Formax VS Filstar medium feeder

Модератор: Paublo_Eskobar

zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от zarkoo »

https://bulit2000.com/%D1%84%D0%B8%D0%B ... 0%B3%D1%80
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-za ... eeder.html
някои да има някои от двата да сподели мнение,кой от двата ще е подходящ за капризни дребни рибки и тук таме някои бонус
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

За дребни и средно големи в смисъл садкови шарани лайт или ултра лайт,
Медиума става за всичко но кефа не е същия :)

Aз от този съм много доволен http://www.filstar.com/bg/9182/FilStar. ... ht.Feeder/
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Balakchia »

Здравейте,използвам темата да попитам следното:Нуждая се от фидер с медиум акция и дължина на 3.90.Ще използвам метод хранилки 40-50 гр. -празни .Ще се лови на паткарник.Та въпроса ми е кой от двата фидера ще се справи с тази задача -Премиер Мулти фидера или Сюприм медиум на 3.75?Приемам и други предложения в този ценови диапазон.
Поздрави
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от chirusa_bg »

zarkoo написа:https://bulit2000.com/%D1%84%D0%B8%D0%B ... 0%B3%D1%80
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-za ... eeder.html
някои да има някои от двата да сподели мнение,кой от двата ще е подходящ за капризни дребни рибки и тук таме някои бонус
Не съм ги виждал на живо, но Филстарът е с върхова акция. Не бих си купил такава въдица.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

chirusa_bg написа:
zarkoo написа:https://bulit2000.com/%D1%84%D0%B8%D0%B ... 0%B3%D1%80
http://best-fishing.bg/vudici/vudici-za ... eeder.html
някои да има някои от двата да сподели мнение,кой от двата ще е подходящ за капризни дребни рибки и тук таме някои бонус
Не съм ги виждал на живо, но Филстарът е с върхова акция. Не бих си купил такава въдица.
В мен буди недоумение как може пръчка която никога не си виждал да твърдиш
че е с върхова акция :shock:
Kaто мое приятелче и като по вещ по много неща в риболова тук много се изложи според мен.
Сюрпим серията са уникални пръчки за който нямат аналог в този ценови клас, тва ги прави една от най
продаваните фидери за тази година. Още хевитата като хванах първата богровска рибка с тях и един
ме попита с медиуми ли ловя, отговорих му с хевита, изненадата беше пълна колко правилно им се
разпределя цялата тежестта на рибата в-у пръта и се гъне достатъчно и ги мори рибите в пъти по бързо.
Тва че ти си свикнал да ловиш с меки пръчки и пълен параболик не значи че другите са лоши, макар
аз лично ловя с 2 хевите и 2 лайта, медиум просто не ми влиза в употреба. Но първо хвани няколко риби
с една пръчка и тогава казвай коя с каква акция........ тва къде някой ти е казал, написал или си прочел
някъде си го тури на ...... Важното е като я разклатиш ти да кажеш тва е моята пръчка или не , не става
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от chirusa_bg »

Станчо, моето момче, оставил съм те да даваш акъл из форума и да се правиш на разбирач пред новите колеги, но моля те, не се самозабравяй. Опита ти в риболова е има няма една година и то натрупан на две платени локви, а опита ти с качествени такъми е нулев.

ПП. Твърдението ми, че въдицата е с върхова акция е плод на задълбочено проучване продължило около 30 секунди. През това време прочетох трите реда описание от производителя. :)

"FilStar Supreme Medium Feeder - нова серия фидер въдици, изработени от високомодулен карбон с изключително стегнат строй, ниско тегло, тънка бланка, fast action."
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

chirusa_bg написа:Станчо, моето момче, оставил съм те да даваш акъл из форума и да се правиш на разбирач пред новите колеги, но моля те, не се самозабравяй. Опита ти в риболова е има няма една година и то натрупан на две платени локви, а опита ти с качествени такъми е нулев.

