Първи фидер какъв ?

Модератор: Paublo_Eskobar

xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от xsxboy »

Колеги фидерът е взет и се спрях последно на premier multi fider 20-75гр. Сложих връх които е 0.5 или 0.75 не съм много сигурен но е под 1 унция. На едната снимка е с празна кошница 20гр а на другата 25гр.

Исках да попитам как ви се струва.. има ли мегдан за по голяма тежест или така е трудно да се прецени?

Изображение
Изображение
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от glmv »

Този фидер няма връх под една унция. Мегдан на фидера има до около 100 грама. Върха не играе съществена роля.
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от xsxboy »

Колеги реших да взема и един пикер и се спрях на този:
http://www.filstar.com/bg/%D0%9F%D1%80% ... cker/6518/

дават му акция до 40гр. дали ще мога да мятам кошничка 20гр като кошницата + храната идват към 37-40гр или точно горната граница на пикера
Diksata
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Апр 02, 2017 3:44 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от Diksata »

Скачай на Filstar Supreme Light 3.30m. Страхотна пръчка е.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от chirusa_bg »

xsxboy написа:Колеги фидерът е взет и се спрях последно на premier multi fider 20-75гр. Сложих връх които е 0.5 или 0.75 не съм много сигурен но е под 1 унция. На едната снимка е с празна кошница 20гр а на другата 25гр.
Исках да попитам как ви се струва.. има ли мегдан за по голяма тежест или така е трудно да се прецени?
Тези не ги усеща изобщо. Мятай смело и не го мисли. На брега ще видиш, че и 80гр не са му много.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от Port_Royal »

Фидер връхчетата не са от значение каква кошничка ще ползвате дали ще е 15гр. или 50гр.той е индикатор на кълването само.Толкова пъти сме давали отговори на този въпрос,но няма кой да чете.Мултито на Филстар е много добър избор.Успех за напред във фидер риболова!
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от freako »

След Мултифидера за затворени ми минават греховни мисли да си взема и фидер за Дунав. Знам, че трябва да е над 100гр обаче дължината има ли значение? Предложете ми някой евтин вариант без значение нов или втора ръка. Може и теле.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от ilkoks »

ето един не скъп карбон -BLACKFOKS tfd-4- 390 до 150 гр-предлагаха ги на промоция с макара ,но не се сещам къде
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от freako »

East Shark Turbo Feeder 3.90 м 1.38 м 3+3 100-180 г 302 г За сега в онлайн магазините съм се спрял на това. Ама май ще изчакам коледните намаления да видя какво ще изкочи.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от ilkoks »

ето още нещо добро за Дунава-GLOBE-HUNTER FEEDER-390 здрава и хубава сопа,има и други модели,но цената е друга
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от lycho123 »

freako написа:След Мултифидера за затворени ми минават греховни мисли да си взема и фидер за Дунав. Знам, че трябва да е над 100гр обаче дължината има ли значение? Предложете ми някой евтин вариант без значение нов или втора ръка. Може и теле.
Колега, какви пари си решил да похарчиш? Лично аз за Дунав използвам 3.90м. с акция до 180 грама, на корморан и съм много доволен. Няма проблеми и с малките рибки по затворените водоеми. Цените им са прилични.. има два модела между 100 и 130 лв. (нови), които са подобни на моя. Не се хвърляй на някоя прекалено дървена сопа..
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от freako »

Не знам, не много. 70лв примерно макс за сега. Но като има в предвид, че риболовният сезон МИ свърши няма да бързам, може и да събера още някой лев. Търся модели за сега, че над 150гр и над 3,90 не откривам много.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от Gocev »

Погледни моделите на ФОРМАКС, имат 390 на 150 грама.Бланките са мощни, спокойно ще работят със 180 грама.
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от lycho123 »

Щом си зазимил, посъбери още малко пари и дебни офертите в раздела "обяви" за 100-тина лева ще си намериш страхотен фидер с акция 150 грама или над. А за дължината.. 3.90 ще ти покрива нуждите... с такава акция спокойно може да си замяташ.

Ама още е рано за зазимяване, сега ще тръгне мряната :D
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Първи фидер какъв ?

Мнение от freako »

Времево е рано амъъъъ аз съм си летен рибар. Стане ли променливо времето и се почва с кихавиците и цифките :(
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”