Влакно

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Влакно

Мнение от kikk4o »

Здравейте
Имам излишно монофилно влакно Tubertini Gorilla Feeder 0,22, та въпросът ми е дали ще е удачно да го ползвам за риболов на мач?
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Влакно

Мнение от GoriLLaz »

Привет, лично аз не бих го сложил. Според мен е много дебело, аз ловя с 0.18 на мача и второ мисля че при монофила триенето през водачите е по високо и няма да достигнеш желаната дистанция заради малките водачи и като сложиш и стоп възел става още по-трудно минаването на влакното при изхвърляне, поне на моя мач с акция 10-20гр. последните водачи са много тесни. За фидер е добър вариант.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Влакно

Мнение от kikk4o »

Благодаря за съвета колега. Като се замисля наистина ще имам проблем със стоп възела при тази дебелина, отделно и при използване на плитки шпули няма да събере нищо. За тоя сезон се оборудвах с две допълнителни мачови шпули за ryobi zauber и мисля да ги ползвам. Та ще си го запазя резерва за фидера. Иначе и аз ползвам 0,18 на Tubertini за мача.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Влакно

Мнение от miro253 »

Фидер-влакната са потъващи като мачовите, но са с по-малка разтегливост. Ако това не те притеснява, както и дебелината можеш да го ползваш за мачово. Аз лично напоследък преминах от 0,18 на 0,20 и съм по-доволен.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”