ПП. Твърдението ми, че въдицата е с върхова акция е плод на задълбочено проучване продължило около 30 секунди. През това време прочетох трите реда описание от производителя. :)

"FilStar Supreme Medium Feeder - нова серия фидер въдици, изработени от високомодулен карбон с изключително стегнат строй, ниско тегло, тънка бланка, fast action."
Моя опит в фидер риболова се базира на 3-та година практика толкова от толкова време от колкото сдружението Кракра държи язовир Върбица, като през това време съм сменил 5 фидер пръчки и 7 макари.
И представи си па ловя с 3 броя от въпросните Сюрприми и да с много стегната и тънка бланка са, теглото
на пръчката е по ниско дори от топ модели на шимано фидерите файрблъд и антарес на куп взети
заедно. А самата пръчка се гъне точно толкова колкото я товариш ти, аз лично не ги жаля и 3,90-тките
ги гъна като макарони а па ти иди ми давай акъл на мойте пръчки каква им е акцията и строя :D
Най точно пръчките изхвърлят доста по тежки хранилки от обозначеното и то на солидна дистанция,
нещо с което малко фидери могат да се похвалят, при борба с риба строя им е полупараболик
което е нормално за фидерите :)
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Balakchia »

Някой да е виждал или докосвал на живо Formax Shadow feeder 3.90 -някакви впечатления
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

Balakchia написа:Някой да е виждал или докосвал на живо Formax Shadow feeder 3.90 -някакви впечатления
В булит 2000 съм я виждал в София :)
Впечатления ..... по каталог е по тежка от от сюрприма с 30 грама иначе не съм ги мерил.
Има по широки водачи от стандартните , бланката им е една и съща като дебелина, дразнещо жълто
поне за мен, обозначени са ОZ-на връхчетата нещо което при филстар не е и дразни.
На клатене добро поведение, не е лигава пръчка, сравнително стегната, но за няколко лева повече
пак бих избрал филстара :)
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Gocev »

Ако имаш бюджет си вземи FORMAX COMPETITION SENSITIVE, уникална пръчка са сглобили сърбите.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

Gocev написа:Ако имаш бюджет си вземи FORMAX COMPETITION SENSITIVE, уникална пръчка са сглобили сърбите.
За лайт фидер 234 грама на 3,60 шЪ ма извинаваш, Filstar Supreme
3,60 медиума им е на 202 грама с 32 грама по лек и 70 лв по евтин от формакса.
А ако тръгнем да го сравняваме с качеството и теглото на Filstar black shadow e 160 гр на 3,60 .......
и въпроса ми е къде отиваш ти може би с тая сръбска точилка :D Добра е просто филстар много
вдигнаха летвата :)
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Gocev »

Точилка в дрг живот.Тествай я на вода и пак сравни.
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

Gocev написа:Точилка в дрг живот.Тествай я на вода и пак сравни.
Брат аз целя да сваля всеки излишен грам от фидерите а ти ми предлагаш нещо което е 90 грама
над филстара , осъзнай се :D
zarkoo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Дек 03, 2015 8:09 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от zarkoo »

а шадоу на формакс четох доста добри отзиви в Сърбия даже си писах и с човека които я е тествал преди да влезе в производство и казва че за цената си е доста добра фен съм на марката и другите фидера са ми формакс.но филстара ме грабна с по нискоо си тегло и двете е съм ги виждал на живо коетоеминусза мен и трябва да избирам на сляпо ако може някои да каже+ и - за двете въдици.разликата от35гр в теглото ще я преглътна може би идва от по големите водачи на формакса същите са като на моите от серията им аватар което за мен е голям +.връхчетата на формакса са карбонови и трите 1,1.5,2оз ако се не лъжа а на филстара да знаете какви са в изобилие?
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Formax VS Filstar medium feeder

Мнение от Slavi_82 »

zarkoo написа:а шадоу на формакс четох доста добри отзиви в Сърбия даже си писах и с човека които я е тествал преди да влезе в производство и казва че за цената си е доста добра фен съм на марката и другите фидера са ми формакс.но филстара ме грабна с по нискоо си тегло и двете е съм ги виждал на живо коетоеминусза мен и трябва да избирам на сляпо ако може някои да каже+ и - за двете въдици.разликата от35гр в теглото ще я преглътна може би идва от по големите водачи на формакса същите са като на моите от серията им аватар което за мен е голям +.връхчетата на формакса са карбонови и трите 1,1.5,2оз ако се не лъжа а на филстара да знаете какви са в изобилие?
To e по добре да ги има в изобилие връхчетата че иначе трябва да стържеш с шкурката да ги напасваш :D
Oт друга страна филстар имат добра подръжка на връхчета и резервни части така че всичко се намира
за тях и да ако при ако говорим за Filstar Superme medium feeder разликата е 30 гр , но при
Filstar black shadow разликата става огромна за малко повече пари разбирасе :) Дето се вика 30 грама
ще се превъзмогнат , ама поне цената да им беше по прилична а за 2 карбонови връхчета по 10 лв
нещо не ми покриват разликата в цената нито в теглото :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”