Плетено влакно за мач

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от antivik »

Така де Бутник, така то нъл за туй и я викам да се преминава направо към стоманени въжа, желателно по - дебелчки :lol: :lol: :lol: :lol:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

butnik написа:Начетох се на глупости.Силиконов стопер на мач,плетеняк на мач ай спрете се малко.Тук четат и прохождащи риболовци не им пълнете главите с глупости.На мач се лови с потъващо влакно всичко друго е приумица на необразован риболовец.Преди години имаше и една тема за плетено на директен в която едвам се отървах от временно прекъсване до форума :lol: Само една вметка при риболов с плетено на мач :lol: колко ще бъде диаметъра на повода за да издържи нулевата разтегливост на плетеняка при удар на риба над 2кг.Плетеното влакно намира приложение при спининговият риболов и в някои ситуация при фидера.Всичко друго е спам.
+1
Аватар
bgstan
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 375
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 3:52 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от bgstan »

Аз на друго се чудя. Хора дето викат аз скоро се запалих и тепърва започват с риболова и веднага искат по някой специализиран метод дето се иска и малко умения и знания. Абе не може никога да не си хвърлял пружина с куки и веднага да почнеш да вързваш косми. Да не си хващал гол телескоп или болонеза и да почнеш с мач. Абе защо си правите живота по тежък.
Изображение
Хващам риба ,ама понякога.

Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от Redimido »

Черно на бяло ето ти резюме!

За такова влакно ти трябват SIC водачи...иначе на другите ще им разкажеш играта за нула време.
Точността на замятането ти ще е в пъти по-трудна.
Потъването на влакното ще е проблем!
Въдицата ти трябва да е доста яка сопа, че иначе при тая разтегливост...
Не знам как ще монтираш точно ваглер на плетено...
Да продължавам ли?? :)

Единственото, което може би има някакво приложение в тоя случай ще е нанофила на Бъркли, обаче...братле, наистина, що да се занимаваме с глупости?
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от ivelin_1976 »

Тази глупост наречена силиконов стопер, може да върши някаква работа за риболов на щука на тапа, но в никакъв случай при мач риболов с правилната за целта въдица. Само който има мач с 15-16 водача знае как се изнизва през тях това силиконово недоразумение и как ваглера ти цопва на метри от теб. Друг е въпроса, ако някой маха с телескоп за 10лв., 4-5 водача долният от, които е 50мм.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от Redimido »

ivelin_1976 написа:Тази глупост наречена силиконов стопер, може да върши някаква работа за риболов на щука на тапа, но в никакъв случай при мач риболов с правилната за целта въдица. Само който има мач с 15-16 водача знае как се изнизва през тях това силиконово недоразумение и как ваглера ти цопва на метри от теб. Друг е въпроса, ако някой маха с телескоп за 10лв., 4-5 водача долният от, които е 50мм.
Съгласен съм....особено водачите на върха на един хубав мач са толкова финни, че не ми се и мисли.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от antivik »

:wink: То по някога възела де е възел ако е малко калпав не ще да премине, к`во остава за гумените стопери :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от Redimido »

antivik написа::wink: То по някога възела де е възел ако е малко калпав не ще да премине, к`во остава за гумените стопери :?
Абсолютно!
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от bushido1964 »

Понякога,когато ловя на водоеми с много закачки и друга подводна растителност и когато ми омръзне да сменям накъдрени или скъсани монофилни поводи от опитите на някоя по-едра риба да се крие сред закачките,просто слагам за повод едно плетено влакно 0.04мм.(2,5кг.)с дължина 30-35см. и си решавам проблема за целия ден. По този начин вече не съм имал проблеми от няколко години-нито скъсани поводи,нито изгубени ваглери,нито изтървани риби... В началото мислех,че ефективноста на риболова ще намалее,поради това,че поводът не е прозрачен,но през лятото,когато рибата е активна и не е капризна, не съм забелязал някаква разлика,а и повода е като косъм-почти не се забелязва...
Зная,че много колеги ще възразят,че плетеното влакно няма място в мач риболова,но това си е мое мнение и не ангажирам никого с това...пък и щом дава резултати и пести нерви на водоема...? 8)
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

