Макара за мулти фидера на филстар

Модератор: Paublo_Eskobar

minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от minix »

Здравейте колеги. Бихте ли ме препоръчали макара за мулти фидера на филстар. Фидер се ползва само и единствено на затворени водоеми и се работи с кошниви 20-25гр. Лови се предимно каракуда и от време на време бонусчета шаранчета(1-2кг). Какъв размер и грамаж пасва на тази пръчка, предполгам доста хора я имат. Бюджета колкото по-евтино толкова по-добре но да кажем лимит от 100лв.

Другото нещо което ми е важно да разбера е какво мислите за серията на филстар Supreme. Имам желанието да закупя още един фидер но се чудя дали да е отново мулти фидера или да взема Супремето, за жалост нямам възможност да я видя на живо и за това се допитвам до вас.
mi6ole
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 2:14 pm
Местоположение: Варна

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от mi6ole »

Много добре си пасва с риоби заубер, но с този бюджет ще си пасне и с екусима 3000-4000.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от krasi_cska »

mi6ole написа:Много добре си пасва с риоби заубер, но с този бюджет ще си пасне и с екусима 3000-4000.
Тамън и аз тва щях да напиша колега, аз пък освен тези мога да ти предложа и препоръчам Филстар Зодиак 3000 (в момента съм с такава на пикера и съм доволен).
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от garfield_90 »

+1 за Риобито. Когато и каквото съм взел на Филстар съм съжалявал. 4000 като размер е добре, но щом предимно ловиш по дребни риби и 3000 ще ти свърши работа. То тялото им е еднакво само капацитета на шпулата. Поне при мен де, аз съм с Риоби оазис тубертини, което е наследника на Екишимата. Имам 2 фидера на дайва - Aqualite pellet feeder 3.90 120 gr и на него съм с това риоби размер 5000 заради по широките водачи и дайва Powermesh 3.90 120 gr с това риоби, 4000 заради по-малките водачи и по тънкото влакно. 4 и 5000 имат разлика в тялото. Но аз ловя предимно шаран с тях до 8 кг, поне това е най-големия на тях. Имам такава макара и на спинига размер 3000 и също вече 3 сезона никакви забележки
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от kikk4o »

Аз си взех наскоро екусима и заубер размер 4000 като подготовка за новия сезон и мога да добавя,че вече се намират на сносни цени. Лични впечатления нямам все още, но предвид мненията на колегите покупката ми се струва удачна. Предните два сезона бях с FL FEEDER WIND 4000, която е ниско бюджетна макара и би ти свършила работа, но за малко повече пари ще вземеш екусимата.
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от ilkoks »

не ти трябва фл-евтини макари от меки материали,аз имам и екусима и заубер,но според мене екусима 4000 ще върши чудесна работа,като можеш да си вземеш една шпула от 3000 и ще имаш два размера макара с едно тяло-тялото на риоби екусима на модел 3000 и 4000 е едно и също,разликата е в големината на шпулите,същото важи и за заубер,само че заубер за по малко 120 лв не се намира-наслука
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от Port_Royal »

minix написа:Бюджета колкото по-евтино толкова по-добре но да кажем лимит от 100лв
Добави още някой лев и си вземи Заубер 4000 размер и си свиркай !!! Мое мнение !! Имал съм няколко заубера до сега и съм нямал проблеми от какъвто и да е характер с тях,надеждни и качествени. :) :) :)
Може и друга марка да си вземеш,която ти харесва на теб или е препоръчана от друг колега. :) :) :) Успех с избора на макара,колега !!! :) :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от garfield_90 »

Колега, ако послушаш мнозинството за Риоби, повярвай няма да сбъркаш. Ценовия клас до 130-140 лв те предлагат най-доброто, Да не говорим че Екушимата и Заубера, са доста функционални макари, стават за спининг, фидер и мач, така че можеш и да си ги комбинираш с други пръчки според ситуацита.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от freako »

Аз съм с Tica Cambria 3000 на същия фидер.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
minix
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 2:43 pm

Re: Макара за мулти фидера на филстар

Мнение от minix »

Благодаря колеги.
Спрях се на Ecusima 3000 и вече е поръчана.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”