мачовите влакна

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от fozi073 »

Ползвам на Cralusso някакъв нов модел , безцветно е , по меко и разтегливо седи .(предния модел е тъмен на цвят) . Потъва сравнително добре. Относно здравината му нямам проблеми. На другия си мач съм с Colmic не се сещам модела ...някак розово ми се струва. Много е здраво и потъва добре въпреки сечението от 0.185..Почиствам ги от време на време като при навиване го придържам с влажен парцал . Мисля че сухата мизерия не е Ок и го прави трудно потопяемо. На слука на колегите. :smt023
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

Честно казано съм пробвал какво ли не през годините,но най -доброто мачово влакно за мен е, Максима Хамелеон. Това влакно има само един проблем, че трудно го намирам.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от icefire »

Гледам темата едва , едва живурка .. по 2-3 мнения на година .. като 2019 - няма нито едно мнение :)
Та , по "Темата" ...тези на Трабуко и Колмик .. не ми допаднаха .. пробвах веднъж Кралузо - не е моето влакно..
Добри впечатления имам от Шимано Аеро супер мач и Тубертини Affondante -сега Tubertini Gorilla Sinking ..
това последното ми допада най-много .. освен това има добро съотношение цена/качество .. и е добра разфасовка 350метра ... :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Silverfish1
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 4:54 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от Silverfish1 »

За момента съм доволен от Трабуко T-FORCE XPS MATCH SINKING super heavy, както и от Максима хамелеон, но до 0.20 мм, максимата на 0.22 мм е твърда, като тел. Доволен, в смисъл, че не се къдрят, не правят бради, а относно потъването при ваглер около 1 - 1.5 гр. на близка дистанция едва ли ще се намери влакно да потъва.
Не съм доволен, вероятно залежало влакно, от Трабуко T-Force Sinking super soft, розово на цвят, ако не се лъжа и от Колмик потъващо - арвен (не искам да се сещам за тях), правиха бради, но ги използвах с възможно най-малките размери.
В момента в арсенала имам и Мавер Джурасик, не съм го пробвал още, ще пиша отзиви пролетта.
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

Като изпробваш Мавър Джурасика, пиши как е, че нещо съм му хвърлил око.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

icefire написа: Добри впечатления имам от Шимано Аеро супер мач и Тубертини Affondante -сега Tubertini Gorilla Sinking ..
това последното ми допада най-много .. освен това има добро съотношение цена/качество .. и е добра разфасовка 350метра ... :)
За Тубертини Affondante и аз съм с добри впечатления.
Tubertini Gorilla Sinking ще го пробвам, ако не намеря Максима Хамелеон 0.20 за новия сезон.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от fozi073 »

За Tubertini gorilla да споделя моето мнение... Ползвах влакното преди известно време 2-3 сезона подред , но последния път нещо не ми допадна . В смисъл неможах да изкарам сезона с него и почна да се къса лесно . Друго което ми направи впечатление че е по твърдо . Иначе да - 350 м . Възможно е да съм попаднал на старо такова .
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от icefire »

Като потребители няма как да го избегнем .. старо влакно .. или кофти партида, понякога има и ментета... .. Но нали за това е темата , да споделяме впечатления от продуктите които ползваме ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
borkast
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 20, 2014 9:34 am

Re: мачовите влакна

Мнение от borkast »

А някой да сподели впечатления за това влакно............
потъващо влакно.jpg
потъващо влакно.jpg (43.43 KiB) Преглеждано 4039 пъти
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: мачовите влакна

Мнение от svilen_sa6kov »

borkast написа:А някой да сподели впечатления за това влакно............
потъващо влакно.jpg
Аз лично нямам впечатления и го виждам за пръв път, но не ми харесва какъв цвят е.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Silverfish1
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2019 4:54 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от Silverfish1 »

Да, колега, ще пиша отзив за Мавер Джурасик, навил съм го на шпулата. Жалко, че за бекинг съм използвал Максима Хамелеон 0.22 мм, бих ти го подарил, виждам, че си фен на марката:)
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: мачовите влакна

Мнение от pdimitrof »

Здравейте колеги, може ли да ми препоръчате качествено бързо потъващо влакно. Последното което ползвах беше на трабуко черното / забравих точно името /. Много трудно потъваше. Имах едно червено на шимано, с него нямах никакви ядове, но за съжаление ми казаха , че вече не го внасят. Използвах го и на директния телескоп при вятър, само с леко придърпване и потъваше. Та ако някой има виждания по въпроса и желания нека да пише.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: мачовите влакна

Мнение от Ачо ♣ »

pdimitrof написа: Нед Сеп 25, 2022 9:25 am
Здравейте колеги, може ли да ми препоръчате качествено бързо потъващо влакно. ...................


Ако успееш да го намериш - това е влакното................ :)

maxima-chameleon-100m-spule-017mm-2kg.jpg
maxima-chameleon-100m-spule-017mm-2kg.jpg (38.9 KiB) Преглеждано 1825 пъти
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: мачовите влакна

Мнение от pdimitrof »

Мерси Ачо ! Онзи ден се върнах от Сърница и там ми създаваше проблеми влакното и затова преминах на директен в плиткажите, наред с джиговият костур :D
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: мачовите влакна

Мнение от icefire »

borkast написа: Пон Яну 18, 2021 9:39 am А някой да сподели впечатления за това влакно............

потъващо влакно.jpg
Закупих си преди месец 0,20 600метра ролката ... навих на 2 мачови и на една фидер макари...
Да оставим цветът на страна , здраво е .. прекалено твърдо /според мен/ .. за фидер става но за мача - не ...
Тубертини си остава фаворитът за мен ... гледам доста колеги са доволни от Трабуко ... но ще го пробвам в някой по-следващ сезон ..
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”