Мнение за мач въдица и макара

Модератор: Paublo_Eskobar

Moloch
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 17, 2018 9:45 am

Мнение за мач въдица и макара

Мнение от Moloch »

Здравейте колеги,

от доста време се ограничавам само с четене, но дойде време за купуване... :)
Отделно колкото повече чета толкова по объркан се чувствам и реших да се допитам до вас като по вещи, та с две думи дайте мнение или препоръка за това което съм избрал.

Като цяло съм си определил бюджет до 300 лв (това барабар с ваглери, влакно и куки) и съм се прицелил в пръчка до около 100 лв и макара пак някъде там. Естествено няма да издребнявам за 5-10 лева сега...
За пръчка съм се спрял на Filstar X-treme light match 3.90 (мислех да е 4.20 но след доста мнения тук че е лигав реших се поотказах от него). Естествено това не е краен вариант и съм отворен за предложения всякакви

И тук идва голяма драма с макарата - изчетох доста положителни мнения за Drenan Red Range но честно казано ми изглежда доста пластмасова (на снимки, не съм я виждал на живо че за сега още сондирам...). Другото в което съм се загледал е Това или Това
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от icinho »

Здравейте,

Можете да погледнете и този вариант за мач пръчка - ENERGO TEAM МАЧОВА ПРЪЧКА BENZAR ELITE MATCH 3.90м.(109 лв в bulit2000.com).Чел съм доста положителни мнения на колеги тук във форума за този мач.За сумата около 100 лв мисля това е добър вариант.
Moloch
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 17, 2018 9:45 am

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от Moloch »

Ако трябва да съм честен пръчката не се двоумя толкова (бензара ми беше фаворит но просто на сайта от който зяпам го нямаше и за това се бях спрял на филстара)...за макарата е голямият въпрос... :)
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Заубера е по добър от Катаната , има повече лагери и е по надежден.Ако го вземеш няма да сгрешиш , а Бензара е невероятен мач но пък аз друг освен него съм нямал. Така че всичко е в твоите ръце :D :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от dimmitov »

Филстара е добра пръчка, но ми се струва че ако се поогледаш по продавалниците може да намериш и нещо по класно, само че втора ръка.Което за пръчка не е проблем.Ако се поразгледаш за макари може да намериш и Ексейдж за малко над 100лв . Другия добър вариант на Шимано е Нексейв, прекрасна макара.
https://maxfish.net/shop/spining-makari ... 00-rc.html
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
bboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 7:51 pm

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от bboy »

+1 за бензара. За цената си наистина е много добра пръчка. Аз лично съм го комбинирал със Shimano Exage MRC и не е лоша комбинация, но макарата беше втора употреба и на добра цена, ако трябваше да я купя нова на цената на която я продават по-скоро бих избрал Stradic или нещо на което не пише Shimano.
bushido1964
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 9:07 pm

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от bushido1964 »

Да,за цената си RYOBI Zauber е много добър избор!
Ползвам стария модел(размер 4000) с няколко мач шпули.При мач риболова няма такива екстремни натоварвания,за каквито е предназначена тази силова макара,така че ако се ползва внимателно и се поддържа редовно, ще те радва много години без проблеми.
Moloch
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 17, 2018 9:45 am

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от Moloch »

Спрях се на Benzar-a. Дилемата е дали да е на 3.90 или 4.20. Четох няколко мнения че на 4.20 бил лигав, но това е малко субективно де.. Мнения? Препоръки? ще се лови със слайдери и ваглери до 10 грама (макс 12) на язовири на разстояние до около 20-25 метра.
Иначе макарата най вероятно ще е заубер 4000.
Остава и да спре да вали....
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от rap66 »

Бензара го имам на 3.90 и по ми харесва от 4.20 като строй и тегло. За тия 20-30 м. просто няма смисъл пръчката да тежи с 15 гр. повече (бензар 3.90-175гр, 4.20-190гр, филстар 3.90-245гр.). Относно макарата - аз съм фен на Шимано, като съм минал и през всички Риобита. Бих ти препоръчал Shimano Sedona C3000 HG FI, 91см/об, 250 гр., подлежи на тунинг. Като качество на компонентите и ход е далеч пред Заубера. Короната и е от кован алуминий с керамично покритие, подобно на Страдика. Цитирам модела, защото моделите от различните години имат голееееми разлики, и определено Шимано в последните си модели вкарват технологиите от скъпите модели и в по-евтините.
Moloch
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Юли 17, 2018 9:45 am

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от Moloch »

Така...да ъпдейтна малко темата...спрях се на benzar elite match 3.90 и шимано седона c3000 hg fi
Отзиви "на сухо":
Пръчката - изглежда и се усеща брутално. Единственото което ме притеснява е че водачите са като солети и не знам колко ще изкарат при вадене и прибиране в калъфа.
И не, не съм съгласен с всеобщото мнение че дръжката е къса(а съм 2м човек с големи ръце и се предполага че би ми направило впечатление).

Макарата - тук съм малко раздвоен. Първото което забелязах е луфта в дръжката... второто което ми направи впечатление е че все едно върти на "сухо". Нямаше стържене и така на татък но определено се усещаше че вътре всичко е сухо на барут. Взех една смазка от близкия риболовен магазин (тип спрей, пишеше че била за морски риболов и нз си какво още)напръсках във всички дупки които намерих и нещата май се успокоиха. Все пак другиден на водоема ще си покаже колко е помогнало... иначе ми хареса как реди, аванса е доста фин (за моите разбирания) и като цяло изглежда масивно изработена.
Та като цяло за тая седона...колко още лагера мога да и нашия? Дори ми е по вариант да ида при някой който разбира какво прави а не аз да се уча на нея..
:)
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от freako »

Дренана с тоя ценови клас няма конкуренция. Реди идеално. Имам 2, поръчах си още 2 плитки и 2 дълбоки шпули. 6-30 си е проектиран за мач просто, ако не те притеснява задния аванс.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Аватар
В.Стефанов
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 275
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:45 am
Местоположение: Сливен,Варна

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от В.Стефанов »

За мач сопа това Daiwa Aqualite Power Match 4.20m според мене за макара може каквото ти е кеф вече избор и варианти много аз слагам и twin power 4000 и заубер 1000 и нямам проблеми и с 2те макари ! като и двете са перфектни като на по 5-6-7 години ползване ,заубера само дето изглежда много зле но работи на 100% от заводското си състояние ! Сега си търся друга макара специално за сопата и мисля да е нещо с двойна дръжка и бързо и леко .Дано съм ти помогнал !
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от butnik »

Защо не си посочил мачови макари-нито Нексейва нито Заубера са за мач.Плитка шпула, обороти1/6,размер 4000,търси това,Дренан го покрива.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Мнение за мач въдица и макара

Мнение от freako »

Можеш да видиш и 7ма серия на Дренан. Плюс е и че са правени за по 100м различно влакно и няма да си играеш с бекинг на дълбоки шпули.
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”