яз.Дяково

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
Dyakovo
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 5:20 pm

яз.Дяково

Мнение от Dyakovo »

Здравейте. Аз съм чисто пресен в занаята. Вчера и днес бях на яз.Дяково. И двата дни капо :? . Приятелчето дето беше с мен днес една червеноперка и два-три уклея. Това на плувка. Иначе аз хвърлих и двете въдици на фидер - едната с пружина, другата с хранилка. И на двете куки 10, едната с бели, другата с черни. Стръв бял и торен. Пробвах и с изкуствена царевица - нищо. Да не би нещо да бъркам или просто и кофти дни...
Моля за съвети.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: яз.Дяково

Мнение от feedermania »

Ами колега разясни ни за монтажа по подробно не само куките са от значение дори най точно ще може да ти се даде отговор ако кажеш дистанция влакна захранка която си ползвал честота на презамятане клипснал ли си беше влакното маркирал ли го беше или на око си целил а изобщо дали си целил едно място дай точно и подробно описание и ще ти бъде помогнато.
Поздрави!
Аватар
Dyakovo
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 5:20 pm

Re: яз.Дяково

Мнение от Dyakovo »

А най-после някой да се включи. Благодаря колега. А иначе: захранката не си спомням каква марка е. Пишеше на нея, че е за фидер. Дистанцията не мога да я определя точно, но петното на захранване се стараех да го целя с хранилката и повечето пъти май успявах, презамятах през около 15-20 мин. В хранилката като я извадех оставаше малко захранка, вероятно съм я преовлажнил и по-бавно се е разпадала. Мястото на което хвърлях беше доста дълбоко. Самия монтаж: хранилка с квадратна форма, отворена от двете страни, захваната с вирбел на основното влакно. Директно от нея два повода с по една кука, единя повод около 25 см, другия наполовина по-къс. Май е това, дано не съм пропуснал нещо.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз.Дяково

Мнение от chirusa_bg »

Още е студено за Дяково. След забраната ще имаш по-добри резултати.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Dyakovo
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 5:20 pm

Re: яз.Дяково

Мнение от Dyakovo »

Благодаря за съвета, след 15.06 ще си опитам пак късмета.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: яз.Дяково

Мнение от icefire »

chirusa_bg написа:Още е студено за Дяково. След забраната ще имаш по-добри резултати.

То там водата ще се стопли на 20- ти Август !!! :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: яз.Дяково

Мнение от krasi_cska »

Като за начало започни с една кука, по-малка примерно 12/14 номер, заклипсвай да си целиш петното или ползвай маркер за влакно (има много клипчета в тубата) и пробвай всякакви начини - изтънявай повод, с по-дълъг пробвай, метод фидер също може да пробваш... начини много или просто за Дяково е рано както каза колегата Чируса. :fishing8:
Аватар
Dyakovo
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 5:20 pm

Re: яз.Дяково

Мнение от Dyakovo »

Благодаря за съвета, не съм се сетил да видя за клипчета в нета. Ще пробвам след забраната различни начини, до тогава ще събирам инфо. А иначе днес привечер пак ще ходя до язовира. Вчера си взех тапа и метален повод и ще опитам дали някоя щука няма да се излъже. Само си чудя на каква дълбочина да оставя стръвта, дайте съвет. Знам, че това е подфорум за фидер, но да не отварям нови излищни теми и за това питам тук.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: яз.Дяково

Мнение от feedermania »

