мач над 5 метра

Модератор: Paublo_Eskobar

Николай58
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:27 pm

мач над 5 метра

Мнение от Николай58 »

Здравейте колеги.Може ли да се намери мач на 4 или 5 части над 5метра в България?Ако някой лови с такъв мач моля да сподели мнение.Благодаря предварително.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: мач над 5 метра

Мнение от lozzy.68 »

https://synchronsport.bg/fishing/%D0%B2 ... match.html Изключвайки марката, (да не се сметне за реклама !) , по-дълъг мач в БГ ,не съм виждал.По -дълги са вече,Болонезите ! :D :drinkers:
Николай58
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:27 pm

Re: мач над 5 метра

Мнение от Николай58 »

Аз имах мач на Тубертини 4.80 но беше много твърд.Срещу акцията му пишеше но лимит.Продадох го преди 3 год.Нямаше удоволствие от ваденето на по-дребна риба.Четох,че Миди имат мач 5,40 но надали в БГ някой ще го предлага.Има телемачове на 5,10 но аз търся на секции.Ако някой има идея от къде може да се види и поръча ще бъда много благодарен.
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: мач над 5 метра

Мнение от pampasa »

Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
Николай58
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:27 pm

Re: мач над 5 метра

Мнение от Николай58 »

Благодаря тиПампаса с този мач ще бъде удоволствие с тази акция но ще се поогледам за по дълг от 5 м.идеята ми е на водоем с дълбочина 4.80-5 м. да ловя на стопорен ваглер с малък грамаж защото шарана и едрата таранка там са много капризни иса извън обхвата на щеката.Който е ловил на такъв водоем с капризна риба знае за какво говоря.Каракуда от 1-кг.потапя 1-2 мм.плувка 0.3.
Д-р Дулитъл
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Дек 16, 2007 9:49 am

Re: мач над 5 метра

Мнение от Д-р Дулитъл »

Колко над 5 метра ?Най-дългите мачове са до 6,10...Имам три такива ,първият е Daiwa spectron competition match rod 17/20 ft.Това в сантиметри е 518-610 приблизително.Следващият е Daiwa connoisseur Z match rod.Дължината е същата.Третия е DAVE HARRELL M.A.P. CONCEPT MATCH ROD, 18'-20'.Тука дължината е 548-610 приблизително.Сантиметри...!Първите два се водят river/control,за акцията не съм сигурен колко е ,но е над 20 грама.На 6 метра не провисват почти,доста са твърди и ги използвам за по-силов риболов на бяла мряна и морунаж по р.Огоста,особено когато съм прекарал морунажа пред мен и нямам много време да си играя да вадя поредната риба.Третия мач е друга работа,на 610 см. леко провисва,акцията е малка,въдицата са усеща много по-мека, и ваденето на риба над килограм си е интересно занимание.В ценово отношение дайвите са болезнени за джоба ,даже и втора употреба -около 350 до 400 лв. може да се намерят в и-бея. Търговете за МАP-а напоследък приключват до 70 паунда максимум,което с доставката от UK може да стигне ...хайде до 180 лв. примерно.А,пропуснах още един мач,който използвам-SHIMANO DYNA BALANCE SPEEDMASTER MATCH 450/510/модела без корк по дръжката/.Тука акцията е до 15 грама,прекрасна и лека въдица,просто за мен най-ми пасна в тази дължина.Лошото е,че няма намиране никъде,модела е на 15 години сигурно,много рядко се среща по търговете.Иначе като цена си стига до 100 паунда по търговете,но е много рядко срещан.Трябва да се вземе под внимание ,че горепосочените дайви си натежават в ръката при целодневен риболов ако са на 6,10,ако са на стойка с потопен връх не е проблем.В момента в английския ибей има два търга за Daiwa connoisseur Z match rod,гледам,че са започнали от 80 паунда.Според мен DAVE HARRELL M.A.P. CONCEPT MATCH ROD, 18'-20' ще ти свърши работа.Но...пак подчертавам-риби до килограм,килограм и половина....Шаранче над 3кг или някое подобно амурче доста ще трябва да го мъчиш .Гледам,че има един в английския ибей, в момента -75 паунда начало на търга плюс 10 паунда доставка само в UK...Не вярвам да стигне наддаването повече от 85 паунда,доставката до България с ГАБКО примерно да е още десетина лева...А в нашенско такова чудо над 5,50 чисто ново просто няма намиране,освен по заявка и ще ти отрежат главата от глезените :mrgreen: И те така... :D
Николай58
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:27 pm

Re: мач над 5 метра

Мнение от Николай58 »

Благодаря Ви Докторе,беше много полезен този пос за мене.Ще търся приятели в англия за тази услуга.Желая Ви здраве и много успехи в риболова.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: мач над 5 метра

Мнение от Limanov »

Скоро имаше един Maver на 6 метра (20 фута) в обявите

https://www.nariba.com/obiavi/obiava/%D ... 0m--a50906

има и Tica Winner на 6 метра. Не е нужно чак от Англия :)
Николай58
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Авг 21, 2011 1:27 pm

Re: мач над 5 метра

Мнение от Николай58 »

Обявата за Мавера е изтекла и няма телефон на продавача.В сайта на търговеца на марка Тика най дългия мач е 4.50.Ще чакам на някой да му дотежи мача и да реши да го продаде.
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: мач над 5 метра

Мнение от калин кацаров »

Аз имам два мача на 6м. Browning super carboxy и Aggressor. Като на първия цената му надвишаваше 1300DM . Теглото им е около 300 гр. Отдавна не се произвеждат . На 4 части са и са перфектни като изработка от супер твърд и лек карбон. Мачове от много висок клас.
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: мач над 5 метра

Мнение от freako »

Pопаднах на този Мавер в ръумънски сайт докато поръчвах друго.
Maver Powerlite Sx Match 4.6-5.2m
https://bigfish.ro/bg/%D0%BC%D0%B0%D1%8 ... -30g-13610
Има доставка с куриер ДПД и предварително плащане с пейпал или по-скъпото ЕКОНТ и наложен платеж.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”