Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Модератор: Paublo_Eskobar

sh0sh0
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 12, 2017 6:32 pm

Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Мнение от sh0sh0 »

Здравейте,
През следващата седмица имам намерение да направя един хубав weekend на палатка с въдици под ръка на Суки Лейк (Костенец).
Понеже все още не съм намерил читави шаранджийски въдици, си ловя с едни два Supreme Feeder-и(Mid и Heavy) и още 1-2 допотопни въдици, като ги ползвам inline фидер монтаж и съм се снабдил с точета и дипове.
Притеснението ми идва в момента, в който ще трябва да привлека рибите в моята зона за риболов, при положение, че няма да имам възможност през 5-10 мин да презамятам въдиците, особенно в късните часове, а малкият размер на хранилките(20-25гр) определено няма да могат да захранят добре мястото. След като успях да си освободя weekend-a за един пълноценен риболов и то на място с добри трофейни риби, изгледах няколко от видеата на "Риби и такъми" за лов на Трофейни Шарани и ми направи впечетление, че те захранват със стомбове(ракети), но го правят на определено място (което мисля че покривам с инлайн кошничката).
Ето я и същината на въпроса ми.. Смятате ли, че е ОК, захранката от типа на смес от жито, семена(коноп), царевица, пелети и тнт, снабдена с допълнителни ароматизатори(атрактори) да бъде изтрелвана с прашка с цел покриване на по-голям периметър с малки зрънца (10-15м диаметър), които да накарат рибата да се върти в този кръг а отделно да си имам захранка (прахообразна) + същият или друг ароматизатор, която да си ползвам за кошничките а за сътръв, да си позлвам топчета,царевица и пелети, топени в дипове? Идеята ми е да взема 2-3кг захранка от тип семена за целият weekend.
Моля кажете дали смятате това за добър подход, ако не, къде бъркам.
Благодаря предварително.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Мнение от garfield_90 »

Може допълнително при замятане на пълната кошничка да закачиш и ПВА чорап или торбичка за куката.По този начин ще вкарваш по-голямо количество захранка при хвърлянето.Това е в началото, освен естествено и подхранването с прашка в зоната за ловене. След като си захраниш може да си мяташ на кошничките и периодично да пак да слагаш пва ( стига акцията на пръта да ти позволява да хвърляш пълна хранилка + теглото на захранката в пва-то ). Може и в началото да хвърляш на по големи пружини с големи топки, като монтажа можеш да го направиш както си го правиш и на метода ( разлика няма ). Само имай в предвид, че ако смяташ да хвърляш максимално навътре, като закачиш пва няма да можеш да достигнеш мястото което си харесал. За това е добре пъвро да почнеш със закачено пва и да си определиш максималната дистанция и след това само с хранилка няма да имаш проблем да я достигнеш.Наслука
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3644
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Мнение от dantho.mihov »

Доста трябва да се обяснява и ще стане дълъг пост. Затова прегледай клиповете за фидер риболов.
Ще ти посоча две грешки:
- хранилките са малки за медиум и хеви фидери.
- стремиш се да правиш петно приблизително метър на метър.
Грубо описано си купуваш по-обемиста /да не се бърка с по-тежка/ хранилка. С нея правиш първоначално петно. Периодично си го поддържаш според поведението на рибата.
Това е само част от онова, което си описал в началото.
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Мнение от orion30 »

Най сигурният начин да привлечем рибите за цял уикенд, е да захранваме редовно и обилно от понеделник до петък, едно и също място.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Как да привлечем рибите на едно място за цял weekend?

Мнение от Shark Hooks »

Аз им пускам музика и по любопитните танцуват и плуват в живарника .
Номера е музиката да се пуска лекичко и на подходящото радио .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”