Макара за фидер

Модератор: Paublo_Eskobar

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Макара за фидер

Мнение от feedermania »

Благодарско на всички! Още мнения са добре дошли разбира се!
Slavi_82
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Slavi_82 »

butnik написа:При вадене на риба единственото нещо е, макарата да е с добър аванс,в противен случай тя е контейнер за влакно,не е ли читав аванса-засича,не отпуска равномерно,води след себе си натоварване на зъбчатки,лагери и......се появяват луфтове и що ли не.Точно в този момент на натоварване може да дадем оценка КОЛКО ни струва макарата.Критерия за избор ми е това,а именно-отличен аванс,макар,че и него ползвам рядко,свикнал съм при ситуации да използвам риверса.
Вземи под внимание това при избора си. Предният аванс е много по надежден и създава по-малко проблеми поради диаметъра на шайбите.
Аванса е по гладък от масло на тиката, насичания на аванса няма, разко спиране и рядко тръгване
на аванса пак няма. Тва което си мисля че не е добре направено е че самата шпула не е добре измислена
от мениците на макарата. Самия аванс няма проблем
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от lozzy.68 »

А много често,неправилно ,,регулирания,, аванс !!! води до, .... Б*х, туй скапано вкакно,повод,кука..... и накрая макара !!! :wink: И какво... и кого .... псуваме тогава (на ум де),да не плашим рибите на колегите !!! :wink: :drinkers:
naku
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 3:48 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от naku »

Аз съм с Shimano Sienna 4000FD на фидера, перфектна е за парите си, може да работи с плетени влакна без да се притесняваш че ще се нареже ролката. Единствения и недостатък е, че е с една шпула.
elderonth
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 8:18 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от elderonth »

Славчо е добре познат като рекламно лице на Тика Камбрия,Шимано Сиена и Филстар,там друго не може да чуеш.Той е Алманах по фидер риболов с филстар и сиена.За мен лично в ценовия диапазон до 150лв Риоби нямат аналог като цена-качество.За 60лв си взимаш една Екусима и си свиркаш,ако искаш си вземи и една фрезована дръжка към нея за 10лв от Злати и приключваш.....
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Макара за фидер

Мнение от Port_Royal »

elderonth написа:Славчо е добре познат като рекламно лице на Тика Камбрия,Шимано Сиена и Филстар,там друго не може да чуеш.Той е Алманах по фидер риболов с филстар и сиена.За мен лично в ценовия диапазон до 150лв Риоби нямат аналог като цена-качество.За 60лв си взимаш една Екусима и си свиркаш,ако искаш си вземи и една фрезована дръжка към нея за 10лв от Злати и приключваш.....
+ 1 за мнението на колегата !!!

Славчо,тук може и модераторите да не ти обръщат внимание на мненията,но в другите форуми не е така и вече беше предупреден с един червен картон.Така че се съобразявай с мненията на колегите които са доста повече в час с фидер риболова отколкото само бисер след бисер да ръсиш и да си противоречиш сам в своите писания.Успех на колегата с избор на макара !!! :) :) :)
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”