръб към вятъра и така си решавам проблема и с вятъра и с подлакътниците.
За филстар и премиер и сюрприм мога да кажа че са напълно конкурентни фидери на скъпите марки
на които много често им плащаш само за марката . От тази година ползвам 2 сюрприм хеви и от
2 риболова на долни богров мога да кажа че с големи риби пръчките се държат много добре и са леки най вече. Но лично моето мнение е че няма нужда човек дето е нов в тов риболов да се изхвърля с скъпи
столове или въдици. От тази година полвам новия модел столове на филстар и са много добри, а подлакътниците могат и да се свалят с най обикновено гайчно ключе а и цената на стола е доста прилична
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Diksata »

Всъщност някой поръчвал ли е от Англия ? В един сайт намерих точно този стол на цнеа от 70 паунда, което е доста добра цена и ще вляза в бюджета с чисто нов стол. Но не знам как стоят нещата с доставката, някой поръчвал ли е ?
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Стол с подлакътник

Мнение от dimmitov »

Vesko1 написа:Купуването на компромисна въдица е най -краткия път към пускането на обява в раздел продавам.Влез в обявите продавам за фидер въдици и ще видиш че се продават няколко шимана...дайви гарболино и....всичко останало е филстар....във всичките му разновидности.Защо като са толкова хубави всеки гледа да се отърве от тях.?Гадно е като дадеш 116лв и после разбереш ,че си си купил кол за брулене на орехи.И като ти удари някоя 5-ца...да се чудиш как да я вадиш с този кол....
.
Няма как да оцениш хубавата въдица ако преди това не си я сравнил с нещо друго!Това първо! Второ, Филстар имат пръчки ,които последното нещо с което можеш да ги сравниш е кол! А като не знаеш какво купуваш можеш да вземеш и Шимано и Дайва и те също да се окажат кол и да свършат в продавалника! А относно това дали като прочетеш мненията във форума ще успееш да ги анализираш и да разбереш точно какво ти трябва ,сам разбираш че това няма как да стане, тази тема го потвърждава за пореден път!Човек пита нещо и вместо отговор , десет души започват да се карат в темата за глупусти!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Diksata »

Господин Димитров, аз лично питам за стол, и наистина бих отделил повече пари за стол, отколкото за въдица, тъй като за мен удобството е на първо място, а и заради спорта преди време, имам проблеми и болки в кръста, точно за това предпочитам да взема хубав и удобен стол, и чак на следващата заплата да взема и пръчка... Та общо взето, нека ме хокат, не ми пречи, но да дават съвети по темата..
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Стол с подлакътник

Мнение от Regar »

Diksata написа:Господин Димитров, аз лично питам за стол, и наистина бих отделил повече пари за стол, отколкото за въдица, тъй като за мен удобството е на първо място, а и заради спорта преди време, имам проблеми и болки в кръста, точно за това предпочитам да взема хубав и удобен стол, и чак на следващата заплата да взема и пръчка... Та общо взето, нека ме хокат, не ми пречи, но да дават съвети по темата..
Точно заради проблемите с кръста взех стол Корум преди време и се родих. Възможността да си сложиш прикачни ( тавичка, малък леген за захранка, чадър и др.) не е за пренебрегване, а с подлакътници ми се вижда доста трудно или невъзможно. Отделно краката на стола са съвместими с повечето видове прикачни с помощта на втулки.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Стол с подлакътник

Мнение от stridata »

Diksata написа:Господин Димитров, аз лично питам за стол, и наистина бих отделил повече пари за стол, отколкото за въдица, тъй като за мен удобството е на първо място, а и заради спорта преди време, имам проблеми и болки в кръста, точно за това предпочитам да взема хубав и удобен стол, и чак на следващата заплата да взема и пръчка... Та общо взето, нека ме хокат, не ми пречи, но да дават съвети по темата..
Трябва да имаш едно наум, че фидер риболова е динамичен и с фотьойл няма как да ловиш на фидер! Трябва да намериш баланса м/у функционалността, здравината и комфорта. Повярвай ми, че по-добро за тези пари от Корум НЯМА(обърни внимание, че Корум имат три вида столове)! Ако си решил да залиташ по състезателният риболов по-натам и да си вземеш платформа знаеш, че този стол е продаваем и винаги можеш да му вземеш почти същите пари и да минеш на по висок клас. Като от по-горе споменатите зависимости само стола на Рив е по добър от Корумския! Живи и Здрави!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”