Dyakovo написа:А най-после някой да се включи. Благодаря колега. А иначе: захранката не си спомням каква марка е. Пишеше на нея, че е за фидер. Дистанцията не мога да я определя точно, но петното на захранване се стараех да го целя с хранилката и повечето пъти май успявах, презамятах през около 15-20 мин. В хранилката като я извадех оставаше малко захранка, вероятно съм я преовлажнил и по-бавно се е разпадала. Мястото на което хвърлях беше доста дълбоко. Самия монтаж: хранилка с квадратна форма, отворена от двете страни, захваната с вирбел на основното влакно. Директно от нея два повода с по една кука, единя повод около 25 см, другия наполовина по-къс. Май е това, дано не съм пропуснал нещо.
Колега съвета ми е да ползваш хубави захранки но не е задължително не всички имат възможност да ползват реномирани захранки. Както каза чируса за Дяково може би е още студено. Относно дистанцията те съветвам да си правиш по 2 петна едно близко и едно дълбоко. Дълбочината според мен за тази част на годината не е добре да е голяма. Относно монтажа както каза хранилката на влакното отдолу 2 стопера и накрая повод около40см с 1 кука няма смисъл от две. Чрез стоперите може да си регистрираш повода и е случай че е къс може да го удължиш което е доста удобно според мен. За Дяково бих избрал повод 0.12/0.14 и кука 14. Относно тайминга бих те посъветвал да вадиш през десетина минути защото не чакаш кой знае колко едри риби дори бих казал дребни прави си храната рехава за да се разпада малко след падането на дъното и риболова да бъде по бърз. Специално на язовира няма голяма вероятност на фидер да ти удари нещо кой знае колко едро така че като видиш къде върви повече риболова на плитко или дълбоко клипсвай влакното на клипса на шпулата и храни само него. Според мен добра дълбочина е 3-5метра но това вече никой не може да каже тъй като не сме риби а и те също си менят избора. Внимавай с раците тъй като са много.
За захранки аз лично съм фен на сенсас от по скъпите но ако предпочиташ ван дерендето и то е бих казал отлична и доказала се храна.
От евтините респект ми харесват лично на мен и на трапер има едни пакети по 2.5кила за 10лв и те са също доста добри те вече са среден клас всъщност но ги препоръчвам. Това е моето мнение и не ангажирам никого с него. Ако имаш някакви въпроси ми пиши на лично готов съм да отговарям.
Поздрави!
Аватар
Dyakovo
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 29, 2018 5:20 pm

Re: яз.Дяково

Мнение от Dyakovo »

Благодаря feedermania. Ще се възползвам от съвета ти. За сега обаче ще попрочета още неща и същевременно до отпадане на забраната ще пробвам с риболов на щука, пък да видим.
Аватар
deepah
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 24, 2017 6:24 pm

Re: яз.Дяково

Мнение от deepah »

Здравей,за Дяково , както вече казаха се ходи края на юли - август... Най-голяма слука съм имал в буря и дъжд там. През другите дни съм си ходил капо. Ловил съм там само на фидер с повод 0,14 и кука 12-14. Дистанцията ми е около 25-30 метра Най-голямата ми слука беше там със захранка на респект - коноп с ягода и торен червей. Добри каракуди излизат и самия водоем е много приятен. Минуса са джетовете , които ги има лятото.
ivoefremov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 13, 2018 7:59 am

Re: яз.Дяково

Мнение от ivoefremov »

Здравей. Утре рано ще ходя на Дяково. На Кременишкия ръкав. Обади се, ако искаш. Аз съм в Дупница в момента.
gen4o.07
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2018 10:54 am

Re: яз.Дяково

Мнение от gen4o.07 »

Добър ден.някой ходил ли е скоро на Дяково.Има ли някаква информация за там.Благодаря предварително.Не съм ходил там от 5год.и нямам никаква информация.
ivoefremov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 13, 2018 7:59 am

Re: яз.Дяково

Мнение от ivoefremov »

Вчера бях на язовира. Никой наоколо не хвана нищо на каква ли не стръв. Аз хванах една щука на воблер и съм доволен. В събота и неделя мисля да ходя пак.
ivoefremov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Мар 13, 2018 7:59 am

Re: яз.Дяково

Мнение от ivoefremov »

Утре и вдругиден мисля да ходя пак. Ако някой иска да ходим заедно, нека звънне. 0888 64 30 34.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”