Каква кука да ползвам ?

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Rex Hunt_2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Апр 04, 2012 2:10 pm
Местоположение: София

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Rex Hunt_2 »

Още едно предложение: Оунър Фуна №10-12-14.

https://www.nasluka-shop.com/owner-funa-50563

Но както казва колегата по-горе, ходи по-често на риба. Сам ще стигнеш до това, какви куки ти трябват в дадената ситуация.

Успех и големи! :fishing1:
Поздрави,
Rex Hunt_2
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от chirusa_bg »

Оунър Чинта и Гамакацу 2210
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Две ръце за Гамакацу 2210 , също така бих препоръчал и Куки Sensei F202BN
https://www.nasluka-shop.com/kuki-sensei-f202bn
и Куки Adroita 180N http://lagunabg.com/edinichni-kuki-adroita-180N
Прикачени файлове
kuki-sensei-f202bn-367976488-900x850.jpg
kuki-sensei-f202bn-367976488-900x850.jpg (121.12 KiB) Преглеждано 3523 пъти
0180N-Pak-750x750.JPG
0180N-Pak-750x750.JPG (55.63 KiB) Преглеждано 3523 пъти
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
Калин–Стоянов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 687
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 5:01 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Калин–Стоянов »

Универсална кука няма , веднъж работи една ... друг път друга :)
Важното е да имаш по-голям избор и да намериш правилната !
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Slavi_82 »

Риболова толкова много се промени последните години че всеки ден различни фирми производители
бълват все по нови, здрави и иновативни модели куки затова няма универсална кука която да лови всичко.
Ако преди 10-15 години кованите куки орлов нокът бяха масово ползвани, то сега в Англия се залага
на много тънки и остри куки без контра. Едната кука имаше за цел да не пропуска рибата, а другата да
оставя по малка рана в устата на рибата защото в развитите държави риболова стана спортен,
в България нито куки без контра се ползват по състезания, нито ги има от къде да си ги купиш, хората
отиват за да си хванат риба за ядене, а другите уж спортистите дето не яли риба като нямало :D
Та куката е само завършека на една добре построен монтаж но тя не е всичко, и най тъпата кука
с правилно презентирана стръв забие ли се добре няма как да пропусне риба.
Моя съвет е питащия да си избере по евтини модели куки като за начало, няма нужда да се хвърля на най
скъпите и реномирани марки без да има опита и практиката да ги използва правилно.
Няма да си хваля моето защото и аз ползвам 10 видя различни марки куки, за това оставям и нещата в
по опитните търговци които имат познания коя кука за каква риба е, какъв тип водоем и т.н.

Успех
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Port_Royal »

Калин–Стоянов написа:Универсална кука няма , веднъж работи една ... друг път друга :)
Важното е да имаш по-голям избор и да намериш правилната !
Много вярно казано,Коки !!! Колкото по-голям избор на куки имаш,толкова по-добре. :fishing9: :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
swetli_85
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Яну 01, 2017 8:00 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от swetli_85 »

от тази година ловя с фидер куки на матрикс и гуру.това са куките,пробвал съм всички други
http://megafishing.bg/product/6277/kuki ... hooks.html
http://megafishing.bg/product/5322/kuki ... -lwgf.html
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

Тази на Матрикс и тя ми се вижда доста проклета кука, като тази на Гуру. Гуруто за мен няма грешка- проклета, остра, не се затъпява бързо и ги шие по 2 пъти
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от bono2 »

да гурото е сериозна кука
ползвал съм същия модел но с ухо за по големи риби
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

Имам ги и тях 10ка и 12ка но не съм ги ползвал все още струват ми се малки за по-големи рибоци и големи за по дребни, ама мисля да си ги сложа на пружинки ( не че ги ползвам много много ). Иначе като острота са оле мале :). Като ходя за шаран слагам 5-6 номер. на някой друг модел. Тия 10ки и 12ки не стават за косъм.Иначе за фидер за по едри риби са идеални, стига да не е капризна рибата все пак са по-дебели от тези с лопатките.
Най-много съжалявам за това , че няма шаранджийски на Гуру с контра.Всички са без контра, а все още не мога да възприема този риболов, но не се и опитвам.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от bono2 »

пробвай без контра всичко е въпросна психическа нагласа
....за гурото аз точно за метод съм ги полвал...здрава е куката без се изхвърлям мисля 10-15 кг. ще се изкарат без проблем при по внимателно вадене... то проблема е по скоро че 10 номер е по малка куката и ако не се закачи на хубаво място може да се откачи
с една десятка на овнър закачих един толуп над 20-25 няма да казвам каква борба 30-40 метра ми взе само в началото ....куката и монтажа не мръдна, но като скочи и се откачи
ся се сещам за едни дебели пак на овнар по 7,90 пакета CT 4 това може да изкара и танк
но здравината мисля не е най важна
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от garfield_90 »

bono2 написа:то проблема е по скоро че 10 номер е по малка куката и ако не се закачи на хубаво място може да се откачи
Точно за това говоря, а и за риба 10-15 кг 6 номер не е никак голяма. А тези гуру с ухо за които говорим са прекалено малки за косъм. Като сложиш едно топче 16мм примерно и кука изчезва и много трудно би се закачила. Мисля да ги пробвам на метод фидера, но с нанизана директно на тях стръв, но пък не знам дали няма плаши по едрите от 2 кг шарани. Иначе тези по 7-800 гр до 1.5 кг те не са толкова хитри
Даже днес си ги монтирах по пружинките 12ката горе 10ка долу и стават идеално и за по дребна и за по едра рибка :)
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от xsxboy »

И аз като колегата не мога да си харесам куки и реших да ги пробвам тези на гуру и да видим какво е положението :). Гледам, че ги хвалите много пък да видим :)

Изображение
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от xsxboy »

Така пробвах ги гурото и не съм много доволен на първо четене.. факт е, че добре боде рибите, но хванах 2 шаранчета по 1кг и куката леко се разтвори.. продължих да ловя с нея макар и много леко разтворена и нямах проблеми, като имах още няколко килограмови шаранчета извадени с нея но факта, че леко се разтвори още в началото не ми допадна. После реших да пробвам и други куки а именно:
http://megafishing.bg/product/6277/kuki ... hooks.html

и след около 10-на извадени рибки от които половината килограмови и отгоре смело твърдя, че за мен е по добрата кука от гуру, да не говорим, че нямам отървана риба. Надявам се куката на гуро да е била нещо дефектна бройка и за това да е станало така, но ще продължа с експериментите
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Каква кука да ползвам ?

Мнение от Slavi_82 »

Ето ви някой евтини модели куки дето ловят доста риби и са здрави.
Вместо да се изхвърляте на скъпо модели куки можете да пробвате и от тези , ако си ползвате и аванса
на макарите ще останете много доволни и от куките

Filstar Sensei Blue серия
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... 07BN/3270/

Filstar sensei F204BN ( доста добри за pop-up на косъм )
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... 204BN/437/

Filstar sensei F303B ( няма нужда от представяне тая кука за косъм )
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D1%83% ... F303B/434/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”