Каква кука да ползвам ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

xsxboy написа:Така пробвах ги гурото и не съм много доволен на първо четене.. факт е, че добре боде рибите, но хванах 2 шаранчета по 1кг и куката леко се разтвори.. продължих да ловя с нея макар и много леко разтворена и нямах проблеми, като имах още няколко килограмови шаранчета извадени с нея но факта, че леко се разтвори още в началото не ми допадна. После реших да пробвам и други куки а именно:
http://megafishing.bg/product/6277/kuki ... hooks.html
и след около 10-на извадени рибки от които половината килограмови и отгоре смело твърдя, че за мен е по добрата кука от гуру, да не говорим, че нямам отървана риба. Надявам се куката на гуро да е била нещо дефектна бройка и за това да е станало така, но ще продължа с експериментите
Колега кой номер ти се е отворил? Надявам се, че си наясно, че шарана не е каракуда и дори 1 кг си дърпа доста силно за размера си. Имай напредвид, че това е фидер кука, с която се ловят по принцип по дребни риби, не че не се ловят и шарани до около 2 кг, но това налага използването на аванса на макарата. Не може да сложиш тънка и жилава кука да вадиш шаран около 1 кг едва ли не на буксир без да му пуснеш малко когато се побърка.Това са куки за фин риболов. Не напразно хората са ги разделили на видове ( фидер, шарански, сомски и каквито ти дойде на акъла ) . Лично съм ги пробвал - шаран 1.5 кг ( най-голямата ми риба за сега на тях) с повод 0.12 и 10ка гуру и мога да ти кажа, че с внимателно вадене, без излишни напъвания и издевателсване, нито куката мръдна нито повода се накъдри. И пак го казвам - това са куки за фин риболов, не че няма да ти извадят и риба 2-3 кг., но се иска внимателна работа. Друг е въпроса ако ти се хваща риба и като клъвне само да навиваш и да гледаш как се гъне пръта. Тогава слагаш един дебел Камасан мисле Б611 беше модела и дърпаш, до здравината на повода, като не мислиш, за това че куката също е част от монтажа.
Сега видях че си качил и снимка на гуруто 14 номер. Това определено не е твоята за кука за шарани. Ако смяташ да хващаш шарани, имат модел с ухо пак само малки номера 10 12 14 16 и 18, там ти гарантирам, че поне до 5-6-7кг риба няма да имаш никакъв проблем, дори и да я влачиш.
https://maxfish.net/shop/fider-aksesoar ... bless.html
Последно промяна от garfield_90 на Пон Юли 17, 2017 10:23 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

Думите ми се потвърждават и от самото описание на куките:
Guru Light Wide Gape Feeder са нов модел куки подходящи за универсална употреба. Притежават широка извивка и микро контра. Разработени са за риболов на "свободни" водоеми и реки. Тествани са от Стив Рингър и Адам Рууни като с тях успешно са ловили Платики, Хибриди, Бабушка, Костур и Кефал. Подходящи са дори и за риболов с щека.

Предлагат се в следните размери - №10, 12, 14, 16, 18 и 20.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”