bushido1964 написа:Понякога,когато ловя на водоеми с много закачки и друга подводна растителност и когато ми омръзне да сменям накъдрени или скъсани монофилни поводи от опитите на някоя по-едра риба да се крие сред закачките,просто слагам за повод едно плетено влакно 0.04мм.(2,5кг.)с дължина 30-35см. и си решавам проблема за целия ден. По този начин вече не съм имал проблеми от няколко години-нито скъсани поводи,нито изгубени ваглери,нито изтървани риби... В началото мислех,че ефективноста на риболова ще намалее,поради това,че поводът не е прозрачен,но през лятото,когато рибата е активна и не е капризна, не съм забелязал някаква разлика,а и повода е като косъм-почти не се забелязва...
Зная,че много колеги ще възразят,че плетеното влакно няма място в мач риболова,но това си е мое мнение и не ангажирам никого с това...пък и щом дава резултати и пести нерви на водоема...? 8)
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от to10or »

bushido1964 написа:Понякога,когато ловя на водоеми с много закачки и друга подводна растителност и когато ми омръзне да сменям накъдрени или скъсани монофилни поводи от опитите на някоя по-едра риба да се крие сред закачките,просто слагам за повод едно плетено влакно 0.04мм.(2,5кг.)с дължина 30-35см. и си решавам проблема за целия ден. По този начин вече не съм имал проблеми от няколко години-нито скъсани поводи,нито изгубени ваглери,нито изтървани риби... В началото мислех,че ефективноста на риболова ще намалее,поради това,че поводът не е прозрачен,но през лятото,когато рибата е активна и не е капризна, не съм забелязал някаква разлика,а и повода е като косъм-почти не се забелязва...
Зная,че много колеги ще възразят,че плетеното влакно няма място в мач риболова,но това си е мое мнение и не ангажирам никого с това...пък и щом дава резултати и пести нерви на водоема...? 8)
Въпроса е за основно влакно за мач,колега,чети по-внимателно,макар че на мен лично дори и за повод не ми се струва никак добра идея,но всеки си е господар на акъла и има право да лови по какъвто начин и с каквито такъми иска,стига да не нарушава закона.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от antivik »

:? Другия въпрос - къде остава смисъла от по-тънък повод при това положение....?
Нали целта на по-тънкия повод е при евентуално закачане да загубиш само куката а не цялата линия. Инак връзвай направо на основното.... :?
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от icefire »

Ахх ... Рискът от т'ва да преглеждаш старите теми ... поради безделие ...
Понякога падаш от смях , понякога ти става тъжно .. а понякога ти избива студена пот .. хващат те бесните .. иде ти да хейтиш и да псуваш , започват да те сърбят пръстите да напишеш и ти хиляда глупости ... :)
Форумът загива ... то не е от сега ама карай ... Аз уважавам този форум .. научил съм доста неща , радвали са ме безброй пъти итересни разкази на колеги и техните прилежащи репортажи ... радвам се на общуването , задочните познанства .... Искренноста между колеги , прямите коментари , чуството за хумор на други и т.н.
Причината да пиша оффтопик - тук е защото темата е абсурдна !!! И ме изумява най-вече това явление : колкото по-глупаво е питането : толкова повече хора знаещи и незнаещи се отзовават ! В случая повече ме интригува мнението на знаещите .. ЗАЩО !?? обръщат внимание !?? ... Или пък обратното , ако някой колега пита нещо адекватно и смислено му се отговаря кратко и ясно , по възможност по-сбито и наум ... понеже по подразбиране човека може и да е интелегентен .. :)
За да не съм съвсем извън темата ... ще си призная , че ползвам плетено влакно за мач като основно !!! Така де , имам си аз един МАЧ - сгъваем ... голема хулиганка е тази въдица , транспортна дължина 40 см .. ина4е е 2,40 см .. 6 секции - 5 вода4а .. и то големи ( точно като за мачач - нали !) ... макарата не е от значение ама да кажа за монтажа ... основно влако - плетеняк , вместо вирбел една мини карабинка от ключодържател , за повод много як канап ( може и хирургически конец да беше) ... вместо кука и разни там работи съм му монтирал един парашут !!! Много е уловиста тая моя въдица - хубавицата ми Тя !!!!!
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно за мач

Мнение от butnik »

Мдааааа ,имам още какво да добавя за минусите на плетеняка в мач риболова,но не съм сигурен дали останаха свестни риболовци във форума или и на тях им писна и като мен се спотайват на сянка.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”