Препоръчайте ми Пикер

Модератор: Paublo_Eskobar

Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Препоръчайте ми Пикер

Мнение от Korekom »

Изображение
Много стегната и лека въдица! Жилава пръчка и дори с хранилки 15гр постигам добри дистанции. Имайте предвид, че руснаците наистина са прави - занижени са акциите на връхчетата. Пробвах само с 15-грамовия връх но кошничката от 15гр му идва лека и не можах да огъна подобаващо върха, когато е сложена пръчката на стойката. Само придърпвам кошничката а върхът съвсем леко се гъне! Нямах 20гр и нагоре кошнички за да пробвам с тях как ще се представи с лекия връх.
Напаснах й макара 4000 и ми се струва подходяща въпреки че първият водач е малък но е далече от макарата. Дръжката е къса - за мен е само +
Има много сила в пръчката - ще я пробвам и на платено. Засега нямам уловено с нея така че наблюденията са ми предимно от кастинг (лекотата, с която изхвърля хранилки). Това ми е първи пикер така че нямам база за сравнение.
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Препоръчайте ми Пикер

Мнение от Gocev »

Радвам се, че си доволен.Аз също съм доволен от моята Кайда.Макар и къса, също си държи добре дистанция.Няма да имаш проблеми и с големите риби, ще ги вади с кеф, контрола е много добър.Другия пикер, който ползвам е САЛМО ЕЛИТ ПИКЕР 270, но Кайда-та сякаш ми ляга по-добре в ръката.Независимо къде ходя за риба, Кайда-та винаги е в калъфа.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Препоръчайте ми Пикер

Мнение от Port_Royal »

Korekom написа:Изображение
Пробвах само с 15-грамовия връх но кошничката от 15гр му идва лека Нямах 20гр и нагоре кошнички за да пробвам с тях как ще се представи с лекия връх.
Засега нямам уловено с нея така че наблюденията са ми предимно от кастинг (лекотата, с която изхвърля хранилки).
Колега с пикер и да искаш няма как да търсиш кастинг,вземи си за това хеви или шаранджийка.С такива пръчки се лови на близка дистанция до 30м. дребна риба.Относно връхчетата на твоя пикер и 50гр.кошница да му сложиш с най-тънкия връх пак ще я метне стига акцията на пръчката да позволява това,както повечето тук си мислят че е съобразено теста на връхчето в /oz/ трябва да ползват кошничка със същото тегло,нищо подобно.До сега много пъти сме обяснявали с други колеги от форума,че връхчето е индикатор за кълването на рибата а не с колко грама кошници или методи може да ползва съответния връх !!! :fishing9: :fishing9: :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Препоръчайте ми Пикер

Мнение от Korekom »

Благодаря за разяснението. Някои неща ги разбрах по трудния начин но досега нямам счупено връхче на фидер от препълнена кошничка или ползване на коница с по-голям грамаж от означението на върха. Счупил съм 2 върха и то от преплитане/пресукване на кордата около водачите на върха.
Идеята на написаното ми беше, че с 15гр означения връх, който е от стъклопласт, не мога да огъна върха с кошничка 15гр с храна и остава изправен а обирайки кордата с макарата само придърпвам кошничката.
Пробвах с кошнички 20гр и вече върхът застава в работно положение. Имам уловени вече 2 каракуди 300-400гр и съм доволен от пикера. Отчете плахите кълвания, да видим в по-активния сезон как ще се справя!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми Пикер

Мнение от chirusa_bg »

Явно върховете не си отговарят на обозначенията.
Няма как да влачиш кошница 15гр и връх 1/2oz да не се сгъне.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”